• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Makro táp házilag

Green Aqua leállt sajnos a porok árusításával. Boltban ma voltam és KNO3-at már nem is kaptam szulfátból is már csak a raktárból hoztak polcon nincs kint. Hol lehet beszrezni porokat amikből keverhetek makrót?

A gondom ott van, hogy sok purigent használok. Nitrátot kiveszi a vízből. GA galériában ADA tápozásnál biztos nem tűnik fel, mert a nitrát hiánya ott normális. Most bent van 400gramm Seachem Purigen és a padlón van tőle a nitrátom foszfát meg 4-en. Sztandard GA tápozás szerint.

így egy héten 2 alkalommal adtam magam kevert makrót amiből teljesen ki van hagyva a foszfát. De mostantól nem tudok majd keverni. GA család meg nem tartalmaz K+ No3 makrót csak a foszfátos makrójuk van. Így viszont mindig jön a kékealga.
Nekem se volt bajom addig amíg csak kevés purigent használtam.

Nyáron szerintem csinálok egy tesztet, hogy járatok egy csak erre dedikált akvát 30 literest és rakok bele sok purigent 1 hét alatt mennyit változik a nitrát tartalom. És ugyanúgy járatom 1 hétig Seachem Purigen nélkül és mennyi lesz benne. Nem lepődnék meg, ha a Seachem Purigen kiszedné egy részét.

Szóval az alapkérdés az, hol lehet porokat beszerezni?
Tudod, hogy nem szabad más cég elérhetősésgt megadni. ;)
 
Próbáltál már rákeresni? Az a webshop nyer amelyiknél mindhárom port be tudod szerezni 1 kilós kiszerelésben. Szlovák oldalt sikerült találnom, ami tud magyarul is.
De ha megfelel a 25 kilós adag, akkor rengeteg a kínálat. :)
 
Tudod, hogy nem szabad más cég elérhetősésgt megadni. ;)
Eddig nem volt gond ha valaki azt mondta: olyan tömítő gyűrűt kapsz az obiban. Lehet változott? Tudom, hogy linket nem lehet.
Egy olyan termékről beszélünk amit ők már nem akarnak forgalmazni.
 
Eddig nem volt gond ha valaki azt mondta: olyan tömítő gyűrűt kapsz az obiban. Lehet változott? Tudom, hogy linket nem lehet.
Egy olyan termékről beszélünk amit ők már nem akarnak forgalmazni.
Linket nem fogok megosztani, de én 6 éve lassan gazdaboltosat használok.

Talán itt hagyják, mivel a webshopban már nincs, ez a neve:
Kálium-nitrát Multi-K GG 1 kg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Linket nem fogok megosztani, de én 6 éve lassan gazdaboltosat használok.

Talán itt hagyják, mivel a webshopban már nincs, ez a neve:
Kálium-nitrát Multi-K GG 1 kg
Nagy Viktor! Irtam egy e-mailt, hasonló kérdéssel, kéréssel. Köszönettel venném ha időt szánnál rá.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nyáron szerintem csinálok egy tesztet, hogy járatok egy csak erre dedikált akvát 30 literest és rakok bele sok purigent 1 hét alatt mennyit változik a nitrát tartalom. És ugyanúgy járatom 1 hétig Seachem Purigen nélkül és mennyi lesz benne. Nem lepődnék meg, ha a Seachem Purigen kiszedné egy részét.
Ezt már korábban írtam én is, hogy a puri kiveszi az NO3-at. Nálam 110 literes akvában 100ml puri is problémát okozott GA-s EI tápozásnál. 3x próbáltam, mindháromszor jött a probléma. El is engedtem a purit, nem nekem való. NO3 pótlással biztosan kordában tartható a dolog, de nekem nem ért annyit a Seachem Purigen.

A kérdésedet illetően sajnos nem tudok segíteni.
 
Ezt már korábban írtam én is, hogy a puri kiveszi az NO3-at. Nálam 110 literes akvában 100ml puri is problémát okozott GA-s EI tápozásnál. 3x próbáltam, mindháromszor jött a probléma. El is engedtem a purit, nem nekem való. NO3 pótlással biztosan kordában tartható a dolog, de nekem nem ért annyit a Seachem Purigen.

A kérdésedet illetően sajnos nem tudok segíteni.
Ez egy érdekes téma amúgy. A gyártó határozottan állítja, hogy nem ioncserélő dolog. Én is végeztem - igaz nyers méréseket - és valóban csökkenti a nitrátot. A kérdés, hogy kísérleti körülmények között meddig és mennyire. Gyanús hogy nem annyira különbözik a SZAT termékeitől, amennyire el akarna határolódni a leírás alapján.
 
Back
Oldal tetejére