• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Mandíner

Én ott hibáztam az elején, hogy CSAK spriccelgettem, közben alul a talaj kiszáradt, pedig azt is fel kell tölteni addig, hogy a felszínig érjen.
Ekkor pótoltam Adrián kedves adományából a pinnatifidát és a riccardiát is.

Arra figyelek, hogy a talaj ne száradjon ki. Akvavízzel töltöm fel. :)
@Jopet legutóbb valakinek ajánlott megvételre pont egy ilyen tornádóval szerelt lámpát wabi fölé, esetleg írhatnál neki is ez ügyben, hátha még aktuális.

Ááááá, vagylagos a kérdés: vagy lámpa, vagy szűrő. A tető miatt így is kilóg a lábam a takaró alól. :oops:
 
Arra figyelek, hogy a talaj ne száradjon ki. Akvavízzel töltöm fel. :)


Ááááá, vagylagos a kérdés: vagy lámpa, vagy szűrő. A tető miatt így is kilóg a lábam a takaró alól. :oops:

Hát, neked kell döntened, az mindig nehéz, hogy melyik ujjunkba harapjunk.(n)
A wabi már kész, működik, csak csinosítgatnod kell, a lámpa gondolom olcsóbb is, lehet most azzal járnál jobbban, a szűrő meg ráér.;)
 
Rég adtam hírt, de minden a legnagyobb rendben van.
Az akvában tápot váltottam, és úgy látszik, hogy az a víz még a wabinak is jobban tetszik, mert lámpa nélkül is növekednek a gazok. :love: Továbbra is az ablakban tartom mindkettőt, ahol a reggeli és nyugvó nap fényéből kapnak.

Szeretek erre a látványra kikászálódni az ágyból:
26e0d822bceef46de6880d1a1da54f2b.jpg

A pinnatifida szépen fejlődik:
ccb3ee8c6de9b1e6c3298367787a9cfe.jpg

A Hygrophila is hozza az új leveleit.
f4d3692e9edbffcf978338f9219bed10.jpg

Az egész gömbről most nem készítettem képet, mert megvallom, elhanyagoltam az üvegpuceválást.
Hamarosan pótolni fogom.
 
Igen, elismerem és röstellem, hogy hanyagoltam ezt a naplót. :notworthy: (E bejegyzést után majd be is térdepelek a sarokba.)

Sajnos nem alakult úgy, hogy töretlen fejlődésről számolhatnék be. Egy rosszul elsült wabiszitterkedés miatt majd az egész kiszáradt.
Egyedül a stau, az anubias (leszámítva az elszáradt levélvégeket) és az MC hírnökei élték túl.

Tegnap a Vízalatti füvészkertből beültettem MC-t, Ludwigia Super Red-et és egy pici H. pinnatifidát.
Az aljzatot feltöltöttem jó kis füvészkerti tápos vízzel és spricniztem is. Egy plexi lappal fedtem le a gömböt, arra helyeztem a Cascade LED lámpát.
Csak remélni merem, hogy az idei Wabi bulira sikerül szemrevaló életet lehelnem belé.

1a527e659d7f19dcbc2cb42750e2b943.jpg
 
Igen, elismerem és röstellem, hogy hanyagoltam ezt a naplót. :notworthy: (E bejegyzést után majd be is térdepelek a sarokba.)

Sajnos nem alakult úgy, hogy töretlen fejlődésről számolhatnék be. Egy rosszul elsült wabiszitterkedés miatt majd az egész kiszáradt.
Egyedül a stau, az anubias (leszámítva az elszáradt levélvégeket) és az MC hírnökei élték túl.

Tegnap a Vízalatti füvészkertből beültettem MC-t, Ludwigia Super Red-et és egy pici H. pinnatifidát.
Az aljzatot feltöltöttem jó kis füvészkerti tápos vízzel és spricniztem is. Egy plexi lappal fedtem le a gömböt, arra helyeztem a Cascade LED lámpát.
Csak remélni merem, hogy az idei Wabi bulira sikerül szemrevaló életet lehelnem belé.
Ez nem hanyatlás, hanem egy hansági láprészlet, mely egy kis szelet hazánk természeti szépségéből. ;)
 
Ez nem hanyatlás, hanem egy hansági láprészlet, mely egy kis szelet hazánk természeti szépségéből. ;)
Olyan szépen írtad körül a merga-t, hogy Jókai pörög a sírjában. :ROFLMAO:
De köszi a bíztatást, de legfőképp az MC és super red utánpótlást. :love:
 
Reméljük, Killer nem jár erre, mert a kardjába dől!:unsure:
És Viktor üvege rendben van vagy abban már jófajta kisüstit tartasz inkább?

Én is remélem, hogy nem fog erre járni, és híre sem megy az új bejegyzésnek.
Persze nem volt kérdéses, mit választok, mentem mozgásszervi rehabra, wabi meg a szomszédba. (Megvolt az ára, amit nem hiszem, hogy legközelebb meg szeretnék fizetni.)

A butella tényleg fantasztikus, mert portörlésen kívül tényleg nem igényel többet.
 
