• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Volt egy ősöreg, csöpögő, már beállíthatatlan csaptelepünk, gondoltam kicserélem. Csak egy pár milit kellett volna mozdítanom a Z idomon, de hát jól beletört a falba, mert már ez is időszámításunk előtti. Falbontás, a beletört menet szétfűrészelése, aztán kiderült, hogy az új z idom rövidebb, így az új csaptelepet csak nem tudtam felszerelni... Teljesen. :p
Most a melegvíz az új csapból jön, a hideg meg a régiből. De hát mi ez egy alig alvó kispapának?!

Le is fotóztam a müvem. Gondolkoztam, hogy ide rakjam fel, vagy a diy kókányba, de diy nincs benne, az akvarisztikához meg annyi köze van, hogy innen vételehtem a vizet a vízcseréhez. És akkor a fotó:

badyty2a.jpg
Gyönyörűűűűű(y):woot:
Azért látom ne kell féltenünk Laca,a problámamegoldó képességed rendben van ;)
Amugy meg nem irigyellek a kialakult helyzet miatt:(Sajnálom.Sajnos mindig :poop:ik valamit az élet
 
Volt egy ősöreg, csöpögő, már beállíthatatlan csaptelepünk, gondoltam kicserélem. Csak egy pár milit kellett volna mozdítanom a Z idomon, de hát jól beletört a falba, mert már ez is időszámításunk előtti. Falbontás, a beletört menet szétfűrészelése, aztán kiderült, hogy az új z idom rövidebb, így az új csaptelepet csak nem tudtam felszerelni... Teljesen. :p
Most a melegvíz az új csapból jön, a hideg meg a régiből. De hát mi ez egy alig alvó kispapának?!

Le is fotóztam a müvem. Gondolkoztam, hogy ide rakjam fel, vagy a diy kókányba, de diy nincs benne, az akvarisztikához meg annyi köze van, hogy innen vételehtem a vizet a vízcseréhez. És akkor a fotó:

badyty2a.jpg
Ez nagyon komoly :D
 
Gyönyörűűűűű(y):woot:
Azért látom ne kell féltenünk Laca,a problámamegoldó képességed rendben van ;)
Amugy meg nem irigyellek a kialakult helyzet miatt:(Sajnálom.Sajnos mindig :poop:ik valamit az élet
Hát köszi! Attól függetlenül, hogy most abból élek, hogy mindenféle üzleti internetek, meg vezetékes telefonok munkáinak a kiadásával, stb foglalkozom, eredetileg gépész vagyok, és azt tanították velem, hogy egy gépész mindent megold. :p
Szerencsére azért nem volt vészes a dolog, bár volt némi sírva röhögés, amíg rájöttem, hogy hogy tudom a beletört részt kiműteni, mert semmivel nem tudtam megfogni, innentől már gyerekjáték volt, mert szerencsére a másik idomot könnyen ki tudtam cserélni. És ha már úgyis csináltam, kicseréltem a mosdón is a csaptelepet. :p A csempézéssel még várok azért, hátha elkezd folyni. De azt ne tegye, mert akkor eldózeroltatom az egész házat a p-ba. :p

De ezen a két csapos megoldáson nagyon röhögtünk a párommal, de ahogy látom sikerült vele itt a fórumon is mosolyt fakasztani. :D Szóval már megérte. :)

@Molroth ezek után simán bevarázsolod azt a nagy szigetes scape-et a 60-as akváriumodba.
Persze, ha egyszer, majd arra is lesz időm. :D Remélem hétvégén tudok majd egy kicsit építkezni, mert doboz már van.
 
