• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Magyarországi hivatalos vízadatok

Csak képzelem, hogy vannak a "határértékek" (esetleg alsó, fölső) és vannak "optimális" értékek (valahol a határértékek között) - emberi fogyaszthatóság szempontjából.

OFF: Az hozzászólásom biztosan 10 témába illene egyszerre, de a "Magyarországi hivatalos vízadatok" témába talán nem. Ezen felül a részmondatokra szabdalás és stílusod nem tetszett.

Alkalmasabb (legyen) := optimális értékekhez közelebb van mint a másik víz..
Van értelme besorolásnak, nagyon sok helyen olvasni kimutatásokkal együtt megyei szintű felbontásban elemzéseket. Hasznosak, van értelmük. Függetlenül attól, hogy a jogszabályokban teljesítik a határértékeket a vizek, attól még nagy különbségek lehetnek! Az országos átlagok is irányadóak lehetnek, ha érdekel, hogy hol tart a vízminőség más országokéhoz képest. A megyei felmérések pedig nem véletlenül készülnek.

A "jól hangzó kifejezéseket" (sokkal alkalmasabb, átlagos, stb..) kénytelen haszálni az ember, ha mellőzni szeretné a vízkémiai rizsát, és véleményezni szeretne két különböző vizet - vagy akár többet. Ezek nem jól hangzó kifejezések, csak az ÁNTSZ így tudatja az ügyféllel a helyzetét, ha kíváncsi pro-kontra. Ahogy engem is tudattak. Függetlenül attól, hogy a korlátokat teljesítik a vizek, a kettő között van "optimálisabb". Az más kérdés, hogy önerőből, kíváncsiságból kutattam egy kicsit mégis mi mit jelent. Miért is mondták nekem azt amit mondtak, és miről van szó egyáltalán néhány értéknél.
 
gelo said:
Szia Luna!

Tudsz nekem esetleg valami konkrétumot mondani a dunaújvárosi vízadatokra vonatkozólag?
Hátha esetleg már te utána néztél és akkor nem kell megfutnom a felesleges köröket a vízműnél.
Előre is köszi a válaszod :)

Szia!

Igazából halvány dunsztom sincs. :oops:
Azt tudom, hogy csúnyán klóros tud lenni, egyelőre még nem foglalkoztam a konkrét értékekkel, neten nem találtam adatot. Úgyhogy ez sajnos vízmű hajtós história. :( Ha megtudsz valamit, kérlek értesíts. :)
 
:(
Köszi a gyors reagálást :)
Akkor tényleg nem marad más,mint utána járnom.
Azért köszi.
 
Hódmezővásárhely és környéke vízkeménység:

Hódmezővásárhelyen lágy és közepesen kemény (8-11 nk°)

Mindszenten közepesen kemény (8-12 nk°)

Székkutason nagyon lágy (1-4 nk°)
Mártélyon közepesen kemény ( 9-12 nk°)

Szikáncson nagyon lágy és lágy (1-5 nk°)

Batidán közepesen kemény (9-11 nk°)

Kútvölgyön nagyon lágy (2-4 nk°)
Erzsébeten nagyon lágy (1-3 nk°)

Nem semmi...
 
keymaker said:


Szia Key!


