• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Szintén belépek a klubba: üveg befolyó, 16/22-es cső leszedésekor rosszul fogtam rá és az U-hajlatnál miszklikbe tört... :(

Ti hogyan szeditek le csőtisztításkor a csövet az üvegekről? Mert nálam az a módszer vált be eddig, hogy erősen megfogva az üveget picit összetolom és közben csavarom a csövet, eddig mindig meglazult szépen. A melegítős trükk nem jött be sosem (Tetra cső).
Én is az összetolom és elcsavarom mozdulatot használom és kb mindig működik akkor szokott nagyon gáz lenni ha rég volt szétszedve.
 
Szintén belépek a klubba: üveg befolyó, 16/22-es cső leszedésekor rosszul fogtam rá és az U-hajlatnál miszklikbe tört... :(

Ti hogyan szeditek le csőtisztításkor a csövet az üvegekről? Mert nálam az a módszer vált be eddig, hogy erősen megfogva az üveget picit összetolom és közben csavarom a csövet, eddig mindig meglazult szépen. A melegítős trükk nem jött be sosem (Tetra cső).

Arra vigyázz, hogy ne az "U" hajlatnál fogd és tekergesd, hanem a csőhöz minél közelebb.
 
Szintén belépek a klubba: üveg befolyó, 16/22-es cső leszedésekor rosszul fogtam rá és az U-hajlatnál miszklikbe tört... :(

Ti hogyan szeditek le csőtisztításkor a csövet az üvegekről? Mert nálam az a módszer vált be eddig, hogy erősen megfogva az üveget picit összetolom és közben csavarom a csövet, eddig mindig meglazult szépen. A melegítős trükk nem jött be sosem (Tetra cső).

Tudom nem nagy öröm, de üdv köztünk. :p
A tolós trükk szerintem jól működik. Nálam annyival van kiegészítve, hogy a cső vége négy helyen ~2-3 mm mélyen be van vágva. Így ha megnyomom a csövet, egyből belevegősödik, és könnyebb lehúzni. :)
 
Ezt még tegnap írtam, csak véletlenül nem küldtem el :( Ami késik, nem múlik:
erősen megfogva az üveget picit összetolom és közben csavarom a csövet
picit jobbra-balra mozgatva a csövet összetolom, ezután! óvatosan csavarom...
Ha csavarod, mikor még rá van tapadva, annak is lehet törés a vége.
 
-1 GA Nano Drop Checker.
Algátlanitottam a mosdó felett és kiesett a kezemből (nem akartam áztatni).

Az a baj hogy a Nano nagyon szép, de nehézkes a folyadékkal feltöltése (nagyon kicsi a rés). Van JBL műanyag és kinai nagy bumszli Drop checkerem, meg jelenleg nem is annyira fontos, de azért kellene valami szebb megoldás.
 
Gondoltam ma, ha nem alszom is össze lesz rakva az a 3, igen három hónapja a polcon porosodó zsír új Eheim Skim 350. Nagyon baba... na még öblítsük le forró vízben a bacik miatt. Rázom le szétszedett állapotban a vizet (pedig nem is erősen), hogy ne csöpögtessem végig a fürdőtől. Hát nem kirepül a rotor a házból és pattan le róla a három lapátból egy?:shifty::banghead::facepalm:
 
Szintén belépek a klubba: üveg befolyó, 16/22-es cső leszedésekor rosszul fogtam rá és az U-hajlatnál miszklikbe tört... :(

Ti hogyan szeditek le csőtisztításkor a csövet az üvegekről? Mert nálam az a módszer vált be eddig, hogy erősen megfogva az üveget picit összetolom és közben csavarom a csövet, eddig mindig meglazult szépen. A melegítős trükk nem jött be sosem (Tetra cső).
Hajszárító
 
-1 GA Nano Drop Checker.
Algátlanitottam a mosdó felett és kiesett a kezemből (nem akartam áztatni).

Az a baj hogy a Nano nagyon szép, de nehézkes a folyadékkal feltöltése (nagyon kicsi a rés). Van JBL műanyag és kinai nagy bumszli Drop checkerem, meg jelenleg nem is annyira fontos, de azért kellene valami szebb megoldás.
Pedig nem vészes kell hozza egy ilyen. Akár a patikából, teljesen leköveti a kanyarokat.
 
27213358459_66228e3960_z.jpg 25119169998_734119e224_z.jpg
Mai takarítás eredménye...
Kagylós törés, 2. tisztításra... :mad:
Még csak erőt se fejtettem ki, a tappanccsal együtt sikeresen letört...
Szerintetek merjem használni? a törésnél elvékonyodott az üveg
127899166@N03

HsKznv

]Norbert Racz[
127899166@N03

dateposted-public

dateposted-public
 
Utoljára módosított:
Na ilyen szerencsétlen formát. :(
Szűrőpuceva, kiesett a kezemből a Tetra1200 egyik csapja, nyilván azonnal le is törött a kövön róla 4 karom. :( Összeraktam, nem folyik, de le kell cserélni. :( Mivel párban van, nincs valakinek egy eladó darab? :)
 
Okés!
Vadvilágban ha van akkor elhozom holnap és ki is cserélem mert elutazunk 4 napra nem hagynám így itt.
 
Back
Oldal tetejére