• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ma megint eltörtem valamit

Nem én törtem el, baleset történt. A konyhában voltunk édesanyámmal,amikor nagy robajt hallottunk. Persze mi az akvarista első gondolata: B****s, széttört az akvárium! Szerencsére nem, csak a falra rögzített, 4 méter hosszú könyvespolc adta meg magát. Előrebillent, és az összes könyv leesett. Rá a már kipakolt akváriumra. Csak a múlt hónapban kicserélt tízezer forintos Juwel fénycső tört szét. 😭 Ez azért jobb, mint 112 liter víz a parkettán. Szinte megkönnyebbültem.

Ui: félreraktam 3 könyvet olvasni.
 
Utoljára módosított:
Nem hiszem el hogy ilyen béna vagyok, de harmadjára töröm el az Eheim szűrőm kis műanyag fogantyú csatlakozóját. Még szerencse hogy holnap nyitva még a GA.
Asszony hallotta hogy éppen "dícsérem" hangosan a szűrőt.
Bejön, kérdezi:
- Mi a baj?
- Megint eltört a szűrő.
- Nem lehet hogy akkor másfajtát kellene venni?
- ...

Holnap GA.

tempImageLrB6sm.jpg
 
Nem hiszem el hogy ilyen béna vagyok, de harmadjára töröm el az Eheim szűrőm kis műanyag fogantyú csatlakozóját. Még szerencse hogy holnap nyitva még a GA.
Asszony hallotta hogy éppen "dícsérem" hangosan a szűrőt.
Bejön, kérdezi:
- Mi a baj?
- Megint eltört a szűrő.
- Nem lehet hogy akkor másfajtát kellene venni?
- ...

Holnap GA.

View attachment 172079
Nejednek abszolút igaza van.
Itt pihen nálam egy Eheim experience 150/ Eheim 2222-es négyszögletes típus.
Hibátlan, sosem fogsz rajta semmit eltörni. GA-tól 5 percre lakom, szóval gyere és vidd!
 
Nem hiszem el hogy ilyen béna vagyok, de harmadjára töröm el az Eheim szűrőm kis műanyag fogantyú csatlakozóját. Még szerencse hogy holnap nyitva még a GA.
Asszony hallotta hogy éppen "dícsérem" hangosan a szűrőt.
Bejön, kérdezi:
- Mi a baj?
- Megint eltört a szűrő.
- Nem lehet hogy akkor másfajtát kellene venni?
- ...

Holnap GA.

View attachment 172079
Na, milyen szűrőt hozott neked a Jézuska?
 
Én az üveg lilly pipeot törtem el pár nappal az akvárium indítás után. Ezért úgy döntöttem, inkább veszek műanyag be/kiömlő csövet az Aquario Neotól. Jobban megéri, mint össhetörni a drága üveget.
 
A francba. lassan nincs több kis akváriumom (már csak kettő van 35l és 40l). Minap feltettem az asztalra egy 45l akváriumot, hogy ideiglenesen tegyem át bele a halakat, miután feltöltöttem elrepedt az alja. Hát PERSZE, mért is tettem volna alája szivacsot. Gond egy szálse, vágatok hozzá üveget és ráragasztom az aljára. (csak ezt a zsebem bánja meg az időm)
 
A francba. lassan nincs több kis akváriumom (már csak kettő van 35l és 40l). Minap feltettem az asztalra egy 45l akváriumot, hogy ideiglenesen tegyem át bele a halakat, miután feltöltöttem elrepedt az alja. Hát PERSZE, mért is tettem volna alája szivacsot. Gond egy szálse, vágatok hozzá üveget és ráragasztom az aljára. (csak ezt a zsebem bánja meg az időm)
Nem tartom jó megoldásnak, de ha már mégis, akkor miért nem felülről ragasztod rá? Talán jobb lenne, ha az akvárium belseje lenne sértetlen, nem? Csak ötlet...
 
Nem tartom jó megoldásnak, de ha már mégis, akkor miért nem felülről ragasztod rá? Talán jobb lenne, ha az akvárium belseje lenne sértetlen, nem? Csak ötlet...
Ezek a kis akváriumok csak esetleges szükség állapotra kellenek. Belülről ragasztani igazán jó ötlet, csak ki az az üveges aki 1 milliméter pontosság mellett tuti hogy derékszögbe vágja, mert ha nem mehetek vissza hozzá. De kipróbálom igérem.
 
Back
Oldal tetejére