• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Hali!

Sztem ez a kérdés rosszul van megközelítve.
Ha teszem fel 10-szer tisztítottad és csak hármat törsz el akkor üveg difi:nigro 3:7

Na, így ez már azért nem is rossz arány! :) ;)
 
Ezúton szeretnék én is magamnak gratulálni-->csatlakoztam az üvegdiffit leamortizálók "lassan népes" táborába :p
Nálam az üveg egybe maradt ,viszont tisztítás közben akkora vakuumot sikerült összehoznom a fecskendővel ,hogy a kerámia beszakadt :(
Sajna nekem amúgy sem volt a legjobb vétel a japán közepes diffi (mindössze egy fél négyzetcentiméteren porlasztott) de így végképp megfosztottam az esélytől.
Az üveg viszont változatlanul szép :D
 
Nálam a DC-k nem tartósak :mrgreen: Asszem a harmadikat törtem el, de újat nem veszek az biztos :)
 
Na, túlcsordultam rosszal.
Ami eddig történt velem:
- diffi törés ááááá
- GA mikro letekert adagolós állapotban-kézből-kiesés-levegőben-pörgés-és-padlószőnyegen-szétfröcskölés/kifolyás.... ááááááá
és mára...
- elzártam az élesztőspalackokat - difitisztítás okkal - és úgy felejtettem ... és az éjjel kinyomták a csövet és a lyukon előtört a szmötyi -> falra földre bútorra... és az akváriumba.
Reggelre egy már amúgy is gyengélkedő tetrám megadta magát és a többiek is csak pihegtetek a vízfelszínnél :\
Reggel 7kor vízcsere és még vár rám a takarítás, csak határidős melóm van úgyhogy most itt ülök a "mustban"...
Nem hiszem el...
Valaki cserélje már el velem az Airsoft fegyveremet nagynyomásúra.. :\
Ritka szerencsétlennek érzem magam.
franc!
 
Nyugi ez az élesztős téma nállam is bejátszott az első pár napba csak nállam az a szerencse hogy nem vagyok mélyalvó szóval éjjel 3 kor pattantam ki az ágyból.....Ezért is ajánlanám neked a 2 palackos vizes szűrő rendszert akkor nem fog belemenni a cucc az akiba.100% os vízcsere Aquatan+Nitrivec és bíztam istenben :lol:
 
Két palack van. csak mind2 ben extra szmötyi van, hogy megfelelő mennyiségben és erővel átnyomja a difit. :)
Már megnyugodtam és a halak is jól vannak hál istennek.
 
Nállam egy adag szmötyi is sííímán átviszi a GA kicsi diffijét és azóta nyugodtabban is alszom :)
 
Részvétem! Ilyen pechszéria után még szerencse hogy nincs airsoft fegyverem :lol:
A szmötyis palack és az akva közé iktas be egy 0.5l vízes palackot ( mint bubiszámláló ), és baj esetén nem egyböl ömlik a szmötyi az akvába. Nálam igy is átnyomja a GA közepes difijét.
 
kocsa said:
Részvétem! Ilyen pechszéria után még szerencse hogy nincs airsoft fegyverem :lol:
A szmötyis palack és az akva közé iktas be egy 0.5l vízes palackot ( mint bubiszámláló ), és baj esetén nem egyböl ömlik a szmötyi az akvába. Nálam igy is átnyomja a GA közepes difijét.

Mit lőnél szét vele előbb? :lol: Szerintem ha van, ha nincs vizes palack akkor is megy az akiba, mert ugye lelőtte a csövet és kispriccelt belőle. De ezért biztos, ami biztos jobb az.
 
Be kell rakni a szmötyis palackot az akváriumbútorba, ha onnan belemegy akkor nagyon ügyes :thumbup:
 
Hohóó.. :) Akváriumbútor.. :p
kb februárban vettem rá a nejem, hogy szorítsunk helyet a 80 centisnek :) 2 szobában lakunk a padlástéren.
De ha minden jól megy ebben a hónapban már ássuk az alapot. Na majd a házikónkban... na majd ott!...
 
Hát, ott kicsit nehézkesebb.

Akkor berakod valami tetővel rendelkező edénybe, amin kifér a co cső. Jobb ötletem nincs :(
 
Ugyan. Nem is kell, de köszönöm azért. Tapasztalat. Lehet ez valami tűzkeresztség. Most már szuperóvatos vagyok. nem lesz gond. :) És amúgy is szervezem a nagynyomásút. Ideje abbahagyni a "bohóckodást".

Scar said:
Hát, ott kicsit nehézkesebb.

Akkor berakod valami tetővel rendelkező edénybe, amin kifér a co cső. Jobb ötletem nincs :(
 
Régóta nem írtam ide... sajnos ma én szívtam egy nagyot. A reggeli monszun és passzát szél szétcsapta a trafót a környékünkön. 5 óra áramszünet következett. A végén sajnos már a halak, garnélák is idegesen jöttek mentek az akikban nem nagyon tudtam mikor lesz újra áram....

Épp azon gondolkoztam, hogy ki kellene húzni a lily üvegeket a vízből, nehogy felússzon valaki, mire észrevettem, hogy egy ékfoltos verdőgik az egyik pipában. Rohanok oda, hogy segítsek és ahogy megemeltem a lilyt, a merev szűrőcsővezés magával húzta a beszívó ágat....2 másodperc múlva az visszaesett az aki szélére és a hajlatban kettétört...... :shock:

Az ékfoltost ha már ott voltam kimentettem.... az üvegnek viszont annyi. Azt hiszem megtaláltam az ország legdrágább ékfoltosát.

Gyerekek nem rohanunk, nem kapkodunk, legjobb ha nem csinálunk semmit. Abból baj nem lehet. ;)
 
:( El tudom képzelni, hogy a hajlatban eltört beszívót úgy tudja egy üveges helyrehozni, hogy minimális esztétikai gondot okoz. Hogyan húzta magával az egyik cső a másikat? Össze vannak bilincselve?
 
keymaker said:
:( El tudom képzelni, hogy a hajlatban eltört beszívót úgy tudja egy üveges helyrehozni, hogy minimális esztétikai gondot okoz. Hogyan húzta magával az egyik cső a másikat? Össze vannak bilincselve?

olyan törés keletkezett benne amit nem lehet megcsinálni. képzelj el egy durva fűrészfog mintát a hajlatban kb 3-4cm hosszú ívelt fogakkal. Nah így tört el....

sajna nehéz votl a 17-es cső. belógott vissza a szűrőhöz ráadásul eleve kicsit húzva is volt, tele vízzel stb. Ahogy a lilyt megemeltem a szűrőcsőhöz lent oda volt tapadva a másik csövezése és a merev cső felnyomta a beszívót amikor a két szűrőcső pedig lecsúszott egymásról visszazuhant... mindezt 1-2 másodperc alatt. Ennek kb nulla az esélye.... hát ez van.
 
Back
Oldal tetejére