Pár mondatot had fűzzek az egész víz témához. Ha jól értelmezem az állásfoglalásodat elégedett vagy a rendelkezésedre álló vízzel. Alapvetően nem értem miért is foglalkozunk a csapvízzel? Szerinted okozott valakinél gondot az akiban az általánosan tehát vízkezelővel előkészített csapvíz? Úgy veszem észre a növénytápok nagy része (pld.: GA. Tápok is abszolút biztonságosan és jól alkalmazható minden vízminőséghez. A” káros anyag „eltávolítására vízkezelők állnak rendelkezésre. A keménység pár növény életét befolyásolja pld. Blyxa. Esetleg a vízkő okoz némi esztétikai problémát. Mivel kútfúrással foglalkozom van tapasztalatom a vízzel. Mindenképpen kijelenteném magyarországi csapvízek 80%-a nagyon jó minőségű és állandónak mondható paraméterekkel bír! Egy két egyedi esetet leszámítva a környező és a kontinens országait is figyelembe véve itthon jó a helyzet. Nem minden esetben a vízforrás a szennyezett! A vízhálózat minősége is nagy mértékben befolyásolhatja az ivóvíz minőségét. A vízforrások vagy fúrt kutakból vagy természetes vízforrásokból /folyók stb../oldják meg a vízművek. Nyilvánvalónak tűnik és az is ,hogy a folyók vize jóval szennyezettebb mit egy nagy mélységű 2-300 méter mélységben lévő tároló vize. A folyókba a nemkívánatos kémiai szennyeződéseket mi magunk visszük be, míg a tárolókban lévő vízek "szennyeződése" természetesnek mondható -geológiai adottságok miatt van. A biológiai szennyeződések (baktériumok vírusok- koli baci stb..) könnyen kezelhető, míg a kémiait jóval nehezebb eltávolítani. Az ásványvizek népszerűségét nyilvánvaló üzleti érdekek is befolyásolják erre a gyártók is törekednek médián keresztül stb... De kérdezem találni manapság olyan élelmiszert ami ne tartalmazna valami nemkívánatos anyagot? Egyszerűen elkerülhetetlen!! A vízzel ugyanez a helyzet. De mi is fontos akváriumi felhasználás szempontjából nézve?? Van-e jelentősége a vastartalomnak a nitrátnak? A különböző vízminőség kihat-e a fontos bacikra? A tápozást úgy számoljuk hogy a víz=zéró –legalábbis én úgy értelmezem, tehát nem vesszük figyelembe. Arzén ,bór, nehézfémek okozott valakinél problémát? Ozmó vagy lágy víztől szebb növényeink lettek, gyorsabban nőttek , netán az alga esélyét csökkenthetjük? Az aki élőlényeire vetítve egyes halak garnélák életét szaporodását befolyásolja a vízminőség , de elenyésző a mi növényekre fókuszált akváriumainkban. Én nem találtam erre utaló leírást elemzést.

Key!- mindezt azért a Te hozzászólásodhoz írtam mert kíváncsi vagyok a véleményedre , tapasztalatodra és talán Te vizsgálod tudományos szemszögből a legmélyrehatóbban az akiban zajló folyamatokat. Lehetőségem van olyan „vízzel” kapcsolatos méréseket teszteket elvégeztetni ami esetleg fontos lehet nekünk-növényeseknek. Persze ha van ilyen paramétere a felhasznált víznek.

Egyébként bárkinek akinek tapasztalata van a fent leírtakkal kapcsolatban /növényes oldalról megközelítve/ írja meg!

Üdv:-w-rig
 
Hali!

w-rig véleményével nagyon nagy részt egyetértek, ezek a házi víztisztítók baromságok.

Megkérek senkit, hogy ne sértődjön meg amennyiben Ő hasznosnak véli ám használja.Senkit nem akarok megbántani, minden embernek meg van a saját hepje.

Nekem is meg van a saját baromságom amivel meg Ő nem értene egyet, nem is akarok vitát indítani.

A barátom is belefeccölt vagy 90 ezret, semmivel semmivel jobb mint a csapvíz.A témáról, az ilyen oxigén gazdag Kaqun (az ismerősöm gyártja) meg PI víz egyszerűen felesleges baromságok.Ismerek jó néhány embert akik ilyeneket isznak semmivel sem fittebbek, és egészségesebbek.Mindenfajta egészség megőrző, sz@rokat esznek-isznak, és ugyanolyan lusták és göthössek.

Én teszteltem az ilyen vizeket olyan barna algám lett tőle, hogy csak ámultam.De nehogy csak az legyen hogy "Á ez biztos más miatt volt" ezt a tesztet 3/4 éven keresztül 3x megismételtem.Mindháromszor ellepett az alga.

De azért bevallom, hogy miután nagyrészt RO vizet használok igenis jobban nőnek a növények, és kevesebb az algám.

Egy pár hónapja az asszony nyüszögött, hogy sok a vízszámla, na ettől kezdve kezelt csapvízzel és állott csapvízzel (már amikor eszembe jutott pihentetni) végeztem a vízcserét.Az akvárium elkezdett nem egyszerű módon algásodni.(ecset és barna alga, és nem a CO2 hiánytól, mert algamentes volt idáig az akvárium ugyanolyan CO2 mennyiséggel !)

