• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Magic Garden 54L

gabesz30

Főkertész
Sziasztok!

Pár éve kötöttem barátságot az akvarisztikával ,viszont csak nem olyan rég leltem rá erre a fórumra amit azóta is folyamatosan böngészek és próbálok minél több tudást magamba szívni.
A rengeteg szép és impozáns akváriumtól kedvet kaptam én is ,hogy indítsak egy naplót amivel szeretnék még többet tanulni és persze fejlődni.

Az akvárium lassan két hete ketyeg , sajnos az építést el felejtettem dokumentálni. Viszont egyenlőre minden probléma mentes (kopp-kopp).


Akvárium: 60x30x30 eredetileg gyári tetős fekete ragasztású 54l-es 3D-s háttérrel.
Világítás: 1. 2x24w odyssea plant és daylight csővel 2. Up aqua pro LED 60 mind a két lámpa napi 6 órát ketyeg
Szűrés: Atman CF 600 és Eheim Skim 350 ami reggel 8tól este 8ig két óránként 5 percet megy.
Talaj: JBL aquabasis táp talaj és JBL manado általános talaj.
Tápozás: Napi 2ml easy carbo, 2ml macro és 2ml micro.
CO2: egyenlőre citromsavas rendszer napi 24 órában 1.5-2 bubival.
Víz: Csap és ioncserélt víz keveréke.
Dekor: Reedmor gyökér illetve dragon kö.
Növények: rotala wallichii , myriophyllum guyana , rotala bonsai , micranthemum monte carlo , hygrophila pinnatifida , micranthemum umbrosum , ludwigia palustris , eleocharis parvula.
Lakók: 2 amano , 2 sziámi algázó , 1 algázó géb és 10-15 red cherry garnéla.

Röviden tömören ennyi lenne. Időkapcsolók helyett arduinós vezérlést használok később majd a tápozást is rá szeretném bízni.

Köszönöm , hogy benéztél :)

37056880152_fb784c6842_b.jpg2017-09-14_09-21-18 by Szalai Gábor, on Flickr

37038096106_0e3bd3962f_b.jpg2017-09-14_09-09-51 by Szalai Gábor, on Flickr
37056880152_fb784c6842_b.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia!
Üdv itt! Szép lesz az akvád! :)
BBCode-ot másold ki, azt másold ide be közvetlenül a szövegmezőbe, akkor megjelennek a képek is. :)
 
Szia!
Üdv itt! Szép lesz az akvád! :)
BBCode-ot másold ki, azt másold ide be közvetlenül a szövegmezőbe, akkor megjelennek a képek is. :)
Köszönöm szépen! Persze sok javítani való akad még rajta ,de próbálkozom. :)
Mondjuk én képként próbáltam , lehet az volt a baj :)
 
Grat a kezdéshez, nem apróztad el a zöldséget ;) Kíváncsian várom a folytatást.
A szűrőanyagról nem esett szó a bevezetésben. Milyet használsz?
Algamentes üzemeltetést kívánok! :)
 
Grat a kezdéshez, nem apróztad el a zöldséget ;) Kíváncsian várom a folytatást.
A szűrőanyagról nem esett szó a bevezetésben. Milyet használsz?
Algamentes üzemeltetést kívánok! :)
Köszönöm szépen! :) sikerült megpakolni rendesen, mondjuk most nagyon várom ,hogy a háttér is beinduljon szépen :) igazából csak a gyári töltet maradt a tartályban apró lyukú szivacs - perlon és durván 1l siporax mondjuk a jövőben szeretnék még purigent is pakolni bele biztos ami biztos alapon.
 
Köszönöm szépen! :) sikerült megpakolni rendesen, mondjuk most nagyon várom ,hogy a háttér is beinduljon szépen :) igazából csak a gyári töltet maradt a tartályban apró lyukú szivacs - perlon és durván 1l siporax mondjuk a jövőben szeretnék még purigent is pakolni bele biztos ami biztos alapon.
Az én meglátásom az, hogy a Seachem Purigen előtt / mellett érdemes a biológiai szűrést erősíteni pl seachem matrixxal vagy matrix trooppal.
Rengeteget dobnak a lebontás hatékonyságán. Sokan keverik siporaxxal vagy egyéb szűrőanyagokkal a szűrőben lévő jobb vízáramlás érdekében.
 
Az én meglátásom az, hogy a Seachem Purigen előtt / mellett érdemes a biológiai szűrést erősíteni pl seachem matrixxal vagy matrix trooppal.
Rengeteget dobnak a lebontás hatékonyságán. Sokan keverik siporaxxal vagy egyéb szűrőanyagokkal a szűrőben lévő jobb vízáramlás érdekében.
Köszönöm szépen az ilyen infókat nagyon jól jönnek , sajnos a szűrőanyagokkal nem igazán vagyok képben. Most ,hogy említetted a matrixot illetve a troopot utánuk is olvastam és tényleg nagyon hatásos szűrő közegek. Szerintem a legközelebbi szűrő takarításra be is szerzem valamelyiket és használatba is veszem.
 
