• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ludwigia glandulosa - Tóalma

Arizona

Tapasztalt kertész
101356.jpg


Tudományos név : Ludwigia glandulosa
Szinonima: Jussiaea brachycarpa; Ludwiga cyilindrica; Ludwiga heterophylla
Magyar név: Tóalma
Család: Onagraceae (ligetszépefélék)
Csoport: vízinövények
Maximális magasság: 40 cm
Származás: Észak-Amerika
Természetes élőhely: Mocsarak
Elhelyezés az akváriumban: A második vonalban vagy hátul, attól függően, hogy milyen mély az akvárium.
Az ültetés sűrűsége: 20 cm2/5-6 tő
Világítás: Intenzív
Hőmérséklet: 20-28°C
pH: 6-7,5
Keménység: 3-14 NK°

Megjegyzés: A Ludwiga glandulosa abban különbözik más, teljesen zöld levelű ludwiga fajoktól, hogy a leveleinek egyik oldala vöröses színű. Igényes növény: széndioxid-szórást és erős fényt kíván, utóbbi azért is fontos, mert az intenzív fény élénkebbé varázsolja a levelek vörös színét. Arra is ügyeljünk, hogy a magasabban növekvő levelek ne vessenek árnyékot a növény tövére, hanem oda is jusson elegendő fény. Ha a Ludwiga glandulosa ennek ellenére hervadni kezd, vegyük ki a vízből és próbáljuk egy ideig vízen kívül nevelni. Dugványozással szaporítható: kb. 20 cm-es szárakat vágjunk, s azokat ültessük el.
 
Nálam elérte a víz felszínét, sőt már ki is bújt. Tudja valaki, hogy mi történik akkor ha így hagyom?

DSC02584.JPG

DSC02586.JPG
 
Az a baj, hogy szép lassan le fogja dobni a víz alatti leveleit. "Top-old" le, hogy szép maradjon ;)
 
Nigro said:
Az a baj, hogy szép lassan le fogja dobni a víz alatti leveleit. "Top-old" le, hogy szép maradjon ;)

Köszi Ati!

Már csak két kérdésem van:
mennyit vágjak le belőle?
ez is kihajt újra a vágás után?
 
egesz batran vissza lehet nyirni barmely csomo kozott . En kb felenel vagtam el a novenyt es 10 uj hajtast eredmenyezett.

Egyebkent vigyazni kell mert sokan osszetevesztik a Ludwigia repens el vagy repens Rubin -al ami egyebkent hasonlit, viszont a glandulosa egy lassan novo noveny , tapozastol fuggetlenul erosebben tartja a voros szinet mint elobb emlitett fajtai.
 
Gyönyörű növény, grandiózus jelenség a nagy leveleivel, és a színezettségével. Nagyobb méretű, mint pl. a Ludwigia Repens.

Imádom ezt a növényt, bár még nem sikerült kiismernem. Elég hisztisnek tűnik. A kapaszkodó gyökereit a föld fölött hozza, onnan viszi le a föld alá, majd azokkal ráhúzza magát a talajra de úgy, hogy a húzás miatt a szár nem felfelé, hanem ferdén növekszik. Más stemnél ilyet nem tapasztaltam. Mellette a többi stem egészségesen nő.

Dobok be róla aegy képet is, mert a topic indító kép már nem elérhető.035a-2.jpg
 
Utoljára módosított:
Bárhol elvághatod, majd két hajtás fog onnan kinőni.ha ezek eléggé megnőttek,levágod,és máris két hajtást tudsz dudványozni. Mindent kibírnak,igénytelenek. Nálam nőnek mint a gomba. 3 hetente kinövik a 40 cm vìzmélységet. Ilyenkor a csúcsától mérve 15-20cm-nél elvágom és ezt újra ültetem a régi helyére,mivel a szár alsó része amúgy is eléggé felkopaszodik.
 
Back
Oldal tetejére