• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ludwigia repens / 'Rubin'

LGA

Kertész szaki
Ludwigia repens

Család: Onagraceae
Származási hely: Észak-aAmerika
Magasság: 30-50 cm
Szélesség: 5-8 cm
Fényigény: közepes-nagyon magas
Hőmérséklet: 15-26 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-kemény
pH tolerancia: 5,5-8
Növekedési ütem: gyors
Igény: alacsony
A Ludwigia repens egy jól ismert, nagyon szép növény. Nem túlzottan igényes, gyorsan nő, ám az erősebb vörös szín eléréséhez erős fény szükséges. Visszavágás után megszámlálhatatlan oldalhajtást hoz, melyektől gyorsan bokros hatásúvá válik. Használhatjuk az akváriumban középre, vagy hátra ültetve, azonban szépségét akkor mutatja meg a leginkább, ha kis csoportokban helyezzük el.
Ludwigia repens 'Rubin'

Család: Onagraceae
Származási hely: Észak-Amerika
Magasság: 20-50 cm
Szélesség: 5-15+ cm
Fényigény: alacsony-nagyon magas
Hőmérséklet: 15-30 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-kemény
pH tolerancia: 5-8
Növekedési ütem: gyors
Igény: nagyon alacsony
A Ludwigia repens meglepően erős vöröslevelű és indájú változata. Szép kontrasztot alkothat az akvárium zöld árnyalatú növényeivel. Ültessük csoportokba, hogy minnél mutatósabb, nyírjuk gyakran, hogy minnél bokrosabb legyen. Nem túl igényes, azonban nem megfelelő körülmények között elhullathatja leveleit. Erős megvilágítás mellett színei élénkebbé válnak. Tudományos neve jelenleg bizonytalan.
 
Jelentem vödörben nem bír ki másfél heten a pincében. Az elsô pár nap még lelkesen kinôtt a vízbôl aztán látványosan elfonnyadt. A wabiban most is nônek minimum 1cmt naponta és bokrosodnak, hajtanak oldalra.
 
Felhozom a témát, nem akarom az általános növényes topikot szemetelni.
Jó ideje "szenvedek" ezzel a növénnyel. Az, hogy alulról felkopaszodik, egy dolog és betudom az akváriumom magasságának (50cm) - pedig a fény egyébként bőven elég.

Viszont sehogy sem tudom, hogyan bokrosítsam. Most topoltam az összes szálamat (4db), és arra gondoltam, hogy várok egy hetet, hogy megeredjen a gyökerük, utána pedig lecsippentem mindegyik csúcshajtását, hátha a levéltövekből új hajtásokat hoz, és egy szálat legalább kétfelé tudok "bokrosítani".
Járható út ez vajon?

Egyébként gyönyörű színük van, mert a fény rendben, easy carbo és profito is megy ezerrel. Szóval ezen a fronton nincs gond, ráadásul Enviroment Soil + Tropica táptalajban vannak. Ennél többet nem tudok tenni értük...

ELVILEG működik a dolog:
Ludwigia repens
"To create a full bushy appearance with Ludwigia repens allow the stems to grow at least ¾ of your aquarium height. Upon this maturity, cut the stem in half just above the leaves. New stems will develop and you can repeat the same pruning process on these new stems to get another level of stem branching. Occasionally it may become necessary to discard the unsightly lower portions of the plant as leaves may fall off due to lack of penetrable light. Remember to stagger the cuts, and allow different parts along the stem to branch. This will enhance the bushy effect. Try creating a tier effect by placing the tall bushyLudwigia repens stems in the background with slightly shorter stems in the midground. This will help add more visual depth to the plant grouping."
 
Utoljára módosított:
Jelentem a fentebb vázolt elképzelés úgy tűnik sikeres, lehet hogy sikerül bebokrosítani a ludwigiákat? :) Rengeteg új hajtást hoz mindhárom tő.

IMG_1685_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
45 cm-es magasságnál, 0,45 W/l-nél, CO2 nélkül hogyan nő? Tervezek ültetni, csak nem tudom, hogy megmaradna-e...
 
45 cm-es magasságnál, 0,45 W/l-nél, CO2 nélkül hogyan nő? Tervezek ültetni, csak nem tudom, hogy megmaradna-e...
Ugyanilyen paraméterek mellett ültettem pár szálat kb 2 hete, és eddig elég jól néz ki, hozza az új leveleket. Majd egy hónap múlva kiderül, hogy csak a tartalékait emészti-e fel, vagy tényleg minden rendben van-e vele.
 
