• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Malawi tó és a csillagok tava - videó

Ha már ráleltem erre a bejegyzésre is... Megmutatom nektek az Afrikai Mbuna sügéres akváriumomat is :) (1000 Literes)
1kép 2kép 3kép 4kép 5kép 6kép 7kép 8kép 9kép
A képek között a szakavatott szemek biztos észreveszik kik a kakukktojások :) :D De hozzátenném már több mint 2 éve boldogan ott élnek :) Teljesen más világ a Sügér tartása, ellenben az aktakertészettel, de nem nagyon tudnék különbséget tenni, mert mindegyikben megvan a maga szépség és öröm! Régi álmom volt egy min 1000 literes sügéres akvárium! Most hogy beleszagoltam (elég mélyen az akvakertészetbe is) Remélem egyszer sikerül megvalósítanom egy másik 1000 L növényest is :) Csak ehhez egy fél raklap pénz kell... :)
Nagyon szép akva, bár ezt már mondtam korábban is! ;)
Anno nekem is volt sügeres akváriumom, igaz nem akkora. De amikor kiköltöztünk eladtam az egészet egybe. Feleségem azóta is hiányolja azt a színkavalkádot. Majd talán egyszer újra belevágok!

*Csak nem a vörös orrú torpedóra gondoltál? 🙃
 
Ha már ráleltem erre a bejegyzésre is... Megmutatom nektek az Afrikai Mbuna sügéres akváriumomat is :) (1000 Literes)
1kép 2kép 3kép 4kép 5kép 6kép 7kép 8kép 9kép
A képek között a szakavatott szemek biztos észreveszik kik a kakukktojások :) :D De hozzátenném már több mint 2 éve boldogan ott élnek :) Teljesen más világ a Sügér tartása, ellenben az aktakertészettel, de nem nagyon tudnék különbséget tenni, mert mindegyikben megvan a maga szépség és öröm! Régi álmom volt egy min 1000 literes sügéres akvárium! Most hogy beleszagoltam (elég mélyen az akvakertészetbe is) Remélem egyszer sikerül megvalósítanom egy másik 1000 L növényest is :) Csak ehhez egy fél raklap pénz kell... :)
Látom van köztük Hemichromis bimaculatus is.
 
Nagyon szép akva, bár ezt már mondtam korábban is! ;)
Anno nekem is volt sügeres akváriumom, igaz nem akkora. De amikor kiköltöztünk eladtam az egészet egybe. Feleségem azóta is hiányolja azt a színkavalkádot. Majd talán egyszer újra belevágok!

*Csak nem a vörös orrú torpedóra gondoltál? 🙃
Ő az egyik kakukktojás :) de van még más is.... Mellesleg a vörös-orrú torpedómárna a legnagyobb kaméleon sügérnek is simán nekimegy és ha úgy van elzavarja.... Érdekes volt egyébként, mert ugye az egész csapat nagyjából egy idősek beleértve a vörös orrút is növendékként kerültek hozzám mind.. amikor még kicsik voltak egy csomószor elhajtották, vagy 2-3 hónapig csak bujkált... Aztán egyszer csak gondolt egyet és kiment a nyílt vízre és belekötött mindenkibe :) Azt hiszi biztos magáról, hogy Ő is sügér :) Az egyik vezérhal mondhatni :)
 
A mai nap méricskéltem egyet! 2021.04.19 én volt vízcsere. Azóta adagolom pluszba a foszfátot is! (Seachem Flourish Phosphorus.) Ugyan nem telt el egy hét, de az érték semmit nem változott! Illetve javítanám magam, nem,hogy nőtt volna az érték hanem a béka seg...e alá csökkent az amúgy is kevés érték! Mi a teendő? Emeljem meg a foszfát adagolást? Vagy esetleg emeljek a Green Aqua Macro oldaton is? Bár ha logikusan gondolkodom azon nem kéne változtatni mert akkor nem csak a foszfátot növelném!

2021.04.2219:00GH 7,5KH 6,5PH 7,1NO3 15mg/l(ppm)FE 0,2mg/l(ppm)PO4 0,05mg/l(ppm)Hőmérséklet 23 C0TDS 166MICRO 2 mlMACRO 2 mlEXEL 0,5 mlFoszfát1,5 ml

2021.04.1917:00GH 5KH 4,5PH 7NO3 15mg/l(ppm)FE 0,2mg/l(ppm)PO4 0,02mg/l(ppm)Hőmérséklet 23 C0TDS 147MICRO 3 mlMACRO 3 mlEXEL 0,5 mlFoszfát ***
 
Back
Oldal tetejére