Rémlik, mintha az ecsetalgát a szilikát (is) okozza.Na ez van a mi vizünkbe, azért már teszteltem.Nálunk a csapvíz káros hatását mind az édesvízi mind a sós vízi aksinál tapasztaltam, tehát Nálunk nem szerencsés használni.Még vízkezelővel sem.

Az tény hogy , a családnak semmi baja nincs a csapvíztől.


/Az már csak egy kellemes meglepetés, hogy a tartó akváriumban leikráztak a karcsú díszmárnák és pár kishallal lettem gazdagabb, ami csapvízi használatnál nem jöhetett volna létre....../
 
jojo said:
Hali!

w-rig véleményével nagyon nagy részt egyetértek, ezek a házi víztisztítók baromságok.

Megkérek senkit, hogy ne sértődjön meg amennyiben Ő hasznosnak véli ám használja.Senkit nem akarok megbántani, minden embernek meg van a saját hepje.

Nekem is meg van a saját baromságom amivel meg Ő nem értene egyet, nem is akarok vitát indítani.

A barátom is belefeccölt vagy 90 ezret, semmivel semmivel jobb mint a csapvíz.A témáról, az ilyen oxigén gazdag Kaqun (az ismerősöm gyártja) meg PI víz egyszerűen felesleges baromságok.Ismerek jó néhány embert akik ilyeneket isznak semmivel sem fittebbek, és egészségesebbek.Mindenfajta egészség megőrző, sz@rokat esznek-isznak, és ugyanolyan lusták és göthössek.

Én teszteltem az ilyen vizeket olyan barna algám lett tőle, hogy csak ámultam.De nehogy csak az legyen hogy "Á ez biztos más miatt volt" ezt a tesztet 3/4 éven keresztül 3x megismételtem.Mindháromszor ellepett az alga.

De azért bevallom, hogy miután nagyrészt RO vizet használok igenis jobban nőnek a növények, és kevesebb az algám.

Egy pár hónapja az asszony nyüszögött, hogy sok a vízszámla, na ettől kezdve kezelt csapvízzel és állott csapvízzel (már amikor eszembe jutott pihentetni) végeztem a vízcserét.Az akvárium elkezdett nem egyszerű módon algásodni.(ecset és barna alga, és nem a CO2 hiánytól, mert algamentes volt idáig az akvárium ugyanolyan CO2 mennyiséggel !)

Rémlik, mintha az ecsetalgát a szilikát (is) okozza.Na ez van a mi vizünkbe, azért már teszteltem.Nálunk a csapvíz káros hatását mind az édesvízi mind a sós vízi aksinál tapasztaltam, tehát Nálunk nem szerencsés használni.Még vízkezelővel sem.

Az tény hogy , a családnak semmi baja nincs a csapvíztől.


/Az már csak egy kellemes meglepetés, hogy a tartó akváriumban leikráztak a karcsú díszmárnák és pár kishallal lettem gazdagabb, ami csapvízi használatnál nem jöhetett volna létre....../


Szia Jojo!

Rátapintottál a lényegre!! Azt kéne megfejtenünk hogy a különboző módon kezelt vizek tesztelése során az algák a hirtelen vízkémiai változáksokra reagáltak , vagy bizonyos vízparamétereket kedvelnek ill nem kedvelnek? SZilikát-kontra-ecsetalga tiszta ügy nekem is, ez bizonyított tény.

A pici márnákhoz gratula :thumbup: !

Üdv w-rig.
 
...És én, aki azt hittem, hogy az avatar-od egy tank, vagy valami rakéta-kilövő, w-rig :D Túl sok filmet nézek. ;)

A víz ilyen szempontból tényleg nem érdekes Magyarországon... A tapasztalat - itt a fórumon is - az, hogy mindenhol lehet egészséges növényekkel algamentes akit csinálni. És sehol sem lehet. Tehát nem a víztől függ, hanem a technikától és az akvarista felkészültségétől. Ennyi. :idea:

Világszinten még inkább szórt a mezőny a vízminőséget illetőleg, és mégis működik mindenhol és találni olyanokat akik valami miatt mindig sikeresek. A cikket tényleg csak érdekességképpen linkeltem be, nem volt semmilyen "tudományos célzat" mögötte.
 
oRphEus said:
keymaker said:
...És én, aki azt hittem, hogy az avatar-od egy tank, vagy valami rakéta-kilövő, w-rig :D

Dettó! :mrgreen:

Azthittétek valami háborús veterán lapít a háttérben, aki a vietnámi dzsungelt szeretné az akijába telepíteni némi nosztalgia gyanánt ;) vagy a Don kanyart építgtem iwagumi stílusban ??
Hát nem így van :lol: ! Vele csalogatom elő a vízet a föld mélyéről!