Köszönöm szépen az ilyen infókat nagyon jól jönnek , sajnos a szűrőanyagokkal nem igazán vagyok képben. Most ,hogy említetted a matrixot illetve a troopot utánuk is olvastam és tényleg nagyon hatásos szűrő közegek. Szerintem a legközelebbi szűrő takarításra be is szerzem valamelyiket és használatba is veszem.
Én a troop-ot használom a nano akimhoz (a barátságos ára és magas minősége miatt választottam) és teljesen meg vagyok elégedve vele. Abban biztos vagyok, hogy Te sem fogsz csalódni bármelyiket is választod :)
 
Én a troop-ot használom a nano akimhoz (a barátságos ára és magas minősége miatt választottam) és teljesen meg vagyok elégedve vele. Abban biztos vagyok, hogy Te sem fogsz csalódni bármelyiket is választod :)
Szerintem mind két akváriumba beszerzésre kerül , nagyon kíváncsi vagyok a hatására :) /és igen az ára sem rossz /:)
 
Ebben sajnos nem tudok segíteni mert nincs skimmerem (a jelenlegi 8.5literes nanom nem teszi indokolttá)
Viszont nem értem, hogy tud oda felkerülni a talaj szemcse?! Esetleg nagy a sodrás? Vagy van valami halad ami túrja? Esetleg Te piszkálod sokat? :) Sötétben tapogatózok bocsi.. valaki csak tud okosat is mondani.
 
Ebben sajnos nem tudok segíteni mert nincs skimmerem (a jelenlegi 8.5literes nanom nem teszi indokolttá)
Viszont nem értem, hogy tud oda felkerülni a talaj szemcse?! Esetleg nagy a sodrás? Vagy van valami halad ami túrja? Esetleg Te piszkálod sokat? :) Sötétben tapogatózok bocsi.. valaki csak tud okosat is mondani.
Hal tuti nincs olyan ami előidézné... szerintem inkább mikor vizet cserélek vagy épp matatok benne, lehet akkor sikerül pár darab szemcsét a felszínre segítenem és ez okozhatja a problémát. Lehet valami apró lyukú háló kellene a szívórészbe...de csak találgatok :)
 
Újra gondoltam az arduinos vezérlésemet :) Sajnos mikor csináltam nem gondoltam rá ,hogy kelhet még szabad aljzat illetve szekrény világítás...nos mindezt most pótoltam ,bár nem volt könnyű elférni a gyári diversa szekrényben :) gondoltam lövök egy képet a jelenlegi kinézetéről.

36443101074_7ed7c7fe66_b.jpg2017-09-17_03-46-44 by Szalai Gábor, on Flickr

Köszönöm , hogy benéztél :)
 
Sziasztok !

Kicsit kertészkedtem és gondoltam hozok pár részlet fotót :) Egy kérdés a hygrophila pinnatifidának hol van jobb helye , a talajban vagy a dekoron ?

37166057721_90a854d1ec_b.jpg2017-09-18_08-07-41 by Szalai Gábor, on Flickr

36495413843_d43d3693fe_b.jpg2017-09-18_08-10-19 by Szalai Gábor, on Flickr

36495628033_91e54edd49_b.jpg2017-09-18_08-23-22 by Szalai Gábor, on Flickr.kr/p/YeHZKm]

36911287310_496fe0da9a_b.jpg[/url]2017-09-18_08-08-58 by Szalai Gábor, on Flickr

Köszi , hogy benéztél :)
 
Sziasztok !

Szépen fejlődnek a növények , burjánzik minden :) Sajnos az éjszaka folyamán történt egy kis baleset és el távozott az algázó gébem és még pár garnim :cry: Fogyóban volt már a citromsavas co2-m és éjszaka mikor kinyomta az utólját gondolom megnőt a nyomás és ontotta a gázt , úgy érzem ez lett szegényeknek a veszte.
Megpróbálok beiktatni egy mágnesszelepet és nem 24 órában nyomni a cuccot , mert éjjel esélytelen ezt észre venni...talán ha napközben történik akkor nem okoz ekkora galibát. Este majd dobok fel képet , szépen kezd látszani a háttérből a bonsai a wallichii és a myriophyllum guyana , most már kezd alakot ölteni az elképzelésem :)
 
Sziasztok!

Az elmúlt egy hétben sok változás nem történt a növények nőnek mint a gomba , nyírást illetve vízcserét is kellet volna csinálnom ,de idő hiányában most kimaradt. Sajnos minden napos vendégem lett a zöld pont az üvegen és az ecset alga a fa dekorokon , próbálok majd játszani a világítással illetve a tápozással hátha sikerül pozitív irányba el vinnem az alga kérdést. Úgy érzem mi hamarabb be kell szereznem egy vízteszt szettet , mert ez sajnos ki maradt eddig. A micranthemum umbrosum nagyon szépen tör felfelé illetve sűrűsödik ,de az alsó részén a levelek foszlanak és mintha eltűnne a szaruk alja , valami nem igazán fekszik neki ,de el gondolkodtam rajta lehet le kellene cserélni hm-re , mert a kis low kockámban az gyönyörűen bokrosodik és az alsó részük is egészséges , bár lehet ha rá mérnék a vízre tudnám ,hogy mi a probléma...
A ludwigia palustris is nagyon durván be bokrosodott lassan el kezdem a víz fölött is nevelni :) No ,de inkább beszéljenek a képek :)

23720854098_8481462b99_b.jpg2017-10-08_05-42-51 by Szalai Gábor, on Flickr

37565354551_a5205592a7_b.jpg2017-10-08_09-44-16 by Szalai Gábor, on Flickr

23720873128_acf7980546_b.jpg2017-10-08_05-43-40 by Szalai Gábor, on Flickr

Köszönöm , hogy benéztél :)
 
Szia. Ne játsz a világítással. Hagyd úgy ahogy kezted. Jól montad, szerez be víztesztet. Sejtésem szerint kevés a foszfátod. A zöld pont alga az üvegen azt jelezheti, de vízteszt az kellene.
 
Szia. Nem fogok nyúlni a világításhoz , nem szeretném még jobban megborítani az egyensúlyt. Folyamatban van a vízteszt beszerzése,addig max még a tápozással tudok játszani egy kicsit.
 
Back
Oldal tetejére