• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Mandíner

mmccannon

Bölcs Ent
Kedves közönség, jó estét, jó szurkolást!


Az első Wabi-mandíner rövid összefoglalóját olvashatják. A játékszabály nagyon egyszerű: úgy kell továbbítani a játékostársnak a gömböt, hogy az egyben és életben maradjon.

A futam a múlt hónapban, 2018. augusztus 25-kén indult, és eddig fantasztikus összjátékot láthattunk.

A gömböt Körmendről @killer indította januárban. Elképesztő elszántsággal és kitartással életet lehelt bele. A gyakorlott játékosokat megszégyenítő érzékkel rakta össze.
upload_2018-9-20_16-56-49.png
upload_2018-9-20_16-57-11.png

Júliusban @killer egy gyönyőrű beívelés után Budapestre @star67 -hez továbbított, aki nagyon technikásan vette át. A formát felismerhetőnek hagyta, de a tartalmon sűrített @star67 . Az eredeti felállásból bent hagyta Anubias petitet, MCt, Pinnatifidiat, Bacopat és Staut. Utána valamikor Moha sp. lövésemsincs került a közepébe Marsilea hirsuta-val együtt. Mindeközben figyelte, melyik csapattársnak továbbíthatná.

Szeptember 1-jén egy váratlan csel után rövidátadással @mmccannon-hoz juttatta azt. Megvaaaaan! Megvaaaaan! Emberek! És még mindig megvan a gömb, gaza szála sem görbült. Micsoda összjáték! Hihetetlen!

Szeptember 6-kán, szűk egy héttel az érkezés után:
c28558ebdf816e005d75e68aa819fa49.jpg
e87d099f898d52b2e2aeceea3b7cf1ab.jpg

És akkor nézzük, hogy is áll most a gömb 20 nappal a nagy passzt követően.

Amióta mmccannon viseli gondját, MC metszés/visszaültetés és spricc volt a fő csapás, és fejlődés is látszott.
18ad4784fd3922d4ea0427282cfd72fd.jpg
8261f7ca27d211ef4535fe58a3f7b5d3.jpg

Egészen a mai napig, amikoris a Vízalatti Füvészkertből kimászott Hygrophila corybosa siamensis beültetésre került.
56bc04bf246239465a6af19ebbfcef71.jpg

Ezután az akció után a gömb egy mandínerrel visszakerült az ablakpárkányra.

Köszönöm, hogy elolvastad ezt a kis "sportos" szösszenetemet.
 
Kedves közönség, jó estét, jó szurkolást!


Az első Wabi-mandíner rövid összefoglalóját olvashatják. A játékszabály nagyon egyszerű: úgy kell továbbítani a játékostársnak a gömböt, hogy az egyben és életben maradjon.

A futam a múlt hónapban, 2018. augusztus 25-kén indult, és eddig fantasztikus összjátékot láthattunk.

A gömböt Körmendről @killer indította januárban. Elképesztő elszántsággal és kitartással életet lehelt bele. A gyakorlott játékosokat megszégyenítő érzékkel rakta össze.
View attachment 63775
View attachment 63776

Júliusban @killer egy gyönyőrű beívelés után Budapestre @star67 -hez továbbított, aki nagyon technikásan vette át. A formát felismerhetőnek hagyta, de a tartalmon sűrített @star67 . Az eredeti felállásból bent hagyta Anubias petitet, MCt, Pinnatifidiat, Bacopat és Staut. Utána valamikor Moha sp. lövésemsincs került a közepébe Marsilea hirsuta-val együtt. Mindeközben figyelte, melyik csapattársnak továbbíthatná.

Szeptember 1-jén egy váratlan csel után rövidátadással @mmccannon-hoz juttatta azt. Megvaaaaan! Megvaaaaan! Emberek! És még mindig megvan a gömb, gaza szála sem görbült. Micsoda összjáték! Hihetetlen!

Szeptember 6-kán, szűk egy héttel az érkezés után:
View attachment 63777
View attachment 63778

És akkor nézzük, hogy is áll most a gömb 20 nappal a nagy passzt követően.

Amióta mmccannon viseli gondját, MC metszés/visszaültetés és spricc volt a fő csapás, és fejlődés is látszott.
View attachment 63779
View attachment 63780

Egészen a mai napig, amikoris a Vízalatti Füvészkertből kimászott Hygrophila corybosa siamensis beültetésre került.
View attachment 63781

Ezután az akció után a gömb egy mandínerrel visszakerült az ablakpárkányra.

