• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Sikerült csatlakoznom a csapathoz... hőmérőt sikerült beletörnöm az akváriumba! A "higanygolyókat" kiszedtem (remélem az összeset, de ki tudja), de mi lesz ezután? Inkább indítsam újra az akit talajcserével? Vagy gyakoribb vízcserével legyek túl rajta? Segítsetek, áhhh...!!
 
Biztos ,hogy higany ? tudtommal már csak alkoholos hőmérőt gyártanak akvarisztikai célra.Bár én is csak úgy hallottam.
 
Megnéztem egy másik ugyanolyat és ki "fekete" golyócskák vannak benne. Boltban megnéztem eredeti csomagolásút, de nincsen rajta, hogy mi van benne! Mi van ezekben? :crazy:
 
Labirintkopoltyus said:
Fekete golyócskák szerintem ólom golyók. Ettől áll függőlegesen, ez a nehezék. Szerintem.

Szia!
Aggodalomra semmi ok, valóban ólom. Alkohol mutatja a hőmérsékletet. Max másnaposak lesznek a halaid :lol: !
 
Nagyon rá volt tapadva a cső az üvegre, el kezdtem felvágni késsel az üvegnél, és mikor húztam le kicsit csavartam.
Nem is tudom, hogy tört el a hajlatnál, nem is ott fogtam =/
 
Egyébként még a szűrőhöz volt csomagolva ilyen " eheim spezialfett" . A nyomó ágat takarítás után bekentem egy kicsit ilyennel, és úgy tettem rá a csövet.
Az eheim- spray is erre lenne jó?
 
artegor said:
Egyébként még a szűrőhöz volt csomagolva ilyen " eheim spezialfett" . A nyomó ágat takarítás után bekentem egy kicsit ilyennel, és úgy tettem rá a csövet.
Az eheim- spray is erre lenne jó?

Nekem is az eheim szilikon spray jutott eszembe.
Írj a Jézuskának új üvegért :D
 
Én sosem kenem be az üveg csöveket, mert félek, hogy ledobja a csövet egy pillanatban amikor nem vagyok otthon.

kb 1.5-2cm hosszan szoktam rátolni a csövet. Leszedésnél finoman mozgatni kell a csövet, hogy a letapadt rész levegőt kapjon.

Az ADA a héten publikált megint egy frissítést az AquaJournal.net oldalra. A szűrő takarítás résznél az üvegekkel való bánásmód is szerepel. Érdemes ezt is átfutni náluk több üveget hetente senki nem tart karban. ;)

http://aquajournal.net/na/rescue/filter.html

A glass pipe such as Lily Pipe is attached firmly to the hose and may be damaged if you attempt to remove it by force. To remove the pipe, hold the portion near the connection of the pipe and the hose, push in the pipe towards the back of the hose and then detach the closely attached part.

Durva fordításban:
Az üveg csövek, mint a Lily Pipe eltörhet, ha erővel próbálod szétbontani. Az üveg eltávolításához fogjuk meg a csatlakozáshoz közel az üveget és a szűrő csövet és nyomjuk finoman be az üveget a csőbe. Ezután könnyebben szétszedhető. --- levegőt kap

Persze láttam már vastagabb üveget meg szűkebb csövet is, de nálam ez már régóta jól működik.
 
Lehet off, de nem lehetséges az hogy feszültség marad az üvegben a gyártás során? Aztán persze lehet én mélyedtem el túlságosan iskolás éveimben a vas-carbon állapotábránál, nagyolvasztónál és társainál.
 
Labirintkopoltyus said:
Lehet off, de nem lehetséges az hogy feszültség marad az üvegben a gyártás során? Aztán persze lehet én mélyedtem el túlságosan iskolás éveimben a vas-carbon állapotábránál, nagyolvasztónál és társainál.

Az üvegeknél ki lehetne térni arra, hogy milyen üvegek vannak. Nekem a Do!Aqua és ADA üveg szűrőcsöveivel vannak leginkább tapasztalataim. De volt kezemben sok más üveg cső is. A japán csövek falvastagságával ezt kizártnak tartom. De volt olyan cső a kezemben ami kb fele falvastagságú volt. Nem tudom az mit bír ki.

De van olyan rész ami kifejezetten kényes. Pl a tapadóknál lévő kis üveg pöcok stb.

Sajnos a masszívabb darabok sem állnak ellen az erőteljes manővereknek.

Feszültség miatt még nem láttam balesetet. Ami volt az leginkább emberi erő, odakoccintás, leejtés miatt volt.
 
Erről beszéltem, de mondjuk ez meg már a másik oldal....

ANS vastagsága már inkább a káros kategóriába sorolandó ;)

iflo_Glass_thickness_comparison.jpg
 
király.. nekem pont a bal oldalon lévő márka volt .... =/
senki ne vegyen ilyet.
az a vicces, hogy még oda se volt írva a márka ahonnan rendeltem.. :x
nah de holnap vásárolgatok pár cuccot gabibáéknál hátha jobb kedvem lesz :mrgreen:
 
Látom rég történt az utolsó bejegyzés.Na most már én is a csatlakozom a topikhoz :sick:
A nano diffim öblítése közben ért a baleset. :evil: Még szerencse,hogy kettőt vettem anno.
 
histi said:
ADA hőmérőm törött el, még beüzemelés előtt. :evil:

pff de hogy sikerült? :?

Már a kezdetek óta használok ilyet mindkét akváriumon és nekem még nem sikerült eltörnöm.
Vízcseréknél, takarításnál kiveszem és biztonságos helyre rakom, de egyébként olyan cucc amit ritkán piszkál az ember.
 
Back
Oldal tetejére