• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

DIY CO2 system: ~20 USD
Camozzi tűszelep: 5.000 HUF
2 üveg kóla a palack miatt: 600 HUF
Szódabikarbóna kilója: ~500 HUF
Citromsav kilója: ~1200 HUF
.
.
.
Párom tekintete, miután éjjel 1-kor hangos durranással elszáll a citromsavas palack: MEGFIZETHETETLEN!
IMG_20200902_083540.jpg
IMG_20200825_081145.jpg

"Van, amit nem lehet pénzért megvenni!
Minden másra ott a mászterkárd" :ROFLMAO:
 
DIY CO2 system: ~20 USD
Camozzi tűszelep: 5.000 HUF
2 üveg kóla a palack miatt: 600 HUF
Szódabikarbóna kilója: ~500 HUF
Citromsav kilója: ~1200 HUF
.
.
.
Párom tekintete, miután éjjel 1-kor hangos durranással elszáll a citromsavas palack: MEGFIZETHETETLEN!
View attachment 95512
View attachment 95513

"Van, amit nem lehet pénzért megvenni!
Minden másra ott a mászterkárd" :ROFLMAO:
Wow itt mi ment felre? En ez a citromsavas bulit akkor engedtem el amikor magnesszelepet raktam moge es egy gazlenges miatt tultermelt a rendszer es szodat csinalt az akvariumbol mire hazaertem. :(
de a robbanas remeltem nincs a pakliban. Lehet addig gyengitettek a kolasuveget amig vegre elertek hogy tenyleg csak kolat birja.
 
Igen, az igazsághoz hozzátartozik, hogy kb 4-5 töltés óta nem cseréltem palackot és elgyengülhetett már a fala.
De a végső lökést megadta egy normális nagynyomású CO2 rendszer összerakásához:)

Szerk.: ettől függetlenül nem rossz diy megoldás, én szerettem. De oda kell figyelni pár dologra.
 
ma én következek a témában.
P1570044.jpg
- tanulság 1: nem biztos hogy egy fárasztó hét után neki kell állni szűrőket takarítani :(
- tanulság 2: könnyebb tisztítani az üveget kettényitva :D
- öröm: még pucolás előtt törtem el :)
- bosszúság: nézz a képre ;)

most hogy a topic naprakész, ezen a hétvégén nektek már nem kell eltörnötök semmit!
 
ma én következek a témában.
View attachment 95602
- tanulság 1: nem biztos hogy egy fárasztó hét után neki kell állni szűrőket takarítani :(
- tanulság 2: könnyebb tisztítani az üveget kettényitva :D
- öröm: még pucolás előtt törtem el :)
- bosszúság: nézz a képre ;)

most hogy a topic naprakész, ezen a hétvégén nektek már nem kell eltörnötök semmit!

Erre képtelenség 1 db emojival reagálni:
- magára a történésre :(
- az összes többire 🤣😂
 
ma én következek a témában.
View attachment 95602
- tanulság 1: nem biztos hogy egy fárasztó hét után neki kell állni szűrőket takarítani :(
- tanulság 2: könnyebb tisztítani az üveget kettényitva :D
- öröm: még pucolás előtt törtem el :)
- bosszúság: nézz a képre ;)

most hogy a topic naprakész, ezen a hétvégén nektek már nem kell eltörnötök semmit!
Ezt @Szabó Henrik barátod bármikor megragasztja.
Nekem meg van egy ugyanilyen tartalékban. Ha kell, holnap átugrom vele.
 
Ezt @Szabó Henrik barátod bármikor megragasztja.
Nekem meg van egy ugyanilyen tartalékban. Ha kell, holnap átugrom vele.
szerintem csak azért használunk üveg eszközöket mert szebbek mint bármi más. Pont ezt tesszük tönkre a ragasztással.
Kicci occó kínai üveg volt, most raktam be helyette egy spin-t. De még szerintem van egy-két másmilyen is tartalékban.
De köszönöm a felajánlást! ;)
 
Igen, az igazsághoz hozzátartozik, hogy kb 4-5 töltés óta nem cseréltem palackot és elgyengülhetett már a fala.
De a végső lökést megadta egy normális nagynyomású CO2 rendszer összerakásához:)

Szerk.: ettől függetlenül nem rossz diy megoldás, én szerettem. De oda kell figyelni pár dologra.
Biztonsági szelep van rajta?
Én még soha nem cseréltem palackot, a kezdetektől ugyanazokat használom. 4 bar a max nyomásom.
 
szerintem csak azért használunk üveg eszközöket mert szebbek mint bármi más. Pont ezt tesszük tönkre a ragasztással.
Kicci occó kínai üveg volt, most raktam be helyette egy spin-t. De még szerintem van egy-két másmilyen is tartalékban.
De köszönöm a felajánlást! ;)
azert ha megvannak a darabjai eltehetned nekem.
 
Biztonsági szelep van rajta?
Én még soha nem cseréltem palackot, a kezdetektől ugyanazokat használom. 4 bar a max nyomásom.
Egy manuálisan állítható szelep volt az "A" palack tetején a nyomás csökkentésére, de soha nem használtam. 6bar környékén volt a maximum korábban.
 
6 bar azért már elég kajak... Csoda, hogy eddig bírta.
Az a maximum volt, amolyan teszt jelleggel. Még a műanyag kupakos kínai cuccnál engedett a "B" kupak meneténél, kíváncsi voltam meddig bírja és úgyhagytam. Tartósan 2-3bar közé volt beállítva.
Egyébként valahol olvastam egy cikket, hogy a std üdítős palackok min. 6 bar nyomást kell hogy kibírjanak.
 
Back
Oldal tetejére