• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

B.sszus eltörtem a bubiszámlálót :evil: Éppen töltöttem föl a vízzel amikor megcsúszott a kezem és a pipettával letörtem a szélét. :crazy:
Azt hiszem nem nyúlok semmihez, erősen dekoncentrált vagyok mostanában :?
megpróbálom lecsiszolni az élét és ráhúzni ugyan úgy a csövet.
Most úgy oldottam meg hogy egy GreenWorks-ös toldóval toldottam össze a csövet most beérem bubiszámláló nélkül egy ideig.
4309847044_8e3aff5147.jpg

Eddig a DC, egy difi és ez van a listámon... erősen gondolkozok az üveg kifolyó és lilly NEM megvételén... :eh:
 
Csak egy kicsit csiszold meg szerintem óvatosan, mert innentől sokkal könnyebben fog törni. De ha tudod egy kicsit mellőzni, akkor inkább vidd el egy üvegtechnikushoz. Az úgy megcsinálja, hogy szebb lesz mint új korában. ;)
 
Keres-Kínál topicba egy üvegtechnikust keresek altopicot lehet nyitni? :D
 
Ma front van,senki ne nyúljon az akváriumhoz! :)
Az üvegtechnikusok fellendülése prognosztizálható..... :D
 
Az üvegtechnikusok fellendülése prognosztizálható.....

Hahaha.. :D A növényvédőn ismernek itt Velencén egy jó üvegtechnikust.. Ott is törnek az üvegek rendesen. Ha nem jön be (nem akarják elvitetni a diffimet), akkor engem is érdekelne Budapesten egy jó szakember. ;)
 
Szerintem felejtős ez az üvegtechnikus hisz mennyibe kerülne hogy megcsinálja, szerintem (lehet köze nincs a valósághoz) olyan 2000.- körül de fogalmam sincs, ennyiből meg lehetne venni egy új bubiszámlálót. Árat még nem láttam sehol.
 
Én olyan 500 Ft-ra saccolom. Kb 2 perc lehet rosszabb esetben a művelet. Ha 2k a bubiszámláló, akkor egy 2k-s javítás valóban értelmetlen.
 
Igen, tudtam, hogy olvastam valahol ezt a Ranyakot, mert rátaláltam én is a net-en, elérhető helyen van. De hogy ebben a topic-ban.. :D Hónap elején viszem is oda. ;)
 
viktorlantos said:
lacizoli said:
Sikeresen eltörtem az újonnan beüzemelt UV szűrőben lévő germicid csövet.

Pff az szép. Egyetlen darabot csináltattál csak?

Szerencsére csak a "neoncsövet" törtem el, a spirál ép maradt.
Meg is marnám magamat. Mondjuk így is.
 
A D.C.-mnek annyi. Meg az ujjamnak is :crazy: . Ki akartam venni vízcsere előtt, erre a tapadókorongból kicibálásnál szétroppant, a középső ujjamba meg csontig beszúrt egy szilánkja. :eh:
Bal kézzel próbáltatok már vízcserét?
 
atti76 said:
A D.C.-mnek annyi. Meg az ujjamnak is :crazy: . Ki akartam venni vízcsere előtt, erre a tapadókorongból kicibálásnál szétroppant, a középső ujjamba meg csontig beszúrt egy szilánkja. :eh:
Bal kézzel próbáltatok már vízcserét?

A mint ADA? Az egy vastagfalú masszív cumó. Hogyan lehetséges ez?
Egyébként másnak is írtam ma üveg miatt. Próbáljátok ne az akváriumba erőltetni a tapadókat. Vegyétek ki a cuccokat tapadóval együtt és amikor már kint van finoman kifejteni belőle az üveget. Vissza hasonlóan és csak feltapasztod.
Nem érdemes feszegetni.
 
Nem ADA, Blau, csak névelővel indítottam a mondatot :) .
Ha lejött volna a tapadókorong, nyilván avval együtt vettem volna ki, csak az esőztető miatt nem lehetett felfelé csúsztatni az aki oldalán.
Még vérzik...
Ha elpatkolok, az akimat a Greenaquára hagyom. :D
 
Sziasztok!

Nem szerettem volna ide írni,de sajna eljött ez a pillanat is. :( Ma sajna a bénaságomnak köszönhetően széttörtem a Do!aqua difimet.A szívinfarktus kerülgetett abban a pillanatban,mikor hallottam a szilánkok hangját.A szívás az egészben,hogy tartalékot sem szereztem be és a shopban sincs készleten.Na mindegy,megint egy nagy pofon az élettől! :lol:
Remélem minél kevesebben lesznek akik ideírnak.
 
Blasio said:
Sziasztok!

Nem szerettem volna ide írni,de sajna eljött ez a pillanat is. :( Ma sajna a bénaságomnak köszönhetően széttörtem a Do!aqua difimet.A szívinfarktus kerülgetett abban a pillanatban,mikor hallottam a szilánkok hangját.A szívás az egészben,hogy tartalékot sem szereztem be és a shopban sincs készleten.Na mindegy,megint egy nagy pofon az élettől! :lol:
Remélem minél kevesebben lesznek akik ideírnak.

ÓÓÓÓÓÓÓ :shock:
Mi történt? Szabad tudni? Megfeszítetted? Vagy leverted?
Sajnálom az esetet :(
 
viktorlantos said:
ÓÓÓÓÓÓÓ :shock:
Mi történt? Szabad tudni? Megfeszítetted? Vagy leverted?
Sajnálom az esetet :(

Próbálok tömör lenni. ;)Tegnap láttam a difin,hogy elkoszolódott.Este CO2 lekapcs után difi kiszed irány a superge-s fürdő.Reggel nézem a difi még koszos,ezért töményen folyattam rá a superge-t.Vártam 1 órát majd öblítés és vissza az akiba,majd beüzemel.Eltelt kb. 20 perc mire észrevettem,hogy tele van a difi alja vízzel és nem jönnek a bubik.Ezért CO2 lekapcs->difi kivesz->levegő csövet ráhúztam a difire és a fecskendővel ki akartam szívni a benne levő vizet.Ekkor láttam,hogy valami fehér kicsapódás van a kerámia alatt. :wtf: Semmi gond az üvegtisztító folyadék majd kiszedi.Fecskendővel feltöltöttem és hagytam pár percig,hogy dolgozzon.Mikor az öblítésnél tartottam elkövettem azt a hibát,hogy nem mostam le a kezemről az üvegtisztítót.Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget,hisz egy fecskendő csak nem csinál akkora nyomást amit ne bírnék megtartani.Végzetes hiba volt!A nyomás megemelkedett és kirepítette a kezemből a difit.Az üvegszilánkok hangja hozta a felismerést: Kinyírtam a Diffúzorom! :cry:
Remélem más nem követi el ugyanezt a hibát!
Nekem nagy lecke megint az tény.Nem is az anyagiak,hanem az esetleges következmények miatt.
 
Sziasztok !

Sajnos ebbe a klubba is csatlakoznom kell a Levinentől decemberben vásárolt drop checkerem már csak a túlvilágról szinesíti az akváriumom látképét :( Béke poraira.

Meghalt a király éljen a király ilyet sikerült hirtelen vennem
aquatic nature co2 visual test kis aranyos törhetetlen műanyag :) jó lesz tarcsiba, ha megint "ügyes" leszek csak lenne már hó eleje, hogy legyen miből rendelni :) az üveg azért az mégiscsak szebb volt ... :( áhhh
 
Back
Oldal tetejére