• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Makró fotók Chris Lukhauptól

Nigro

Alapító
Admin
Chris Lukhaup leginkább csodálatos garnéla fotóiról ismert.
A minap beszerezte legújabb gépét, egy Canon 7D személyében.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


http://www.aquatic-photography.com/foru ... post101283

A képeket egy Sigma 105 Macroval követte el.

Hát mit mondjak.... :shock:
 
Erről a makróról jókat írtak korábban is. Ezt meg a Canon 100-as obiját néztem ki én is magamnak.

Egyébként szép képek. Azért egy 5D Mark II-vel jobban járt volna mint a 7D-vel.
Egyébként gyönyörűek a fotók.
 
viktorlantos said:
Erről a makróról jókat írtak korábban is. Ezt meg a Canon 100-as obiját néztem ki én is magamnak.

Egyébként szép képek. Azért egy 5D Mark II-vel jobban járt volna mint a 7D-vel.
Egyébként gyönyörűek a fotók.

Nézőpont kérdése ;) Ha hihetetlen ha nem az 5d mark II-nek is van hátránya...

Képek meg nem gyengék :O
 
persze csak az árkülönbség miatt írtam. meg ha jól vágom a Mark II full frame ez meg nem.
Végülis mind1. a fotók gyönyörűek. de miért nem garnélát fotózott? ;)
 
Te jó ég :eek: :shock: Gyönyörű képek, durva élesség és színek.

viktorlantos said:
ha elkezdünk ilyeneket nézni sokba lesz a karácsony :p
:lol:

Nagyon durva.
 
Gilgames said:
Ha ez az utolsó csigás kép submers, akkor az a kérdésem miből van a szőnyeg a csiga alatt? Miféle növény az?

ááááh ez egy trükk. sima fresnapf-ban kapható kutyáknak készült gumicsiga. egy zöld szőrös kardigánon fotózva :lol: :lol:
 
Gilgames said:
Ha ez az utolsó csigás kép submers, akkor az a kérdésem miből van a szőnyeg a csiga alatt? Miféle növény az?
Bizony, az submers. Gömbmohát (gömbalgát) használ, a garnélákat is előszeretettel fotózza ezen.
 
Még soha nem makrózta be így a szemem a gömbmohát (gömbalgát), ezért nem ismertem fel. :lol:
A megbontott gömbmoha vajon sokáig eltart?
 
Ezt a képet most rakta fel Lukhaup mester a fácséra. Végre egy nagy felbontású kép és az exif is rajta maradt. 7D+Sigma105, ISO100, f8, 1/100, vaku nélkül (de valami mással tuti megvilágította).

Első ránézésre azt mondom, hogy ilyet simán össze lehet hozni. Nem olyan részletgazdag a kép, mint szokott? Jól látom? A záridő miatt lehetett egy kis mozdulás...

Dropbox - Wallpaper
 
Utoljára módosított:
Ezt a képet most rakta fel Lukhaup mester a fácséra. Végre egy nagy felbontású kép és az exif is rajta maradt. 7D+Sigma105, ISO100, f8, 1/100, vaku nélkül (de valami mással tuti megvilágította).

Első ránézésre azt mondom, hogy ilyet simán össze lehet hozni. Nem olyan részletgazdag a kép, mint szokott? Jól látom? A záridő miatt lehetett egy kis mozdulás...

Dropbox - Wallpaper

Kicsit sietett szerintem. szellemképes a fókusz sem olyan penge. ebből nem lesz borító kép. de azért szép! :)

Lukhaup studio vakuzik mindig. Nem gép vakut használ.
 
Back
Oldal tetejére