• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Mandíner

Kedves közönség, próbacseresznyézés céljából keresek néhány szál Cyperus helferit.
Ha valakinek van, vagy tudja, hogy a szomszéd unokahúgának matektanárának van, könyörögve kérlek Benneteket, szóljatok. :)
 
Na megint szépítettem a gömböcöt, legalábbis a szándék istbiz megvolt bennem. 😁
Beültettem néhány tő Cyperus helferit. Most még kicsit meg vannak szeppenve, mert új nekik a kecó. 😯

Kérdezhetitek, miért is? Na, hatalmas wabi-esztétika múltammal arra gondoltam, hogy a gyep levelei kerek formájúak, a Ludwigia "csepp" alakú, akkor legyen hosszúkás is. (A pinnatifidát szándékosan nem említettem, mert ő még mindig töpreng azon, hogy dezeráljon, vagy sem. 🤨)
73707

Köszönöm, hogy megint bekukkantottál. 🙂
 
Utoljára módosított:
Ez a poszt nem egy eget rengető fejleményről szól. 🤫
Nagyon szeretem a pilácsot (12 LEDes Cascade), jó fényt ad, szépen nő alatta minden, de már a Cyperust kezdte aszalni. 😭
74045

Jött a dilemma, miként tudnám úgy megemelni a lámpát, hogy nem válok ad infinitum wabi tartozékká. 🤔
Sikerült megtalálnom a legkreténebb megoldást: a lámpát egy A/4 méretű plexilapra erősítettem, amit a TV tart meg. Ronda és funkcionális, de működik.
74046

Köszönöm, hogy bekukkantottál a Mandínerbe. :)
 
Élmény lesz nyírni:D. Nagyon szépen rendbe raktad a gömböt. Öröm ránézni.
Annyira (még) nem tartok a kihívástól, legfeljebb átkeresztelem a szerszámkészletet maniról wabikűrkészlet-re. :D
Köszönöm dícsérő szavaid, nagyon jólesik. :love: Igyekszem, de várom, hogy a középre ültetett Cyperus helferi is magára találjon.
 
Utoljára módosított:
No, a flóra kinyúvadt, de azért nem tettem le arról, hogy újra megtöltöm élettel a gömböt.
@Szella jóvoltából van egy kocka emerszdém, abban nevelek növénykéket az újraindításhoz.
És hogy mennyire mandíner a projekt? @csokemarcell passzolt egy adag pinnatifida UK-t @star67 Csillának, amiből hozzám is jutott.
Gondoltam, hogy a legincifincibbel teszek egy próbát, és bedugtam az emerszdébe.
A submers levelek elhaltak, és nicsak, máris hozza az új hajtásokat. :love:
IMG_1540.png
 
Mondtam én neked, ami nálam is bírja, sőt feljődik, az már szárazon is simán megmarad.:giggle:
Ez az új ADA fejlesztés egy bitang jó kis növény lett. Alig várom, hogy a boltban élőben láthassam, mekkora dzsungel lett Araki san akváriumában a karantén ideje alatt.
 
Mondtam én neked, ami nálam is bírja, sőt feljődik, az már szárazon is simán megmarad.:giggle:
Ez az új ADA fejlesztés egy bitang jó kis növény lett. Alig várom, hogy a boltban élőben láthassam, mekkora dzsungel lett Araki san akváriumában a karantén ideje alatt.
Jó, de ilyen gyors ütemmel nem számoltam. Örömömben szerettem volna familiárisan pigmentált kereket vetni.
 
Back
Oldal tetejére