Szeretem amit csinálok-valahol a természet egy része a föld mélyén begbúvó víz is és a természetben kinn dolgozom ez már megnyugtató akár munkáról legyen is szó-szóval ezért az avatar!

Túl sok filmet nézel?- cseréld ki a szűrődet valami kínyaira :lol: :lol: !!
Esetleg alga mikor lessz a GA:-shop-ban Key-nek vennék!!
 
keymaker said:
...És én, aki azt hittem, hogy az avatar-od egy tank, vagy valami rakéta-kilövő, w-rig :D Túl sok filmet nézek. ;)

A víz ilyen szempontból tényleg nem érdekes Magyarországon... A tapasztalat - itt a fórumon is - az, hogy mindenhol lehet egészséges növényekkel algamentes akit csinálni. És sehol sem lehet. Tehát nem a víztől függ, hanem a technikától és az akvarista felkészültségétől. Ennyi. :idea:

Világszinten még inkább szórt a mezőny a vízminőséget illetőleg, és mégis működik mindenhol és találni olyanokat akik valami miatt mindig sikeresek. A cikket tényleg csak érdekességképpen linkeltem be, nem volt semmilyen "tudományos célzat" mögötte.

Szia Key!

Valóban amit leírtál az algamentes szép akvárium működtetése és az elérhető sikerek a fent említett tényezőktől függ. De ha már feldobtad a labdát /célzattól függetlenül /- a kíváncsiság vezérelt lehet-e esetleg befolyásoló tényező a "víz" ebből a szemszögből megközelítve.

keymaker said:
A cikket tényleg csak érdekességképpen linkeltem be, nem volt semmilyen "tudományos célzat" mögötte.

Nem a link okán-a "tudományos" hanem álltalános megközelítésedet vettem alapul! Bocsi ha félreérthető voltam!
Üdv:w-rig!
 
Üdv Mindenkinek!

A segítségeteket kérem. Békésszentandrási (oda költözöm) vízadatokkal esetleg tudtok szolgálni??? Egyébként Békés megyében Szarvas mellett kb. 7 kilométerre van. Sajnos más ott a víz mint Szarvason.

előre is köszi.

...aki holtig tanul
 
Üdv Mindenkinek!

Remélem sikerült az első képfeltöltésem. :D


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ha igen Kérem az "értők" véleményét a vízmintával kapcsolatban. Az adatokhoz hozzátartozik, hogy ez a víz egy 3-as szűrőn (50 mikronos szűrő + aktiv szénszűrő + 20 mikronos szűrő) érkezik a hálózatba.

A válaszokat mint mindig megköszönve.

...aki holtig tanul
 
Sziasztok!

Dunántúli Regionális Vízmű Zrt.
Vízminőség - 2009. II. félévi adatok Keszthely

A bemutatott ivóvízminőségi paraméterekről részletes információt itt talál.
•Összes keménység: 23,1 nk0
•pH: 7,37
•Elektromos vezetőképesség: 664 µS/cm
•KOI ps: 0,4 mg O2/l
•Nátrium: _ mg/l
•Kálcium: 94 mg/l
•Magnézium: 42,9 mg/l
•Arzén: _ µg/l
•Ammónium: <0,06 mg/l
•Nitrit: <0,05 mg/l
•Nitrát: 4,4 mg/l
•Klorid: 9 mg/l
•Szulfát: 54 mg/l
•Vas: <0,05 mg/l
•Mangán: <0,05 mg/l
•Alumínium: _ mg/l


Üdv. boszeb
 
Sziasztok. Nálunk Vácon ilyesmi a víz. Mennyire alkalmas ez növényes akvarisztikai célokra szerintetek?

1469426595.jpg
 
Back
Oldal tetejére