• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mágneses keverő tesztekhez

Mikor kezditek forgalmazni? Vevő lennék egyre!

Tapatalkkal küldve az én SM-T700 eszközömről

Ilyen mágneses keverőt láttunk profit az Interzoon a tengeris cégeknél, de ez pont azért szimpi mert egy olcsó egyszerű eldobható valami.

A vidiben elhangzott, hogy 3D printerrel készült. A fórumon van valaki aki imád bütykölni és remekül ért a 3D printhez is, ráadásul van is neki egy ilyen kütyü meg egy eladó is..... jobban nem kötöttem össze a szálakat :)


Viszont pont a legutálatosabb részét oldja meg a tesztelésnek. Ezért is dobtam be.
 
Közben megtaláltam ezt az eszközt is. 50 dolcsi az USA-ban.

De rengeteg 3D modell is van a neten a barkácsolni vágyóknak. Van aki limonádé keveréshez volt lusta és csinált egy ilyen cuccot nagyban :)

2 dolgot érdemes nézni a neten: SpeedStir és ezt SR Aquaristik Speed Test
Mindkettő 50 dolcsi körül mozog.
 
Köszi, ez tényleg jó! Rendeltem is gyorsan egy teflonos mágnest, hátha szükség lesz rá. :)

Nagyobb mágnessel makró táp keveréshez is segítene egy ilyen.

aukciós link moderálva? :p én is egyből rákerestem

edit: ok, jogos az aukciós link
 
  • Like
Reactions: TZ
Vajon ez a megoldás DIY , vízszűrőből készült CO2 reaktorban is működne?
Modellezésben használt brushless motorral és nagyobb mágnessel szerintem lehetséges. Tetszik az ötlet. Egy dolgot nem értek, hogy ami benne pörög az gondolom neodím mágnes de mi a burkolat?
 
Utoljára módosított:
google-ban rákerestek, hogy: magnetic stir bar
és csak a képzelet szab határt, hogy milyen alakút/színűt méretűt akartok :D
 
Köszi, közben már megtaláltam...-.com-on. Az alatta lévő mágnest amit 3,5 colos hdd-ből szedtek ki érdemes helyettesíteni két nagy ellentétes polaritású neodímiummal esetleg többel, véleményem szerint, egyedileg épített akril reaktor esetében simán működhet egy 350-450 wattos 11 voltos brushlessel. A szabályzás által meg finomítható amennyiben túl durva lenne. Én is nekiállok az építésnek. :-d
 
Én most úgy oldottam meg a stir bart, hogy egy HDD mágnest addig faragtam amig pici lett és betettem két csavar közzé. Elég sokat bohockodtam a bevonásával de nem jött össze, úgy hagytam. Venti amit használtam az 25x25 mm. Ha nagyon picibe akarja valaki elkészíteni pici mágneseket kell használni. Nállam olyan is elöfódult, hogy a keverő nem indult el mert a mágnesek éppen úgy álltak be.
 
Ha mar akrilozok sokat azon gondolkodtam hogy bele lehetne tenni kis akril csobe a magnest es a ket veget leragasztani/feltolteni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére