• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Magas szilikátszint

barbus

Kertész szaki
magas szilikat tartalomra gondolok, mivel barmilyen noveny ami egeszseges allapotba kerul az akvariumomba , rovid idon belul bebarnul.
A szuresem ugy gondolom rendben van, low tech akirol van szo , aranylag keves fennyel uzemel, ammonia szint rendben.
Egyeb otletetek :0 ?
Mivel lehetne csokkenteni termeszetes modon?
 
olyan informacio jutott a fulembe, hogy a sera siporax uvegbol keszul amit magas fokon szinterizalnak es nagyon porozussa valik, nos ha uvegbol van akkor feltehetoen sok szilikat is kell legyen benne, mivel nalam a szurobe csak siporax van elkepzelheto szerintetek , hogy a barnulast az okozza, vagy hulyeseg az elmelet, otletek , velemenyek?
 
Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy a legyártott Ro víz tökéletes és az akváriumban megemelkedik a szilikát szint. 4akvárium van és mind a 4nél ez a probléma. Mi lehet a gond? Hol keressem a hibát? A ki és befolyó csővek üveg helyett akrilból vannak. Ez lehet probléma? Ez a gond egy barátomnál van , neki szeretnék segíteni. Előre is köszönöm a válaszokat.
 
Gondolom az akrilt azért írtad mert azt újonnan tettétek bele? De szerintem ettől nem lehet gond. Esetleg valamilyen anyag amit a hajlításhoz használtak nem lett kimosva.
Sokkal inkább a kövek, dekorok, aljat, kavics lehet a ludas.
 
Igen az akril csővek nem rég mentek bele. (1.5-2hónapja)Én arra gondoltam.

Az a baj, hogy mindegyik akvárium más, de az összes cucc ami benne van mind garnélákra fejlesztve. Talaj, kő, homok stb. Itt tuti nem lehet gond. Szűrés nem lehet gond, világitás szintén. Tanácstalanok vagyunk...
És eddig nem volt gond, csak most lett hirtelen. Sok garnéla elpusztult, eddig szaporodtak. Persze a drága garnélák potyognak. Most volt gyors víz csere, de a hiba még nincs meg. Mitől emelkedik meg a szilikát szint?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére