• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mágneses keverő tesztekhez

Szerintem túl vastag lessz az 5mm. Nézegettem az öblön és a legjobb amit azokba a mérő üvegekbe tennék az a 3x8mm. Ha túl nagy akkora vortexet csinál, hogy nem lehet kivenni a színeket. Ezt tapasztaltam a Gh tesztel. Látszik a filmecskén mekkora a vortex es elég kicsi a stir bar amit készítettem.
 
Köszi, közben már megtaláltam...-.com-on. Az alatta lévő mágnest amit 3,5 colos hdd-ből szedtek ki érdemes helyettesíteni két nagy ellentétes polaritású neodímiummal esetleg többel, véleményem szerint, egyedileg épített akril reaktor esetében simán működhet egy 350-450 wattos 11 voltos brushlessel. A szabályzás által meg finomítható amennyiben túl durva lenne. Én is nekiállok az építésnek. :-d

egyszerűbb egy eheim 300 minipumpába porlasztani a CO2-t ;) meg olcsóbb is
 
Szerintem túl vastag lessz az 5mm. Nézegettem az öblön és a legjobb amit azokba a mérő üvegekbe tennék az a 3x8mm. Ha túl nagy akkora vortexet csinál, hogy nem lehet kivenni a színeket. Ezt tapasztaltam a Gh tesztel. Látszik a filmecskén mekkora a vortex es elég kicsi a stir bar amit készítettem.

Nem úgy kell azt csinálni :) keverő be, cseppek be, 10-30 sec kevertetés, keverő leállít, szín megnéz. (én mondjuk ki is venném a mágneses keverőt)
 
Back
Oldal tetejére