• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Gratulálunk a debütáláshoz!:ROFLMAO::cry::banghead: Ez 13-as lily volt ugye? Holnap tudunk egyet kölcsön adni Nektek.
Köszönjük szépen, sokat gyakoroltunk, és szorgosan olvasgattuk a jobbnál jobb módszereket ebben a topicban, lassan tanulunk :whistle::D
13-as lily igen és köszi a felajánlást, de nem szeretnénk azt is eltörni :LOL: pótoltuk egy műanyaggal egyelőre, az a kocka úgyis csak átmenetileg megy ebben a formájában.
 
Ha nem darabokban van a törés másik fele, én megpróbálnám összeragasztani. :D
Sajna szilánkosra tört, 1-2 pici darab még a lefolyóba is beesett. No meg már a qkásautó is elvitte reggel, ha nagyon sietsz még elkaphatod valahol :D
 
Én is beállok a sorba: takarítás után vissza akartam tenni a CO2 csőre az Aquario NEO diffúzoromat, de ahogy forgattam, hogy jó szögben álljon, egyszercsak megszorult és el is pattant a vékony akril cső.. Pedig nagyon szerettem :mad:
Most egy kínai cserével üzemel az akvárium, ráadásul pont elutazom 1.5 hétre, addig az asszonyra kell hagynom mindent. Remélem a CO2 szint finomhangolásával megbirkózik, mert nem akarok szörnyű látványra hazaérni!
 
Én is beállok a sorba: takarítás után vissza akartam tenni a CO2 csőre az Aquario NEO diffúzoromat, de ahogy forgattam, hogy jó szögben álljon, egyszercsak megszorult és el is pattant a vékony akril cső.. Pedig nagyon szerettem :mad:
Most egy kínai cserével üzemel az akvárium, ráadásul pont elutazom 1.5 hétre, addig az asszonyra kell hagynom mindent. Remélem a CO2 szint finomhangolásával megbirkózik, mert nem akarok szörnyű látványra hazaérni!
Mekkora aquraio kellene? Nekünk van egy tartalék a kicsiből, ha gondolod, kölcsön tudjuk adni ma este 6 után.
 
Mekkora aquraio kellene? Nekünk van egy tartalék a kicsiből, ha gondolod, kölcsön tudjuk adni ma este 6 után.
110l-es aksiban volt eddig egy közepes méret. Lehet, hogy egyrészt a kicsi kevés is lenne, másrészt azt mondom, hogy Isten őrizz, hogy másét is eltörjem :D De a felajánlást nagyon köszönöm!
Már kosárban van GAnál az új, csak ma eléggé túsz vagyok, nem fogok tudni érte menni már szerintem :/
 
110l-es aksiban volt eddig egy közepes méret. Lehet, hogy egyrészt a kicsi kevés is lenne, másrészt azt mondom, hogy Isten őrizz, hogy másét is eltörjem :D De a felajánlást nagyon köszönöm!
Már kosárban van GAnál az új, csak ma eléggé túsz vagyok, nem fogok tudni érte menni már szerintem :/
Szia! Ha gondolod, akkor mi ma átvesszük Neked a GA-ban és akár ma este akár a hétvégén eljöhetsz érte hozzánk.(5 percre lakunk a GA-tól) Üdv.: Niki, Atti 70/5183807
 
Én is beállok a sorba: takarítás után vissza akartam tenni a CO2 csőre az Aquario NEO diffúzoromat, de ahogy forgattam, hogy jó szögben álljon, egyszercsak megszorult és el is pattant a vékony akril cső.. Pedig nagyon szerettem :mad:
Most egy kínai cserével üzemel az akvárium, ráadásul pont elutazom 1.5 hétre, addig az asszonyra kell hagynom mindent. Remélem a CO2 szint finomhangolásával megbirkózik, mert nem akarok szörnyű látványra hazaérni!
Apropó: ti mindig levágjátok a csövet a diffúzorról inkább? Vagy szabályos esetleg megkenni szilikonzsírral/olívaolajjal a diffúzor csövének végét, hogy könnyebben mocorogjon?
 
Apropó: ti mindig levágjátok a csövet a diffúzorról inkább? Vagy szabályos esetleg megkenni szilikonzsírral/olívaolajjal a diffúzor csövének végét, hogy könnyebben mocorogjon?
Ne kend be semmivel,mert lenyomja a csövet,amikor nem kéne, én inkább levágom általában.
Nálunk az egy bevált módszer, hogy forralunk vizet és egy csőrős valamiből finoman öntjük a cső végére, vigyázva, hogy az üveg/akril ne kapjon a vízből, csak a cső, ahol rászorul a dolgokra. Kis türelemjáték, meg figyelni kell, de szépen lejön utána. Oké, kicsit ellentmondásos, hogy pont ezzel a módszerrel törtük el a múltkor a lilyt, de a cső akkor is szépen lejött :D
 
Apropó: ti mindig levágjátok a csövet a diffúzorról inkább? Vagy szabályos esetleg megkenni szilikonzsírral/olívaolajjal a diffúzor csövének végét, hogy könnyebben mocorogjon?
Miert veszed le a csovet? Uzem kozben odateszel egy pohar hipot, beledobod a difit csovestul, ugy, hogy kozben megy a gaz. 10 perc es patika. Egy masik pohar vizben leoblited, gaz folyamatosan megy igy nem tud bele menni. Es mehet is vissza. Mellesleg en le se szoktam obliteni. De ez en vagyok.
 
Ne kend be semmivel,mert lenyomja a csövet,amikor nem kéne, én inkább levágom általában.
Az első gondolatom nekem is ez volt, de minden takarításkor fél cm-vel feljebb kerül a diffúzor
Miert veszed le a csovet? Uzem kozben odateszel egy pohar hipot, beledobod a difit csovestul, ugy, hogy kozben megy a gaz. 10 perc es patika. Egy masik pohar vizben leoblited, gaz folyamatosan megy igy nem tud bele menni. Es mehet is vissza. Mellesleg en le se szoktam obliteni. De ez en vagyok.
Mondasz valamit, legközelebb így próbálom majd :)
 
Na ma én is elvesztettem a törési szüzességemet. Ráadásul rögtön kétszer.
Aljzattakarítás közben sikerült valahogy szerencsétlenül megnyomnom az üveg kifolyót, ami szépen elpattant az első bemarásnál.
Nem estem kétségbe, pillanatragsztó elő, rakjuk össze. Beragasztóztam, összenyomtam, vártam kicsit, már úgy tűnt, hogy siker, amikor a következő ügyetlen mozdulattal levertem a visszaragsztott részt, ami pattant egyet az asztalon, majd a járólapon apró szilánkokra tört.
Most a csonkolt végére ráhúztam a garnélák miatt amúgy is használt szivacsot. Végülis így is működik, csak nem ér le olyan mélyre...
 
Sajnos én viszont már törötten kaptam. Most éppen üvegtechbikust keresek, hátha tudja javítani.

fb2301d74a858bfba77d1e68c05b3faa.jpg
 
Sajnos én viszont már törötten kaptam. Most éppen üvegtechbikust keresek, hátha tudja javítani.
Én is kaptam egyszer egy sérültet. Fotó, üzenet a feladónak és már küldte is az újat. Közben megkérdeztem üveges mestert (ha kell kontakt, írj privit), nem sokkal vállalta volna olcsóbban a javítást, mint ami az új ára. Ahogy nézem, nálad sokkal rosszabb a helyzet :)
Ha javíttatni akarod, talán a GA is megér egy ajánlatkérést.
 
Back
Oldal tetejére