Köszönöm, hogy elolvastad ezt a kis "sportos" szösszenetemet.
Marsilea crenata amit raktam bele meg Csilla azt hiszem a kipusztult riccardiamat pótolta.
Gyönyörű labda/gömb kezelés;)
Remélem naplózod a gömböt rendszeresen.
Lehet kéne csinálnom megint egy wabit:D:whistle:
 
Marsilea crenata amit raktam bele meg Csilla azt hiszem a kipusztult riccardiamat pótolta.
Gyönyörű labda/gömb kezelés;)
Remélem naplózod a gömböt rendszeresen.
Lehet kéne csinálnom megint egy wabit:D:whistle:

Igyekszem jól viselni gondját.
A riccardia nagyon nyomul, úgy érzem, ki kellene venni belőle egy kicsit, hogy ne nyomja el a pinnatifidiat. Annak már a szárán is is van. Nem tudom, hogy lehet-e ilyet megtenni anélkül, hogy bármelyikük is megsínylené. A Marsilea is túl nyurga, nem tudom, hogy azt szabad-e metszenem, ill. a nyesedék, ha visszaültetem, fog-e gyökeret ereszteni?

Amit elfelejtettem beleírni, hogy egy maréknyi Amazoniát szórtam bele, hogy a széleknél keletkezett "gödröket" megszüntessem. A gödröknél az elbarnult MC-ket kiszedegettem, és metszésből pótoltam.
A Ludwigia (asszem super red, de nem vagyok biztos) is látta az ollót közelről, mert a szálak oly hosszúak voltak, hogy már kilógtak a gömbből. A nyesedéket is visszaültettem.

Most már nem takarom, és nem látom, hogy kedve ellenére lenne.
 
Utoljára módosított:
Szép utat bejárt ez a gömböcske, mint egy vándorserleg.
A végén kikötött egy gondos gazdánál, akinél élete kiteljesedik.

Világítás fejlesztése mindenképp fontos, a téli időszakban kevéske lenne az ablak által biztosított fény.
Napi 12 órát nyugodtan lehet süttetni megfelelő izzóval. Kevés, vagy gyenge világítás hatására felnyurgulnak a növények.
Sok sikert, örömöt hozzá!
 
Szép utat bejárt ez a gömböcske, mint egy vándorserleg.
A végén kikötött egy gondos gazdánál, akinél élete kiteljesedik.

Világítás fejlesztése mindenképp fontos, a téli időszakban kevéske lenne az ablak által biztosított fény.
Napi 12 órát nyugodtan lehet süttetni megfelelő izzóval. Kevés, vagy gyenge világítás hatására felnyurgulnak a növények.
Sok sikert, örömöt hozzá!

Köszi, @kmisi , de inkább nyugtával dícsérjük a napot. ;)
Jövő hónapban tudom megvenni a lámpát, de bajban vagyok, mert Philips Tornado izzót nem találtam a neten. Esetleg tudnál javasolni valamilyen alternatívát?
Esetleg @Dukenukem , @keszalvo , @sztanotomi , @Luigi13 ? Mi lehet jó a Tornado helyett?
 
Kicsit off...
Lehetne indítani egy vándor wabit.
1-2 havonta változna a kertész személye. Mindenki tenne hozzá valamit, mely neki szimpatikus - akár növény, vagy dekor.
Érdekes lenne 1 év után megnézni mit változott az eltelt idő alatt a kezdeti állapothoz képest.
Lehet felvetem ezt az őrült ötletem a HWA topicban o_O(n):whistle:
 
Kicsit el vagyok szontyolodva, mert a május eleje óta emersen élő Hygrophila corybosa siamensis, felettébb lekonyult levelekkel ül a gömbben.
Gondolom, hogy az akvából több párához jutott, és ez lehet az oka. Spricnizem, hátha sikerül felélednie.
 
Én ott hibáztam az elején, hogy CSAK spriccelgettem, közben alul a talaj kiszáradt, pedig azt is fel kell tölteni addig, hogy a felszínig érjen.
Ekkor pótoltam Adrián kedves adományából a pinnatifidát és a riccardiát is.
 
Köszi, @kmisi , de inkább nyugtával dícsérjük a napot. ;)
Jövő hónapban tudom megvenni a lámpát, de bajban vagyok, mert Philips Tornado izzót nem találtam a neten. Esetleg tudnál javasolni valamilyen alternatívát?
Esetleg @Dukenukem , @keszalvo , @sztanotomi , @Luigi13 ? Mi lehet jó a Tornado helyett?

@Jopet legutóbb valakinek ajánlott megvételre pont egy ilyen tornádóval szerelt lámpát wabi fölé, esetleg írhatnál neki is ez ügyben, hátha még aktuális.
 
Back
Oldal tetejére