• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech tippek

Sziasztok!

Kevés fénnyel szeretnék majd üzemeltetni egy akváriumot. Táptalaj, rendes szűrő persze lenne. A növények nem túl igényes alacsony fényigényűek lennének. Ilyen esetben teljesen felesleges lenne egy CO2 rendszer?
 
Sziasztok!

Kevés fénnyel szeretnék majd üzemeltetni egy akváriumot. Táptalaj, rendes szűrő persze lenne. A növények nem túl igényes alacsony fényigényűek lennének. Ilyen esetben teljesen felesleges lenne egy CO2 rendszer?

Igen, felesleges. Ha tervezed később a komolyabb növényezést, akkor egy jó szűrőt vegyél, és tömd meg mindenféle földi jóval első körben.
 
ow tech akváriumnál mekkora szűrőt kell használni?
Itt is érvényes a legalább 10-szeres forgatás?

Érdemes itt is megtartani persze, mert ártani nem árthat egyáltalán. De Low-tech-nél, szerintem a 7-8 -as megforgatás is megteszi, de a jó szűrőközeg így is nagyon fontos. :)
 
low tech akváriumnál mekkora szűrőt kell használni?
Itt is érvényes a legalább 10-szeres forgatás?

Túl vannak misztifikálva ezek a számok.Persze alapvetően minnél nagyobb a szűrésed,annál rugalmasabb az akváriumod.Annál több hibát véthetsz,elmehetsz nyugodtan nyaralni és hasonlók.De pl én az első akváriumonat-98l,0,8w/l,CO2,sok hal és növény- egy 700l/h-sal szűrtem.Némi staghornom fel-felütötte a fejét(de ez most is vissza-vissza tér a JBL1500-al is),ezen kívül soha nem volt alga problémám!(amig el nem hanyagoltam a talajporszívózást és nem jött az ecset,de az is kb egy hónapot volt)
Szóval anyagi lehetőségeidhez vegyél minél nagyobb szűrőt,de ha ez csak 7-8ra jön ki attól se kell kétségbeesni,csak tömd meg normális szűrőanyagokkal.
 
low tech akváriumnál mekkora szűrőt kell használni?
Itt is érvényes a legalább 10-szeres forgatás?
Szerintem a megforgatásnál fontosabb a szűrőtérfogat, érdemes az akvárium térfogatának legalább 5%-át elérnie, ha van mellé egy 6-8X-os megforgatás, az bőven elég.
Ennek ellenére a több jobb, úgyhogy a 240-es low-tech akváriumomban van egy külső és egy belső szűrő, összesen 2200l/h vízforgatással (kb 9,2X), és 15 liter szűrőanyaggal (6,25%).
 
Köszönöm a válaszokat!
Egy 120 literes akváriumról lenne majd szó, sok kő és dekor, víz max. 100 liter, ha lenne benne.
Eheim Professionel 3 - 2071 külső szűrőt gondoltam ki. Belső szűrőt nem szeretnék, pedig tudom hasznos lenne, de anélkül akarom megcsinálni :)
 
Lehet veszek akkor egy új Tetra 800-ast + franko szűrőanyagok.
világítás,táptalaj,aljzat ok.
Olvastam viszont a mikro,makro tápoldatozásról. Ez is kell?
Az E.Carbóról azt olvastam, hogy úgy nevezik mint folyékony CO2. Valóban olyan a hatása?
 
Lehet veszek akkor egy új Tetra 800-ast + franko szűrőanyagok.
világítás,táptalaj,aljzat ok.
Olvastam viszont a mikro,makro tápoldatozásról. Ez is kell?
Az E.Carbóról azt olvastam, hogy úgy nevezik mint folyékony CO2. Valóban olyan a hatása?
Igen, kell tápozni. Tápok nélkül szenvednek/elpusztulnak a növények, és algásodni fogsz.
Igen, a carbo tényleg a növények szénforrása, ha nincs CO2 beoldásod és viszonylag erős a világításod akkor mindenképp érdemes használni.
 
Szerintem a megforgatásnál fontosabb a szűrőtérfogat, érdemes az akvárium térfogatának legalább 5%-át elérnie, ha van mellé egy 6-8X-os megforgatás, az bőven elég.
Ennek ellenére a több jobb, úgyhogy a 240-es low-tech akváriumomban van egy külső és egy belső szűrő, összesen 2200l/h vízforgatással (kb 9,2X), és 15 liter szűrőanyaggal (6,25%).
Beni álláspontjával egy percig sem vitatkozva kiegészíteném annyival, hogy mindezek mellett nem elhanyagolható szempont a felület sem, amin a szűrendő víznek át kell áramolnia.
Mivel legtöbben vödrös külső szűrőt használtok, itt a kosár átmérőjére kell gondolni, ugyanis az áramlásra merőleges felületet ez adja.
 
Olvastam viszont a mikro,makro tápoldatozásról. Ez is kell?
Az E.Carbóról azt olvastam, hogy úgy nevezik mint folyékony CO2. Valóban olyan a hatása?

A tápozás természetesen kell, de ha nincs csúcsra hajtva az akvárium, akkor érdemes a növények igénye szerint tápozni, főleg a makro táppal. A tápanyag szükséglet függ a telepített növény és állat állománytól és a vízparaméterektől is, szóval nem mindig jó a gyári ajánlás, figyelni kell, hogy mit mutatnak a növények, ezt neked kell kisakkozni.

A carbo meg egy jó dolog, de azért erős túlzás a folyékony co2 elnevezés. Nem veszi fel a versenyt még egy élesztős rendszerrel sem, de kiegészítésnek tökéletes, bár én spec nem adom rendszeresen, csak alga irtásra használom helyi kezeléssel. :)
 
sziasztok!
low-techben van jelentősége hogy a világítási szakasz előtt, közben vagy utána adagolom be a tápot?
(heti tápozásról van szó, és azok is elenyésző mennyiségek a hig-tech-hez képest)

köszi!
 
sziasztok!
low-techben van jelentősége hogy a világítási szakasz előtt, közben vagy utána adagolom be a tápot?
(heti tápozásról van szó, és azok is elenyésző mennyiségek a hig-tech-hez képest)

köszi!
Szia!
Csak az easy carbonál van jelentősége az adagolás idejének.
 
Back
Oldal tetejére