• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lv-1201

fisherx

Tapasztalt kertész
Üdv. Mindenkinek

Sok előkészület után elindítottam az új akváriumom, következzenek az adatok:

méret: 120x50x50 cm (300l)
táptalaj: sera floredepot és tropica plant substrat
talaj: 45 l manado
világítás: 2 db 2 x 54 watt Odyssea Dual pro
Víz: RO víz
szűrés: Eheim 2028 matrix troppal és sera siporaxxal töltve
Nagynyomású Co2, sera diffúzor kb 3 bubi/másodperc
táp: aqualine planter, macro, neptun folyékony co2, és aqualine starter
A kép 2( a minőség nem az igazi, de telefonból ezt tudtam kihozni). héttel az indítás után készült.

26216846_05457ac0be3badfd40bc338b9ed2150e_xl.jpg

Növények:
-anubias nana
-aubias angustifolia,
-anubias cofeffelia
-echinodorus el diablo
-rotala rotundifolia
-blyxa japonica
-hydrocotile sp. japan
-valisneria
-lymnophile valami
-cryptocoryne fajok
-hm.
Halak:
-4 db neon
-10 db odessza márna
-4 db zöld szumátrai díszmárna
-3 db panda páncélos
-1 db naracsúszójú páncélos
-3 db albínó házmester
-1 db fekete fantomlazac
-2 db rc. garnéla

Csak saját növényekből dolgoztam, több növényen van kevés áthozott alga és cikcakkos levél ( legfőképp anubiasok mivel jópár kinőtt az akváriumból és megszáradt a levelek széle) amiket a növények túlélése érdekében az új levelek növekedésekor fogok csak levágni.
Egyenlőre marad ez a jól bevált szűrő, kicsit meg van tuningolva(az átalakított beszívóágra ráillesztettem egy ISTA L-es szivacsot illetve egy hydor szivacsot, így a felszabadult helyre csak biológiai szűrőanyag került, a tálcák alá a szűrőbe siporaxot raktam ami nem fogja vissza az áramlást de nőtt a hasznos térfogat) bízom benne egyenlőre elég lesz. Később tervezem egy reaktoros rendszer kiépítését amit egy külön 2217-es Eheim Classic hajtana.
 
Utoljára módosított:
Megvolt a második vízcsere, 25% tiszta RO, intenzív bubizás. Szerencsére nincs alga bumm(ezt a kiegyensúlyozott tápoknak tudom be elsősorban, illetve átemeltem a telepítéskor 120 liter "régi" vizet, illetve minden este pötyög bele egy kis bacter) csak egy minimális amit áthoztam, illetve zöld pontalga az üvegen kb 4 nap alatt vált "zavaróvá", de az sem volt vészes.
8 órát világítok, a tápozás a gyári ajánlás szerint megy, 240 liter nettó vízmennyiséget számolok. Be fog kerülni még 3-4 faj legalább. Új fajok jövő hónap elején, elsősorban microsrum, pogo helferi és valami vörös és vagy sárga stem, valahogy összevariálva a Rotalával.
Nem egyszerű menet a vízcsere(vedrezés). Milyen teljesítményű vízpumpa tudná kb 8 méterről felnyomni a vizet az akvába?
 
Megvolt a második vízcsere, 25% tiszta RO, intenzív bubizás. Szerencsére nincs alga bumm(ezt a kiegyensúlyozott tápoknak tudom be elsősorban, illetve átemeltem a telepítéskor 120 liter "régi" vizet, illetve minden este pötyög bele egy kis bacter) csak egy minimális amit áthoztam, illetve zöld pontalga az üvegen kb 4 nap alatt vált "zavaróvá", de az sem volt vészes.
8 órát világítok, a tápozás a gyári ajánlás szerint megy, 240 liter nettó vízmennyiséget számolok. Be fog kerülni még 3-4 faj legalább. Új fajok jövő hónap elején, elsősorban microsrum, pogo helferi és valami vörös és vagy sárga stem, valahogy összevariálva a Rotalával.
Nem egyszerű menet a vízcsere(vedrezés). Milyen teljesítményű vízpumpa tudná kb 8 méterről felnyomni a vizet az akvába?
8meter tavolrol, 8meter magasra?
 
300 literre high-tech akvának kicsit kevésnek érzem a szűrést, de tévedhetek is. :)
Nekem is megvannak a félelmeim, remélem ez nem válik valóra. Egyenlőre ezzel kell beérnem mert nincs jobbra keret. Van benne kb 8 liter biológiai szűrőanyag( matrix trop és siporax) illetve 2 nagy szivacs van a beszívóágon. Algám az üvegen képződő zöld algán kívül nincs. Próbálok körültekintően tápozni., illetve nagy mennyiségű növénnyel indítottam amik szépen fejlődnek és reményeim szerint teret veszítenek az algák. Később szeretnék beállítani egy plusz szűrőt ami egy DIY reaktort hajtana, egy Eheim Classic 2217-re fáj a fogam. :) De egyenlőre kihagynám ezt a fejlesztési lehetőséget.
 
