• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Labirintkopoltyus said:
Részvétem Viktor :S

Köszi, jah szívás. És amilyen vagyok kidobtam az összes zöld műanyag beszívót stb. Csak egy eheim pipa kanyarom van. Úgyhogy azt ratoltam a csőre és a végre egy szivacsot húztam..... tiszta DIY ;)
Mindenesetre addig remélem kitart míg megjön a másik. Ezért is jobbak az ilyen ADA szekrény típusú oldalról becsövezős megoldások, mert viszonylag kicsi súly nehezedik az üvegekre. Ha a csövek körbefutnak a szekrényen olralról hátra, akkor történnek az ilyen esetek....

Ráadásul lemaradtam 2 meccsről ma. :twisted:
 
Tegnap reggel letörtem a AN Tornádó CO2 csö csatlakozóját. Azóta CO2 nélkül ment az akvárium.
36 óra alatt minden növényen megjelent a .... nem is tudom mi, mert 2 éve nem láttam algát.
Kicsi szőrszerű zöld alga.

Mikor ha nem hétvégén történik ilyesmi, mikor nem lehet pótolni.
 
Sziasztok.

Nemrég csatlakoztam hozzátok és bátran adtam közre, hogy megcsináltam életem első nyövényesét. Azt hiszem 1 hétig tartott. :cry: :cry: :cry:
Ma megpróbáltam menteni, ami menthető, kap egy újabb hetet. Ha nem lesz változás újrakezdem. De akkor egy másik akival és teljesen új koncepcióval, mert úgy érzem ez az első nem volt valami jó. :?

Röviden ennyi, meg : "kicsit szomorkás a hangulatom máma....."

Jó zöldelést mindenkinek.
 
:evil: :evil: Horror szűrő :evil: :evil:

Az akvám egy ATMAN 3338 szűrő müködteti, az elszívó ágára tettem egy Aquael Fan 1 es szűrő szivacsát, hogy a garnélákat be ne szívja a gépezet, ezzel halálukat okazva...de a szűrő takarításánál még is találtam garnikat, éltek és virúltak, ás ez a megoldás bezony rendesen visszafogta a szűrő teljesítményét mikor a szivacs már telítődött kosszal, így tehát levettem a szívó ágról....nem kellett volna :eek:
Hajnalban arra ébredtem, hogy a szűrőmnek, kávédarálót is meghazudtoló ,recsegő hangja van..gondoltam egy csiga kerűlt a rotorhoz, vagy ami rosszabb eltörött a kerámia tengely...de nem...még rosszabb történt!!! AZ éjszaka a Pangio kuhlii-k (2db) valahogyan befurakodtak, a szivó kosár rácsain keresztűl, és bekerűltek a szűrőbe....és magam sem értem, hogy hogy a fenébe, de egészen a rotorig jutottak, és bezoby ők okozták a daráló hangot :shock: :cry:
Mire észheztértem a hajnali álomból, és felkapcsoltam az akva világítást, a víz már tele volt a tetemek cafatjaival....mondanom sem kell, kishíján elfogott a pánik...a szűrőt azonnal kihúztam...szétszedtem...kitakarítottam, és az akván is 70% os vízcserét kellett eszközölnöm, mire minden darabkát sikerűlt kiszednem a vízből..hajnal 3 és 4 között....
Ha valakinek van ilyen hal az akváriumában, vigyázzon!!! Nekem nagyon közel volt a szívó ág a talajhoz, így könnyen hozzáfértek....kijavítottam a hibát, de nagy árat fizettem ezért a tapasztalatért :cry:
 
Úristen... elég brutális élmény lehetett. szegény halak...
nekünk is volt 2 kuli olyan 3-4 évvel ezelőtt. akkori belsőszűrő első részében találtam őket, ott tanyáztak. szerencse,hogy nem tudtak tovább furakodni a durva szivacson, és nem volt olyan erős szívóhatás, élve maguktól kijöttek.
 
viktorlantos said:
huh ez meglehetősen horrorisztikusan hangzik. :| Sajnálom a kis halakat.
Hát igen..én csak azt nem értem, hogy hogyan jutottak át a szűrőanyagon, illetve a kosarakon, mert kisebbek a lukak rajta , mint a halak teste, vagy olyanok, mint a macskák...ahol a fejük ott a testük is ???
 
