• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Ezt a kérdést nem egészen értem: mégis milyen üvegből lenne? Már ha nem olvadna.
A kérdés amúgy gázláng fölé tartva a törött felületet, 6sec alatt eldönthető.
Akár előfeszített üveg is lehetne, mint az autó szélvédője.

Az egyik kollégám így vágta végig a tenyerét teljes hosszában, amikor megpróbálta a diffúzorra ráhúzni a PVC csövet. Nyomta, nyomta, míg el nem tört és... Ha előfeszített üveg lett volna, nem lett volna belőle baleset.
Nem tudom, az előfeszített lehet-e olvasztani, de vágni, azt biztos, hogy nem. Egyszer egy 120x80 centis asztallap takaró üveglapból akartam levágni egy darabot. Csak két marék üvegmorzsa lett az egészből... :(
 
Akár előfeszített üveg is lehetne, mint az autó szélvédője.

Az egyik kollégám így vágta végig a tenyerét teljes hosszában, amikor megpróbálta a diffúzorra ráhúzni a PVC csövet. Nyomta, nyomta, míg el nem tört és... Ha előfeszített üveg lett volna, nem lett volna belőle baleset.
Nem tudom, az előfeszített lehet-e olvasztani, de vágni, azt biztos, hogy nem. Egyszer egy 120x80 centis asztallap takaró üveglapból akartam levágni egy darabot. Csak két marék üvegmorzsa lett az egészből... :(
Ok. OK. de csodálkoznék, ha egy fúvott technikával készült valami ilyesmi veszélyt rejtegetne. :)
A kezet mindenesetre elvághatja, szóval csak óvatosan...
 
Ok. OK. de csodálkoznék, ha egy fúvott technikával készült valami ilyesmi veszélyt rejtegetne. :)
A kezet mindenesetre elvághatja, szóval csak óvatosan...
Igazad lehet, nem tudom, nekem nincs.
... de szerintem az ilyen "láthatatlan apróságok" különböztetik meg a drága és igényes darabokat, az olcsó és igénytelen termékektől.
Különben mitől lenne az egyik 40 cm-es garnálakiszedő 1.790,- a másik (ránézésre tök ugyan olyan) garnélakiszedő 3.990,- ?
 
Utoljára módosított:
Igazad lehet, nem tudom, nekem nincs.
... de szerintem az ilyen "láthatatlan apróságok" különböztetik meg a drága és igényes darabokat, az olcsó és igénytelen termékektől.
Különben mitől lenne az egyik 40 cm-es garnálakiszedő 1.790,- a másik (ránézésre ugyan olyan) garnélakiszedő 3.990,- ?
sok esetben csak a márkanév miatt...
 
Nyugalom, nem az akváriumot törtem össze, csak búgócsigának (fiataloknak "fidzsetszpinner") képzelte magát a teherautó alattam. S az árok ezt nem támogatta....
IMG_20210930_143456.jpg
Szeretném felhívni minden autó vezető sporttárs figyelmét, hogy fokozottan figyeljünk oda az utakon, egy kis szemerkélő eső is jégpálya minőségűvé tudja tenni akanyarokat, inkább dudáljanak rátok, de ha esik ne nyomjátok, tartsatok dupla követési távolságot. Esetemben a kanyar utáni kövér gázfröccs sem jött be.
Csontom nem tört, de ugyanitt kéne a Hundinak egy új orr... mert azt bevertük.🤕
 
Nyugalom, nem az akváriumot törtem össze, csak búgócsigának (fiataloknak "fidzsetszpinner") képzelte magát a teherautó alattam. S az árok ezt nem támogatta....
View attachment 155771
Szeretném felhívni minden autó vezető sporttárs figyelmét, hogy fokozottan figyeljünk oda az utakon, egy kis szemerkélő eső is jégpálya minőségűvé tudja tenni akanyarokat, inkább dudáljanak rátok, de ha esik ne nyomjátok, tartsatok dupla követési távolságot. Esetemben a kanyar utáni kövér gázfröccs sem jött be.
Csontom nem tört, de ugyanitt kéne a Hundinak egy új orr... mert azt bevertük.🤕
Hála ég, hogy neked nem lett bajod, a kocsi alkatrészei pótolhatók. Ezer szerencse, hogy másik autó nem koccant még bele, ez így talán nem akkora horror. Azért elég sokkoló élmény lehetett. Inkább egy üveg kiszedő pipa tört volna.;)
 
Tegnap pakolászás közben sikeresen levertem a szekrényből az egyszer használt Aquaclear akasztós szűrőt... persze hogy lepattant a sarka, meg szépen el is repedt egy darabon...
Van itthon a jbl fekete javítóragasztója (FBS), megoldottam (nem szépen, de talán használható marad...)

07200E8A-8DC4-4F0E-B0B7-3F4107E9AE94.jpeg
 
Tanulság: ne boltzárás után kezd a hétvégi karbantartást.
Beesett a lámpa és persze, hogy az oxydatort találta telibe.😭
View attachment 158543
szép munka ;)
viszont ha boltzárás után csinálsz ilyet és nem akarod oxydator nélkül hagyni az akváriumot hétfőig, akkor ülj kocsiba és gyere pomázra, egy kölcsöndarabért ;)
Mennyi lötyi volt benne? mert egy alapos vízcsere sem árt ha sok volt benne!
 
Egyszer amikor egy kis szűrőt takarítottam, elfelejtettem hogy benne van a mulmos-cserevizes vödörben a szűrő burka... Leküldtem a wcn 🙈 fáradt voltam nagyon, és csak 10perc múlva (mikor raktam volna össze a szűrőt) kapcsoltam csak hogy mintha ezt hallottam volna koppani...

[másnap vehettem új szűrőt]

A mai napig nem tudom hogy sikerült lemennie

*Légyszi ne verjetek meg 😅*
 
Back
Oldal tetejére