• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Makro táp házilag

Sziasztok!
Én is tervezem a makro tápanyag porokból történő összeállítását annak ellenére, hogy kémiából "ülj le, egyes lesz" szinten vagyok. Ebből aztán adódik is a kérdésem-kérésem:
Ha megadom a vízügyi adatokat, akkor valaki lenne olyan rendes és kiszámolná nekem, hogy egy brutto 85 literes aksiba élesztős CO2 használata mellett miből mennyit kell adagolnom?
Igazából vannak még bónuszkérdéseim is: Ha egyenként kikeverem a porokat, az így kapott löttyöt egybe lehet önteni vagy mindegyiket külön-külön kell adagolni? Amit én szeretnék az az, hogy legyen 1 liter makro tápom és azt naponta tudjam adagolni.
Az utolsó(?) kérdésem: A GA-ban láttam két fajta összetevőt is, de KNO3-at nem. Az csak most nem volt vagy nem lehet kapni vagy mi a helyzet vele? Itt Zalaegerszegen már végigjártam a beszerzési forrásokat, de sehol nem tudtak segíteni a porokat illetően. Persze ez a "világvégétől még egy kicsit jobbra van".
Előre is köszönöm.
 
Szia!
Én először is megnézném, hogy áll az akiban a nitrát szint. Ha 5 fölött van, akkor nem vergődnék a kálium-nitrát beszerzésével. Ezt egyébként általában nehéz beszerezni, mert robbantgatáshoz is lehet használni. Kisebb mennyiséget megpróbálhatsz gyógyszertárban beszerezni. Mondd, hogy a nejednek kell húspácolásra és szerintem fognak adni.
 
Sziasztok!
Vásároltam;
KNO3, KH2PO4, K2SO4.
Melyikből mennyi kell 1 liter vízhez?
Mondjuk ha a könnyű life-os tápozást szeretném használni, carbo-val, profito-val, ferro-val.

:)
 
Sziasztok!
Vásároltam;
KNO3, KH2PO4, K2SO4.
Melyikből mennyi kell 1 liter vízhez?
Mondjuk ha a könnyű life-os tápozást szeretném használni, carbo-val, profito-val, ferro-val.

:)
Hát ez nem ilyen egyszerű!
Ki kell számolnod az első oldalon található táblázat segítségével. ;)
 
Sziasztok!
Van még egyenlőre GA-s tápom.
De a plusz foszfát jól jönne...

"A Fosfo: gyári adagolás szerint 10 ml Fosfo 500 l akváriumvízbe adagolva 0,1 ppm-mel emeli a foszfát-ion tartalmat, ezzel párhuzamosan 0,04 ppm-mel a kálium-ion koncentrációt.

Ez tehát egy c = 7,16 g/l kálium-dihidrogén-foszfát (KH2PO4) oldat." Idéztem robert hsz-éből.

Ha ezt elkészítem és adagolom a gyári easy life ajánlása szerint?
 
Ioncseréltre gondolsz?
Amúgy szerintem mindegy, hogy deszt víz, ioncserélt (feltéve hogy kation és anioncsere egyaránt történt) vagy RO.
 
Sziasztok. Az a kérdésem, hogy egy 96 l low tech akváriumhoz, 40% vízcsere mellett és élesztős CO2-vel, ezek a mennyiségek 250 ml deszt vízben elegek lesznek-e az akiba?
KNO3:42g
KH2PO4:41g
K2SO4:27g
A vizemben 21mg/l Mg van és 68mg/l Ca
Előre is köszi segítséget.
 
az a kérdés, ennek a 250ml-nek mekkora részét akarod egyszerre beönteni az akváriumba? :D

egyébként szerintem a szulfát kevés, a foszfát meg sok lesz - persze mivel nem tudni, mennyit akarsz adagolni, nehéz így.
 
hát... szerintem az borzasztó sok. sajátomból kiindulva hatszor annyi tiszta nitrátot öntesz bele, kicsivel kevesebb, mint kétszer annyi vízbe. foszfátból hatvanszor annyit... a szulfát is kb hatszor annyi tisztán, mint nálam, de ez már kevésbé számít, mint az előző kettő.
 
Sziasztok!
Mivel hamarosan elfogy a GA-s táp, szeretném a tápokat magam kikeverni.
Ezt már írtam korábban is...
Vásároltam: KNO3, KH2PO4, K2SO4.
Továbbá Easy life Profito, Ferro. Carbo is van.
Heti 40-50% vízcsere és low-tech. 0,5W/l napi 7 óra, aránylag kevés növény.

Tudtok valamennyit segíteni? Mert az a táblázat az első oldalon.....
 
a 6ml-t így is soknak tartom.

ezt a fenti összeget ne negyed literbe, hanem egy literbe keverd, akkor a nitrátot megemelheted a duplájára kb, és úgy már lehet vele valamit kezdeni szerintem.
nálam 1 literbe 80g nitrát, 10g foszfát, 40g szulfát van. és 2-2-2.5 ml-t adagolok nettó 52 literhez.
 
Back
Oldal tetejére