• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mélyvíz (17l)

The7up

VIP kertész
Lassan akkor hozzákezdek egy igazi növényes aksihoz, legyen az a napló ennek története.

Adott egy 17 literes akvárium, ebből kell garázdálkodni. Ma délután azonban a sors úgy döntött, hogy lecsapok a Viktor által feldobott AquaLighter lámpára, úgyhogy már ez is pipa :)

A szűrésen gondolkodom, és ezzel kapcsolatos kérdéseimmel a fiúkat is megtámadom majd még, de most így megosztom veletek. Onnan indult a matek, hogy a mostani alany 17l, de talán idővel megnő, akár 30 literesre is, ezért ehhez kell választani a vasat. Ezeket gondoltam ki, miután pénteken átbeszéltem Nigroval:

Eheim Experience 150 - 2422 külső szűrő - töltettel most csak 28 490 Ft - Green Aqua
Eheim 2213 Classic külső szűrő - biológiai (!) töltettel, csapokkal most csak 19 900 Ft - Green Aqua

Mindkettő megfelel teljesítményileg (min 10x) és térfogatilag (min 10%), akár még a 30 litereshez is. Azonban a másodikhoz jelentősen nagyobb mennyiségű szűrőanyag van (nem is akármilyen). Valaki esetleg tanács? :)

CO2 mindenképp lesz, egyenlőre a palack kérdésen agyalok.Ha sikerül palackot szerezni, akkor igazi nagynyomású lesz, ha nem, akkor egyenlőre marad a Tropica Set.

Aljzatnak kb. 3cm Amazonia lesz, táptalaj nélkül, inkább tápgolyókkal, ha kívánja. De egy 20 centi magas akiban hülyén néz ki 5cm talaj...

Egyenlőre ennyi, most megpróbálok ihletet gyűjteni, képeket keresni és szombaton Tropiva workshop!!!
 
Mindkét szűrőnek van előnye és hátránya:a Eheim Classic szűrőhöz nem csak több,de jobb szűrőanyag is jár,gondolok itt a substrat prora,míg az experincet könnyebb kezelni az elzárható adapter rész miatt,amit csak elzársz és ki kapod a csövezést a helyéről!Mindkettő jó választás lehet! :)
 
Na megszületett az egyik döntés. Igaz, előtte-közben-utána a fiúk idegeire mentem a kérdéseimmel. Ezúton is köszi a segítséget és a türelmet, Gabesz! ;) :D De ezt már eldőlt: 2213 lesz, tekintve, hogy ahhoz 2 liter substrat pro és egy liter efhimech jár. Szó volt arról, hogy a másik szűrő előnye a két külön kosár. Ezé pedig a nagy csomó szűrőanyag :D Majd jól krumplis zsákba teszem a cuccokat és simán mozgathatóak külön. (y)

Ma estére megálmodandó a CO, mint legyen, hogy legyen. Igazándiból a kérdés az, hogy milyen reduktort vegyek. A kompakt olcsóbb, viszont azzal nem tudok adott esetben 2 akváriumot meghajtani. Azt hiszem, az már eldőlni látszik, hogy nem Tropica lesz. De várjuk ki a reggelt :)
 
Szia,
A szűrő megvan már? Én felszámoltam az akit és eladósorba került egy 2213 dupla csapokkal és full töltet GA-ban vettem nov. környékén
 
Szia!
Gratulálok a szűrődhöz, én is ezt választottam volna a több szűrőanyag végett. Ha az ember megszokja a dupla csapokat, akkor ugyan olyan könnyedén takaritható, mintha beépitve lenne, egyedül a légtelenitést kell megszokni. Én nem vacakolnék a krumplis zsákkal. Ha tisztitani kell, akkor úgyis kiveszed a szűrőanyagot, és utána simán visszapakolod. Ha kettő akit akarsz meghajtani reduktorral, akkor ne vegyél egybeépitettet. Csak igy tovább! Hajrá!
 
Egy kis közvélemény kutatás (na ez kb. olyan, mint amikor nem létező emberek csoportja nekiindul, hogy kiásson egy kutat - hú, de késő van):

szóval meg kéne emelni a talajt a sarokban. Két egyszerű megoldás körvonalazódik pillanatnyilag: Nikecell és lávakő. Melyik lehet jobb? A lávakő előnye lehet, hogy abban letelepedhetnek a bacik, a nikecellel kapcsolatos aggályom az, hogy ha nem jól (különösen, ha sz@arul) teszem be, megállhat mellette/alatta/felette a víz.

Valaki esetleg valami tanács? (n):nailbiting:
 
Olcsó megoldás még: kavicsokkal talajt emelni (pl. asszonypajti kedvenc harisnyájába :ROFLMAO:) , esetleg nagyobb kővel. Én pl. utóbbival oldottam meg, minden gond nélkül.

Ha lávakő vs nikecell, akkor egyértelmű nálam a lávakő. :)
 
Azt szeretném kérdezni, hogy ez annyira szörnyű lett, hogy inkább senki nem szól hozzá vagy annyira jó, hogy mindenki az ellencsapáson agyal? :D
Vagy csak senki nem kíváncsi rá :cry: :(
 
Szerintem csereld meg a 2 kovet es csinalj ugy is egy kepet. Es kicsit donts is meg a lejto fele. Csak probabol. A domb jo a kis ko jo, aztan hirtelen ott egy nagy agaskodo szikla. Nekem nem all ossze.
 
En most vettem eszre a naplot.
Csinalnal kepet tobb variaciorol?
Megneznem az allo kovet elfektetve pl.
 
Üdv! Lehet hogy rosszul emléxem, de nem három követ vittél haza szombaton? o_O Kövezzetek meg :X3: , de nem tudom elképzelni, hogy 2 db kővel össze lehet hozni...
 
Nigro blogján olvasd el az Iwagumis cikkeket és könnyebb dolgod lesz. Két kővel nem lehet hardscapet építeni ;)
 
Lehet a harmadik elrendezéssel játszanék még egy kicsit, egy nagyobb szirtre gondoltam és elöl pedig dekorhomok lenne, szerintem az ennyi kőből megvalósítható.
 
Üdv! Lehet hogy rosszul emléxem, de nem három követ vittél haza szombaton? o_O Kövezzetek meg :X3: , de nem tudom elképzelni, hogy 2 db kővel össze lehet hozni...

4 kő van kéremszépen. De ha beteszek minden követ, már nem fér bele víz. :D Törjem vagy ne törjem?
 
ööö egy javaslat... ha jól emléxem az akvárium tipikus "téglatest" akvárium, kicsi a "mélysége".
Esetleg ha nem iwagumiban gondolkodsz, nem volna érdemes megnézni egy egyszerűbb "háromszög" elrendezést? ;) ha már úgy is legózol...
Esetleg figyelve arra is, hogy a kövek "száliránya" egyfelé mutasson... hangsúlyozom, csak egy ötlet volt... :D
 
Back
Oldal tetejére