• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

ma én következek a témában.
View attachment 95602
- tanulság 1: nem biztos hogy egy fárasztó hét után neki kell állni szűrőket takarítani :(
- tanulság 2: könnyebb tisztítani az üveget kettényitva :D
- öröm: még pucolás előtt törtem el :)
- bosszúság: nézz a képre ;)

most hogy a topic naprakész, ezen a hétvégén nektek már nem kell eltörnötök semmit!
Elfelejtettuk
 
Mit csinàl az egyszeri akvakertész?
Kipucolja az üvegcsöveket, ahogy a

nagy könyvben meg van írva...
Majd visszarakja az akvàriumba, és előszedi az algakaparót...amit befeszít az üveg beszívó mögé algát kaparni...🤔🤬🤬🤬
62B0E469-0A03-4679-BC31-C0D2F661886A.jpeg
AF8DEF46-F3C2-4BC1-8013-B9E71B4A0B22.jpeg
Egyébként szépen tört el, nem dobtam ki.
Volt tartalékom...😅
 
Én hétvégén pucoltam az ADA ES-300 ki és befolyóját. Soha sem veszem le a csöveket az üvegekről, hogy ne legyen törés. Eddig nem is volt gond.
A fehérítős tisztítás után a kád szélén ülve a kádtöltőnél mostam el az üvegeket. A gumicsőben meg megindult a víz a nadrágom felé. Hogy ne legyek vizes megemeltem a csövet és kissé balra toltam. Nem kellett volna, mert ott már a csempe volt. Sajnos 1000 darabra tört, így javíthatatlan.
Egy ilyen volt:
Nem mondom, hogy nem fájt😟😟
 
Én hétvégén pucoltam az ADA ES-300 ki és befolyóját. Soha sem veszem le a csöveket az üvegekről, hogy ne legyen törés. Eddig nem is volt gond.
A fehérítős tisztítás után a kád szélén ülve a kádtöltőnél mostam el az üvegeket. A gumicsőben meg megindult a víz a nadrágom felé. Hogy ne legyek vizes megemeltem a csövet és kissé balra toltam. Nem kellett volna, mert ott már a csempe volt. Sajnos 1000 darabra tört, így javíthatatlan.
Egy ilyen volt:
Nem mondom, hogy nem fájt😟😟
Hát azt elhiszem, h ez fájt!
 
Ragaszd meg.
Henrikem!
Örülök, hogy erre jártál. Gondoltam rá én is, mert kár lenne érte. Van vmi tipped, hogy milyen ragasztóval?
Vagy csak vegyek vmi erős ragit, ami üvegre is jó, ragasszam meg az illesztésnél, és kívül is kenjem be, hogy tuti ne eresszen?🤔
 
Ki, mit olvas ki egy hozzászólásból? Nekem a "szoktam" szón akadt meg a szemem. :D
Én is így használom, szóltak is már többen érte :) A "szoktam" elvileg csak akkor használatos, amikor olyan múltidős cselekvésre értjük, amit a jelenben is (még mindig) folytatunk. Sima múlt időre a "szoktam volt" kifejezés lenne helyes, de nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek többsége elhagyja a "volt"-ot és múltidőben is simán csak "szokott"-at használ... ezért tekinthetünk erre a kifejezésre hagyományőrzésként is, tehát így is helyes, legalábbis én ezzel ámítom magam. Nekem meg az a fura, hogy másoknak ez miért fura :)
 
Én is így használom, szóltak is már többen érte :) A "szoktam" elvileg csak akkor használatos, amikor olyan múltidős cselekvésre értjük, amit a jelenben is (még mindig) folytatunk. Sima múlt időre a "szoktam volt" kifejezés lenne helyes, de nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek többsége elhegyja a "volt"-ot és múltidőben is simán csak "szokott"-at használ... ezért tekinthetünk erre a kifejezésre hagyományőrzésként is, legalábbis én ezzel ámítom magam.
Mondom én, hogy mindenkinek más tűnik fel...! :D Nem a nyelvészet miatt idéztem a szót (nekem így is tökéletesen megfelel), hanem a gyakoriságot kifejező volta miatt. ;)
Egyébként nekem az a fura, ha hozzáteszik a "volt" szót. Nekem egyáltalán nem hiányzik. Annyira nem, mint a "felé" szó használata, amikor valamilyen irányt említ valaki: "El felé" Persze, van amikor a "felé" szót én is használom, mert helyénvalónak érzem, de nem minden esetben, nem minden irány kifejezésére.
O.T. vége.
 
Back
Oldal tetejére