Én is remélem, hogy nem fog erre járni, és híre sem megy az új bejegyzésnek.
Persze nem volt kérdéses, mit választok, mentem mozgásszervi rehabra, wabi meg a szomszédba. (Megvolt az ára, amit nem hiszem, hogy legközelebb meg szeretnék fizetni.)

A butella tényleg fantasztikus, mert portörlésen kívül tényleg nem igényel többet.
Már csak azt nem értem, miért a kecskepásztor szomszédra bíztad a gömböt, vihetted volna magaddal a rehabra.
Majd a fűvészkert nyesedékéből visszaturbózod.
 
Már csak azt nem értem, miért a kecskepásztor szomszédra bíztad a gömböt, vihetted volna magaddal a rehabra.
Majd a fűvészkert nyesedékéből visszaturbózod.
Nem vihettem oda, és közelemben nem volt más alternatíva @star67 Csilla.
Legközelebb lehet, hogy egy posztban sikkantom el magamat, hogy wabiszittert keresek. :)
Most egy átigazolás-sorozat útján kerültek a növények a gömböcbe. Nem tudom, hogy az elbarnult MCt hogy szedjem ki a zöldülő MC alól.
@Zuzmi, tudsz olyat, hogy wabi gereblye? Nem tudom, hogy az elbarnult MCt hogy szedjem ki a zöldülő MC alól. :oops:
 
Utoljára módosított:
Én is remélem, hogy nem fog erre járni, és híre sem megy az új bejegyzésnek.
Persze nem volt kérdéses, mit választok, mentem mozgásszervi rehabra, wabi meg a szomszédba. (Megvolt az ára, amit nem hiszem, hogy legközelebb meg szeretnék fizetni.)

A butella tényleg fantasztikus, mert portörlésen kívül tényleg nem igényel többet.
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Viccet félretéve rendbejön. Fényt neki aztán hadd szóljon. Most hogy valószínű Npt re állítom át a bettás tankokat lesz egy kis időm és van pár üveg ami megragadta a fantáziám a tecsóban.
Max majd elküldöm azt is;):p
 
Köszi @SMAdrián , szóval a randa átmeneti, és nem kell ma álomba sírni magamat. :)
Ha belegondolsz, a kertben, késő ősze a fű/gaz , megfagy, bebarnul, és tavasszal újra kihajt. Vagy egy másik pl. a derékig érő füvet, lekasszáljuk, eltakarja a alatta lévőt, és mégis ki nő. A bebarnult/rothadó , a zöld alá kerül, mert a zöld mindig a fény felé tör. Én vidéken soha nem szoktam összeszedni a levágott füvet. Nem vagyok gazda, de egy gazda mondta nekem: ha minden évben, a levágott füvet, ha összeszedem és elhordom, számítsak ara, hogy 5 évente trágyáznom kell a földet, mert elhordom a tápanyagot. Az a levágott fű, visszakerül a fölbe, tápanyag ként.

Bocs a OFFért.;)
 
Visszatérve. Én azt mondom hogy türelem. Én nem szednem ki a megbarnult növényeket, mert azzal megsérted a zöld növényeknek a gyökereit és azok is megfognak barnulni.
 
Ha belegondolsz, a kertben, késő ősze a fű/gaz , megfagy, bebarnul, és tavasszal újra kihajt. Vagy egy másik pl. a derékig érő füvet, lekasszáljuk, eltakarja a alatta lévőt, és mégis ki nő. A bebarnult/rothadó , a zöld alá kerül, mert a zöld mindig a fény felé tör. Én vidéken soha nem szoktam összeszedni a levágott füvet. Nem vagyok gazda, de egy gazda mondta nekem: ha minden évben, a levágott füvet, ha összeszedem és elhordom, számítsak ara, hogy 5 évente trágyáznom kell a földet, mert elhordom a tápanyagot. Az a levágott fű, visszakerül a fölbe, tápanyag ként.

Bocs a OFFért.;)

Ne viccelj, én köszönöm ezt a perspektívába helyező "off"-ot. Megfeledkeztem arról, hogy a körforgás ugyanolyan, mint egy réten.
Valószínűleg, mert dúl bennem a para, hogy a legközelebbi wabi bulira széppé tudjam tenni. :)
 
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Viccet félretéve rendbejön. Fényt neki aztán hadd szóljon. Most hogy valószínű Npt re állítom át a bettás tankokat lesz egy kis időm és van pár üveg ami megragadta a fantáziám a tecsóban.
Max majd elküldöm azt is;):p

Jááááááj, hát csak ideevett a fene @killer . :love:
Pörkölöm, napi 12 órában, azzal nincs gond. Ellenben ha már idetévedtél, megkérdem: szerinted buta húzás lenne 1-2 Tropica tápkapszulával megkínálni a növényeket?
 
Jááááááj, hát csak ideevett a fene @killer . :love:
Pörkölöm, napi 12 órában, azzal nincs gond. Ellenben ha már idetévedtél, megkérdem: szerinted buta húzás lenne 1-2 Tropica tápkapszulával megkínálni a növényeket?
Őszintén már nem is emlékszem mikor csináltam de szerintem már több mint egy éve. A táptalaj már valószínű kimerült, egy próbát megér.
 
Back
Oldal tetejére