• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Sziasztok!
Egy még valamikor a ködös homályba vesző múltban eltört beszívót szeretnék újra hadra fogni. Kínai, 13mm-es, a bevagdosott részeknél tört el anno "szép" harapós cakkosra. Most egy nano akváriumba éppen jó lenne, mert úgy is "zoknit" (fém garnélavédő, szivacs, harisnya...) húzok majd rá. Tudtok arra módszert, hogyan lehetne lecsípni az üveg fogakat, hogy ne fűrészeljem le vele az ujjam? :hurting::D
200-as csiszolovaszon. Radorgolod es szedi a fogakat szepen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!
Egy még valamikor a ködös homályba vesző múltban eltört beszívót szeretnék újra hadra fogni. Kínai, 13mm-es, a bevagdosott részeknél tört el anno "szép" harapós cakkosra. Most egy nano akváriumba éppen jó lenne, mert úgy is "zoknit" (fém garnélavédő, szivacs, harisnya...) húzok majd rá. Tudtok arra módszert, hogyan lehetne lecsípni az üveg fogakat, hogy ne fűrészeljem le vele az ujjam? :hurting::D
Azt hiszem láttam ilyen videot a youtube-on. tekerj rá vmi madzagot, ahol elakarod törni, majd egy kis folyékony öngyujtó gázzal itasd át, majd gyújtsd meg. Aztán mikor megmelegedett az üveg, mehet bele a hidegvízbe. Sörösösüveggel sikerült nekik. Szépen egyenesen tört az üveg. ;)
 
Sziasztok!
Egy még valamikor a ködös homályba vesző múltban eltört beszívót szeretnék újra hadra fogni. Kínai, 13mm-es, a bevagdosott részeknél tört el anno "szép" harapós cakkosra. Most egy nano akváriumba éppen jó lenne, mert úgy is "zoknit" (fém garnélavédő, szivacs, harisnya...) húzok majd rá. Tudtok arra módszert, hogyan lehetne lecsípni az üveg fogakat, hogy ne fűrészeljem le vele az ujjam? :hurting::D

GA-ban a srácok valami mesterrel javíttatják, ami még menthető!
 
Sziasztok!
Egy még valamikor a ködös homályba vesző múltban eltört beszívót szeretnék újra hadra fogni. Kínai, 13mm-es, a bevagdosott részeknél tört el anno "szép" harapós cakkosra. Most egy nano akváriumba éppen jó lenne, mert úgy is "zoknit" (fém garnélavédő, szivacs, harisnya...) húzok majd rá. Tudtok arra módszert, hogyan lehetne lecsípni az üveg fogakat, hogy ne fűrészeljem le vele az ujjam? :hurting::D
Csiszoló papír, vagy egy fém reszelő élével, körbe karcolod és letöröd. Ha jó az üveg és szerencséd van akkor magától körbe törik.;) De utána ne felejtsd csiszoló papírral, körbe csiszolni, mert akkor vágni fog, nem fűrészelni.:);)
 
Csiszoló papír, vagy egy fém reszelő élével, körbe karcolod és letöröd. Ha jó az üveg és szerencséd van akkor magától körbe törik.;) De utána ne felejtsd csiszoló papírral, körbe csiszolni, mert akkor vágni fog, nem fűrészelni.:);)

A saját csövemből kiindulva ezek azért nem csúcsminőségű üvegek, a törést is csak egy leheletnyi koccanás okozta.
 
A saját csövemből kiindulva ezek azért nem csúcsminőségű üvegek, a törést is csak egy leheletnyi koccanás okozta.
Ez elképzelhető.

De ha megvan még a törött, azt ki tudod próbálni egy fém reszelő élével FINOMAN meg karcolni, ahol mondjuk elszeretnéd vágni. Ha meg megkarcolod és körbe fut a repedés, az mondható jónak. Amit körbe karcolsz, és nem repedezik karcoláson kívül, és csak akkor törik el ha erő kifejtéssel tudod eltörni, az jónak minősül.
 
A saját csövemből kiindulva ezek azért nem csúcsminőségű üvegek, a törést is csak egy leheletnyi koccanás okozta.
Próbáltam már több féle üveget elvágni ezzel a módszerrel, de sajnos kevés sikerrel. Próbáltam italost, fénycsövet és energiatakarékos izzót. Ezekből csak egyes energia takarékos izzókat lehet így vágni. A többi vagy máshol reped meg, vagy eltörik.
 
Hétvégén kitörtem a kifolyó gumitappancs tartóját miközben le akartam húzni a csövet róla (az Oase gyári barna cső igen kemény, lehet hogy maradok a noname átlátszó csőnél az üveg cuccoknál). Szép kis lyuk keletkezett a helyén.
Workaround: ráhúztam egy szűrő csövet a lyuk fölé. Ideiglenesen megteszi.

39967987244_c4c5752a7d_b.jpgP2250132 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Egy darab GA lily pipe minusz :cry:

Pro: a szükségmegoldásként a nyomó oldalra tett Eheim szívókosár tökéletesen működik mint diffúzor, lehet nem is teszek be új Lily-t hanem marad így XD
 
Nálam a paradicsomhalak akkora élvezettel csapkodják a diffúzortól elkezdve a beömlőig az üveg cuccokat neki az akvárium falának, hogy ma sikeresen elrepesztettek egy alig 2 napja üzemelő kifolyócsövet. Örülök...

Kaphatóak műanyagból is?
 
Back
Oldal tetejére