Én amég nem tápoztam ,kifakult mármint a pirosból zöldre váltott és kilyukadtak a levelei. Miatta kezdtem el a folyékony tápozást! Tápozás (Green Aqua Micro, Green Aqua Macro, E-L Carbo) megkezdését követően egy héttel elkezdett vissza pirulni. A régi levelek félig vissza szineződtek és elkezdtek hullani. A friss hajtásokat meg folyamatosan hozza és azok már gyönyörű egészségesk! Szebbek mint amikor a virág érkezett, pedig akkor is szép volt. De a beteg fakó levelek már nemjöttek rendbe. Nekem a kedvenc virágom lett!
 
Szálam csak a csúcshajtások pirosak, alatta bezöldülnek. Jelenleg 110 literre adok napi 3 ml Carbot, 3 ml Microt és 3,5 ml Macrot. Napi 6 órában világítok 2x24 W-tal.
Hogyan tudnám "bepirosítani"? Több óra fény/Carbo/Micro?
 
Szálam csak a csúcshajtások pirosak, alatta bezöldülnek. Jelenleg 110 literre adok napi 3 ml Carbot, 3 ml Microt és 3,5 ml Macrot. Napi 6 órában világítok 2x24 W-tal.
Hogyan tudnám "bepirosítani"? Több óra fény/Carbo/Micro?
Nem több óra fény, hanem erősebb világítás. Még 0,5 W/l sincs meg Nálad, így sajnos nem lesz piros, akármennyit világítasz. Talán egy pici plusz vassal lehet rajta javítani, de alapvetően kevés a fényed.
 
Kérdésem lenne.Kb 2-3 hete vásároltam,szépen el is ültettem,hozza a kis hajtásokat,teteje már majdnem hogy tiszta vörös.Viszont sajnos túl közel ültettem a szűrőhöz így szerencsétlen eléggé meghajlott.Arra gondoltam hogy vissza nyírom.De nem tudom hogy mennyire szabad,hány cm vágjak le?
 
Kérdésem lenne.Kb 2-3 hete vásároltam,szépen el is ültettem,hozza a kis hajtásokat,teteje már majdnem hogy tiszta vörös.Viszont sajnos túl közel ültettem a szűrőhöz így szerencsétlen eléggé meghajlott.Arra gondoltam hogy vissza nyírom.De nem tudom hogy mennyire szabad,hány cm vágjak le?
Bátran kaszabolhatod, bírja a strapát! Viszont Nálam a meggörbült részek nem szoktak kiegyenesedni, hanem csak a friss rész lesz egyenes. Fura, mert ezt csak Nála figyeltem meg, az összes többi növény 1-2 nap alatt "kihúzza" magát, ha valamiért előtte görbe is lett volna.
 
Köszi Beni a válaszod.Megpróbálkozom vele.Ma vettem egy külső szűrőt,talán az esőztetővel nem fognak annyira meghajlani.
 
De, meg fognak, az esőztető is elég komoly áramlást csinál. Lily pipe a legjobb ebből a szempontból.
 
Az a baj most hogy így agyalok rajta,meg amit Beni is írt hogy ami már megvan hajolva az lehet már ki se egyenesedik.És most hogy így jobban megnézem majdnem hogy tőből hajlik.Valahogy meg kéne mentenem.
 
Sziasztok! Hogy lenne jo metszeni ezt a novenyt, pont k hetes az aksim, es ezalatt elerte a vizfelszint, 2 het alatt kb 20-25 cm-t nott....
Viszont az also harmada gyakorlatilag teljesen levelmentes, csupan a leggyokerek jonnek a leveltoveknel.... Ha visszavagom a vizszint feleig, akkor is elkezd hajtani, ha nincs ott level egyaltalan?
 
Sziasztok! Hogy lenne jo metszeni ezt a novenyt, pont k hetes az aksim, es ezalatt elerte a vizfelszint, 2 het alatt kb 20-25 cm-t nott....
Viszont az also harmada gyakorlatilag teljesen levelmentes, csupan a leggyokerek jonnek a leveltoveknel.... Ha visszavagom a vizszint feleig, akkor is elkezd hajtani, ha nincs ott level egyaltalan?
Én a talj felett pár cm-re visszavágnám, a levágott rész, meg formáznám, s ledugnám mellé, de írjon szakértő.
 
Én a talj felett pár cm-re visszavágnám, a levágott rész, meg formáznám, s ledugnám mellé, de írjon szakértő.

Valoszinu ez a jarhato ut, csak nekem nem nagyon van tobb tonek helyem, ha megindul az otthagyott to is. Nagy lesz a zsufi. Vagy az nem indulhat meg?
 
Back
Oldal tetejére