Akvárium építés..utolsó simítások..már minden üzemel,csak az üveg diffit kell behelyezni,húzom rá a co2 csövet..erre nem letört a vége! :)
Barkácsolás ezerrel,hogy legalább következő hétig ketyegjen valami..csináltam egy vattás megfejtést,működik..de iszonyat randa! :D
 
Kicsit leült a topik, úgyhogy bedobok egy aktuális bénázást a boltból :) Nehogy azt gondoljátok nálunk nem történnek balfékségek :)

A minap még örömmel mutogattuk fotón és élőben is készülő békás terráriumunkat.
A háttér elkészült a fák bekerültek. A bútor megjött. A technikai előkészítés már egész jól haladt....
Feltettük a lámpát egy Quad-ot a felső vastag mistes üvegre.... ami a nagy hőtől elrepedt :)

Böszme szétszerel és vissza a step 1-re :) Üveg fedél levág, visszaragaszt, háttér kijavít stb :)

Nem csak DC-t lehet törni :)
 
egy prototipus epitesehez keresek torott uveg ki vagy befolyot 13-as es 17-es meretben is. igazabol kb 10-cm egyenws uvegreszre van szuksegem :))
 
Jut ezsembe, mielőtt eltöröm:
Van az ADA féle kemény CO2 cső. Ezt hogy lehet az üveg bubi számlálóra / diffi-re feleröltetni, anélkül, hogy törjek?
Nem mertem túlságosan nyomni...
 
Jut ezsembe, mielőtt eltöröm:
Van az ADA féle kemény CO2 cső. Ezt hogy lehet az üveg bubi számlálóra / diffi-re feleröltetni, anélkül, hogy törjek?
Nem mertem túlságosan nyomni...
Talán egy kis melegítés segít.:rolleyes:
 
Elvileg igen, de már "megolvasztottam" a kemény csövet, úgy is marha nehéz ráhúzni, féltettem az üvegcuccokat így nem is erőltettem tovább.
Megértem, levételnél nekem is mindig rövidebbek lesznek a csövek, mert tapétavágóval bevágom és úgy húzom le :D
 
Jut ezsembe, mielőtt eltöröm:
Van az ADA féle kemény CO2 cső. Ezt hogy lehet az üveg bubi számlálóra / diffi-re feleröltetni, anélkül, hogy törjek?
Nem mertem túlságosan nyomni...
ADÁék az utolsó száz (centi)métereken cserélik a kemény csövet szilikonra. Nem olyan szép, de könnyen lehet cserélgetni. Van is valahol egy szett a GA webshopban is... meg is van: ADA Clear Parts Set - CO2 cső és tapadókorongok most csak 2 900,00 Ft - Green Aqua
 
Akkor én most egy kicsit ünneprontó leszek. Miért nem gyártják ezeket az alkatrészeket akrilból vagy más "átlátszó" olyan műanyagból, amely nem érzékeny a csavargatásra és esztétikai látványban vissza adná az üveg hatását?
 
Akkor én most egy kicsit ünneprontó leszek. Miért nem gyártják ezeket az alkatrészeket akrilból vagy más "átlátszó" olyan műanyagból, amely nem érzékeny a csavargatásra és esztétikai látványban vissza adná az üveg hatását?

Az akril a karcolásra érzékeny :) És ha nem férsz hozzá megfelelően, akkor kb be lehet tervezni a rendszeres cserét. Ráadásul fárad, mattul stb.
Ha vigyázol az üvegre az évek múlva is olyan lesz mint új korában. A vigyázás alatt nem csak a nem törögetést értem, de a megfelelő kefékkel való tisztítást is.
 
Az akril a karcolásra érzékeny :) És ha nem férsz hozzá megfelelően, akkor kb be lehet tervezni a rendszeres cserét. Ráadásul fárad, mattul stb.
Ha vigyázol az üvegre az évek múlva is olyan lesz mint új korában. A vigyázás alatt nem csak a nem törögetést értem, de a megfelelő kefékkel való tisztítást is.

Akkor viszont policarbonátból, avagy lexánból is lehetne ezeket gyártani. Az előbbiből a rendőr pajzsok az utóbbiból a vadászgépek kabinfedelei vannak.
Nem olyan horror árú dolgok mint amennyiért próbálják eladni őket. :) és ezek tuti nem mattulnak
 
Back
Oldal tetejére