Hát ez szomorú. Nekem is van két ilyen halam, és egyelőre még nem volt ilyen gond (4-5 évesek, kop-kop-kop). Valóban nagyon ügyesen másznak be mindenhová a kis mocskok, ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy az volt az ok, hogy alacsonyan volt a szűrő beszívó ága, ha valahová be akarnak mászni, be is másznak. Nálam elég komoly kis alagút rendszert építenek ki minden átrendezéskor. Rengeteg a búvóhelyük is, főleg kövek, fák között szeretnek bujkálni, a növények között nem nagyon láttam még őket bújni. Erre mindenképp érdemes náluk figyelni. Nálam még sosem ugrottak, és mindig előjönnek enni.
 
viktorlantos said:
Eltörted az akit?

Vagy csak elégedetlen vagy a telepítéssel?

Sajnos felütötte a fejét a-zalga és a cuba is elég furin néz ki :sick: , arról nem is beszélve, hogy miután elolvastam az alapvetéseket az akváriumokról, teljesen lelombozódtam, hogy mennyire gáz az elrendezésem :crazy: . Na de mit lehet csinálni egy 90x50x15!!!!-ös aksiban. Ez eredetileg falra lett tervezve, mint egy kép kerettel.
Na jó ennyi elég a nyavalygásból, előveszem a jól bevált 80x50x40-est és adok az érzésnek. :idea:

Ha esetleg lenne valami ötletetek a 90x50x15-re akkor osszátok meg velem. :arrow: :p
Köszi.
üdv zsolti a béka
 
demezsolti said:
Ha esetleg lenne valami ötletetek a 90x50x15-re akkor osszátok meg velem. :arrow: :p
Köszi.
üdv zsolti a béka

Egy neonos kevésbé növényes akvárium? Kb. 60 liter víz lenne benne, egyik rövidebb oldalról megküldeni a szűrést, és jobbról balra történne a növény elrendezés (vagy balról jobbra) Szűrőnél a magasabb növények, utána fokozatosan alacsonyabb, majd lehetne csinálni egy homokos kiúszó részt, más nem nagyon jut eszembe. Viszont az újrakezdéshez sok sikert kívánok !
 
Szerintem, ha képnek kell elképzelni, akkor a 15 cm a szélessége lehet.
Nem?
 
viktorlantos said:
Esetleg megpróbálkoznék egy garnélás akváriummal. Mint ez itt:
http://www.naacademy.pl/Galerie/JAPAN-2 ... ?photo=165

Szia Viktor,

köszönöm az ötletet, nagyon tetszik, de sajnos nem írtam le egyértelműen a méreteket. Tehát szélesség 90cm magasság 50cm!!! mélység 15cm(keskeny oldal)
de a biztonság kedvéért csatolok egy képet (ja ha tudnám, hogy hogyan) :wtf:
szóval nem egyszerű a küldetés

Üdv Zsé a béka
 
Scar said:
demezsolti said:
Ha esetleg lenne valami ötletetek a 90x50x15-re akkor osszátok meg velem. :arrow: :p
Köszi.
üdv zsolti a béka

Egy neonos kevésbé növényes akvárium? Kb. 60 liter víz lenne benne, egyik rövidebb oldalról megküldeni a szűrést, és jobbról balra történne a növény elrendezés (vagy balról jobbra) Szűrőnél a magasabb növények, utána fokozatosan alacsonyabb, majd lehetne csinálni egy homokos kiúszó részt, más nem nagyon jut eszembe. Viszont az újrakezdéshez sok sikert kívánok !

Igen valami ilyesmit gondoltam én is :thumbup: , de nem lett a legjobb a berendezés(b...nagy belsőszűrő, gyengécske háttér... :thumbdown: )
szóval van min dolgozni.

köszi Zsé a béka
 
Nigro said:
Szerintem is, de ettől függetlenül, lehetne garnélás. :)

igen igazatok van a szélessége 15cm, de az előbb is mélységet írtam :shock: még tanulnom kell az öreg padavanoktól :lol:
szóval garnélás?
akkor sok fű meg még több fű? :p

üdv Zsé
 
Back
Oldal tetejére