• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Mandíner

Őszintén már nem is emlékszem mikor csináltam de szerintem már több mint egy éve. A táptalaj már valószínű kimerült, egy próbát megér.
Pont egy éve dobtad össze. A naplóm elején van az összefoglaló, miként is került hozzám. :)
 
Köszi @SMAdrián , szóval a randa átmeneti, és nem kell ma álomba sírni magamat. :)
Csináltam pár hónapja egy tálat, mondhatni kísérleti jelleggel, hogy mit tud a szobába besütő napfény. Elég elkeserítő látvány volt az összefonnyadt zöld kupac, majd barna trutyi, mostanra viszont egész szépen elkezdett növekedni. Szóval nem kell feladni, bárhonnan újjá tud éledni. ;)
 
Csináltam pár hónapja egy tálat, mondhatni kísérleti jelleggel, hogy mit tud a szobába besütő napfény. Elég elkeserítő látvány volt az összefonnyadt zöld kupac, majd barna trutyi, mostanra viszont egész szépen elkezdett növekedni. Szóval nem kell feladni, bárhonnan újjá tud éledni. ;)
Köszi a bíztatást, @Meskó :love: (Mondd, ó mondd, mikor kapunk újra valamirevaló emotikon tárat?!?)
Igaz, még nincs időpont, de azért szeretném, ha a következő wabi kiállításra különb állapotban prezentálhatnám, mint a Plain Green-t. Attól már tényleg nem volt lejjebb. :(
 
Ma nagygenerál volt a gömböcben.
Vérszemet kaptam, hogy a két hete a Vízalatti füvészkertből rekvirált Ludwigia super red nő, akár a bolond gomba. Semmi jelét nem mutatta, hogy ő submers világból jött, akárcsak az MC. A stau átment égig érő paszulyba, így odavágtam neki a spring ollómmal. (Imádom ezt a célszerszámot!)

Ezután következett egy nagy levegővétel, majd @Zuzmi egyik posztjából tanultakat alkalmaztam: csurdultig töltöttem a gömböcöt a füvészkert tápos, hal- és garnikakis vizével. Hagytam egy picit, közben szemem úgy kikerekedett, hogy majdnem lelógott a fejemről. Annyi szutyok úszott a felszínen, hogy alig láttam a flórát. A szmötyit először kis hálóval lemertem, majd levegőcsővel leszirvornyáztam mindent a talaj szintjéig.

5 helyen a csipesszel gödröket "ástam", ahová Nemtom márkájú táptablettákat nyomkodtam.
Most még egy plexivel letakarom, mert "jajkinenyúvaggyon".
Képet ha feltöltenék, egy szép párától gyöngyöző valamit látnátok. Néhány nap múlva tudom pótolni ezt a hiányosságot. Addig kérlek Benneteket, legyetek türelemmel.

Köszönöm, hogy benéztetek.
 
Ahogy ígértem, jöjjön néhány fotó.

Teljesen egyértelmű, hogy MC-t még kell ültetnem.
d500e579e790fccb2e855ed22a6103fa.jpg
cf7de81f7546ed4438fe33f5b02934e2.jpg

A H. pinnatifida úgy néz ki, hogy kezdi megszokni új helyét.
1a7189d4587ebf600f2145f0f2992f0a.jpg

A R. super rednek meg sem kottyant a submersből emersre váltás.
f76ec47650df623587f7f46618217a86.jpg

Végül löttem egyet "madártávlatból". Jobban is áll neki, mint a premier plán. 😁
93b37c6e5c497132e39fc5b21b3d49ca.jpg

Köszönöm, hogy bekukkantottál a gömböcbe.
 
Ahogy ígértem, jöjjön néhány fotó.

Teljesen egyértelmű, hogy MC-t még kell ültetnem.
View attachment 72897
View attachment 72898

A H. pinnatifida úgy néz ki, hogy kezdi megszokni új helyét.
View attachment 72899

A R. super rednek meg sem kottyant a submersből emersre váltás.
View attachment 72900

Végül löttem egyet "madártávlatból". Jobban is áll neki, mint a premier plán. 😁
View attachment 72901

Köszönöm, hogy bekukkantottál a gömböcbe.
Miből gondolod hogy kell még ültetned MC-t? :unsure:Csak azért kérdezem, mert a utolsó kép óta, szemmel látható hogy sokat változott. Tehát magához tért. Hagyd csak a természet rendjét.:);)
 
Back
Oldal tetejére