Utoljára módosított:
A 2028-ba én sehogy sem tudtam anno beletuszkolni 8 liter szűrőanyagot, inkább felülről súrolta a 6 litert. :(
 
A 2028-ba én sehogy sem tudtam anno beletuszkolni 8 liter szűrőanyagot, inkább felülről súrolta a 6 litert. :(
Eléggé megdurrantottam, illetve a kosarak alatti területet is kihasználtam(oda került a siporax, tudom hogy nem védi perlon mint a többit, és nem üzemel olyan hatásfokka de valamit használ, és az áramlást sem fogja vissza. Ahogy most végrehajtottam egy villámgyors perloncserét lehet hogy csak kb. 7 liter a szűrőanyag mennyisége összesen. 2 kosár színig van, és egy kosár több mint félig matrix troppal(alatta a perlon). plusz a siporax. Véletlenül sem "világolni" akarok csak a gyári adatokból indulok ki.
 
Ideális esetben nem rakunk :) bár már olvastam az ellenkezőjét is. Ott nem védi a perlon, valószínűleg el is tömődik.de ha nem is biológiai de mechanikai szűrést talán végez, ártani szerintem nem árt. Addig amíg nincs "B" szűrő addig valahogy elevickélek vele, bár tény hogy egy hibáért, vagy hanyagságért hamarabb üt vissza az alga.
A gyári adatok pedig igen, sokszor túlzóak.
 
Üdv. mindenkinek. Egy kis frissítés. Nem vagyok az a minden nap posztoló fajta. Jelenleg így áll az akva. Átrendezés történt, nem is kevés, illetve reaktorra váltottam.
 

Attachments

  • IMG_20200212_132403.jpg
    IMG_20200212_132403.jpg
    224.6 KB · Megtekintések: 36
  • IMG_20200212_185458.jpg
    IMG_20200212_185458.jpg
    223.9 KB · Megtekintések: 38
Üdv. mindenkinek. Egy kis frissítés. Nem vagyok az a minden nap posztoló fajta. Jelenleg így áll az akva. Átrendezés történt, nem is kevés, illetve reaktorra váltottam.
Ez bedurrant.👍
Ez ugyanaz az akva, mint az első képen?
Világítást cseréltél? Most látom hogy fedett, korábban két Odyssea volt felette, nem?
 
Ez bedurrant.👍
Ez ugyanaz az akva, mint az első képen?
Világítást cseréltél? Most látom hogy fedett, korábban két Odyssea volt felette, nem?

Köszönöm, jól beindult! Igen ugyan az a világítás, csak egy keret került felé, köré ami eltakarja, illetve felfogja a halak "pocsolását" ami feleségem kívánsága volt, és ugyebár mindent az asszonyért. ;)
 
Nagyon tetszik, hogy a növények nincsenek agyon nyírva, felvehetik a közel természetes formájukat és majd' kicsattannak az egészségtől. Viszont ugyan azt a "hibát" követtük el mindketten a berendezéssel: ebben aztán minden van, ami a boltban kapható volt. :D Ez van, ha nem tudunk ellenállni a szebbnél szebb növényeknek, de több akváriumot nem tudunk/akarunk üzemeltetni. ;)
Milyen tápokat használsz?
 
Nagyon tetszik, hogy a növények nincsenek agyon nyírva, felvehetik a közel természetes formájukat és majd' kicsattannak az egészségtől. Viszont ugyan azt a "hibát" követtük el mindketten a berendezéssel: ebben aztán minden van, ami a boltban kapható volt. :D Ez van, ha nem tudunk ellenállni a szebbnél szebb növényeknek, de több akváriumot nem tudunk/akarunk üzemeltetni. ;)
Milyen tápokat használsz?
Igen, ebben aztán van minden. 😉🤗Az volt a cél hogy egészségesek legyenek a növények(és minél többet megismerjek a valóságban jó kondiban) , illetve szeretem a dzsungeles akvákat. Sok benne az anubias, és tudom hogy low tech, de a kedvenceim egyike. A nyírást addig halogatom amíg tudom. TF aqualine családját használom, szerintem minden csak rendszerben hatékony: macro, planter, liqui carbo, color, illetve nitrát külön. Alkalmanként gyökértáp ami jbl vagy aqualine, mikor mi van kéznél utóbbi időben aqualine, könnyebb volt lehelyezni, barátibb a méret főleg manado talajban.
 
Utoljára módosított:
Uuuuh der gyonyoru:eek::love::love::love:

Hogy csinalod, hogy az egyik kepen vilagos barnának Tunik a butor, a masikon Meg feketenek?

Vagy csak lekapcsolod a lampat?:unsure:
 
Gyönyörű akvárium, ebből is látszik, hogy a nagy - 300 literes méret mennyi mindent megenged. Egy relatíve gyengébb-közepes szűréssel és 'non-active' manado talajjal is csoda egészséges növényeid vannak. Ugyanez a méret engedi meg azt is, hogy ne kelljen visszanyírkálni és kibontakozzanak teljes méretükben. (Persze ezzel nem a Te érdemed veszem el, szép munka! :) )
 
Uuuuh der gyonyoru:eek::love::love::love:

Hogy csinalod, hogy az egyik kepen vilagos barnának Tunik a butor, a masikon Meg feketenek?

Vagy csak lekapcsolod a lampat?:unsure:

Köszönöm! Igen, le kapcsoltam a lámpát. Nem vagyok egy profi fotós, gyorsan lőttem amíg lefekvéshez készült a gyerkőc. :)
 
Back
Oldal tetejére