• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech tippek

Mikor cèlszerű adagolni a Carbot?

Carbot leginkább a világítási időszak megkezdése előtt ajánlott adagolni, hogy a világítási időszakban a növényeknek rendelkezésre álljon a szénforrás. Nálam ez, annak ellenére, hogy csak dél körül indul a világítás, korra reggelt szokta jelenteni, mielőtt elmegyek dolgozni.
 
Világítás felkapcsolásakor, vagy picit előtte - olyan 6 óra alatt lebomlik ugyanis.
 
Világítás felkapcsolásakor, vagy picit előtte - olyan 6 óra alatt lebomlik ugyanis.

egyszer rászánok egy napot és kimérem, hogy ez valójában nem is igaz ;)

Én nagyon sokszor este tápozok, sokszor a villanyLE előtt 1-2 órával, és semmi különbséget nem látok a villanyFEL előtt adagolt carbohoz képest.
 
egyszer rászánok egy napot és kimérem, hogy ez valójában nem is igaz ;)

Én nagyon sokszor este tápozok, sokszor a villanyLE előtt 1-2 órával, és semmi különbséget nem látok a villanyFEL előtt adagolt carbohoz képest.

Ennek mondjuk örülne szerintem mindenki es ha mar tesztelsz akkor az Excelt is.
 
Franc se tudja, nálam okosabbak ezt mondták, én se mértem ki, szóval bármi lehet. :)

Az biztos hogy lebomlik (egy véletlen túladagolás során ez bebizonyosodott :D ), hogy pontosan hány óra alatt, az már más kérdés. De mindenképpen ezt figyelembe véve kell adagolni, szerintem.
Én ha este tudok csak EC-t adagolni, nem is nyomok az akvába.
 
Mikor cèlszerű adagolni a Carbot?

Egy tanácsot hadd adjak. Adagolásnál célszerű nagyon figyelni, ezek elég masszív szerek (márkától is függ mit tartalmaz) és a leírásukból (biztonsági adatlap?) ez nem biztos, hogy kiderül. Nem véletlenül vannak (jobb esetben) biztonsági kupakkal ellátva. Szagolni, lenyelni, szemre, kézre önteni nem érdemes. Gyerektől teljesen elzárandó.

Mivel naponta adagolod, ezért érdemes körültekintőnek lenni.

Ha már low tech, akkor alternatívaként sima föld talajú akival szép eredményeket lehet elérni. Alga ellen vizen úszó növények hatásosak.
 
Ennek mondjuk örülne szerintem mindenki es ha mar tesztelsz akkor az Excelt is.

Visszatérünk erre még egyszer. A kérdés csak a méréshatár, mármint, hogy mi a legkisebb koncentráció, amit még megbízhatóan lehet regisztrálni. Mondjuk mind méréstechnikailag, mind akvarisztikailag egy nagyon izgalmas téma lenne ez számomra :)
 
Srácok, ez itt a "Low-tech tippek" topic!
Gondoljatok bele, aki most kacérkodik a növényes akvarisztikával, és idetévedve az utolsó 10 hozzászólást meglátja, azonnal vesz 30 sügeret az 54 literes gyári szettjébe... :) Én közel állok a biológiához, kémiához, konkrétan nitrifikáció/denitrifikáció témakörben írtam a szakdolgozatomat, de ez még Nekem is magas, nemhogy az átlagnak.
@viktorlantos kérlek csinálj valami külön topicot ezeknek a hozzászólásoknak, ahol a srácok tovább méregethetik egymásét! :LOL:
 
Srácok, ez itt a "Low-tech tippek" topic!
Gondoljatok bele, aki most kacérkodik a növényes akvarisztikával, és idetévedve az utolsó 10 hozzászólást meglátja, azonnal vesz 30 sügeret az 54 literes gyári szettjébe... :) Én közel állok a biológiához, kémiához, konkrétan nitrifikáció/denitrifikáció témakörben írtam a szakdolgozatomat, de ez még Nekem is magas, nemhogy az átlagnak.
@viktorlantos kérlek csinálj valami külön topicot ezeknek a hozzászólásoknak, ahol a srácok tovább méregethetik egymásét! :LOL:

Mondjuk vagy 5 napja nem szóltunk hozzá, Te meg itt szítod a feszkót!!!444

Meg elmentél árulkodni az osztályfőnökhöz... na szép.

;)
 
egyszer rászánok egy napot és kimérem, hogy ez valójában nem is igaz ;)

Én nagyon sokszor este tápozok, sokszor a villanyLE előtt 1-2 órával, és semmi különbséget nem látok a villanyFEL előtt adagolt carbohoz képest.

Én sok különbséget nem láttam aközött sem, hogy adagoltam, vagy nem. :D
 
Én sok különbséget nem láttam aközött sem, hogy adagoltam, vagy nem. :D

Gondolom neked jól működő Low-Tech NPT akváriumod volt.... Talaj nélküli, nagy biológiai szűrővel ellátott Low Tech-nél segíthet. (?) Különösen, ha algásodik.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére