• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech tippek

Hagen Glo T5 2*24w
NEkem is az van, és működik akkor is, ha kiveszek egy csövet.
Ebben az esetben nincs szükséged alufóliára. Elég, ha elfordítod a csövet 90°-al és akkor már nem érintkezik. Szerintem nem forgattad vissza a csövet rendesen, azért alszik ki. Én direkt kipróbáltam, működött 1 csővel, azért is vettem ezt. Az igaz, hogy csak kb fél percig égettem az 1 csövet.
 
Sziasztok!
Múlt héten raktam össze egy abszolút low tech akváriumot, konkrétan régről maradt dolgokat használtam, és már most látom, hogy nem kicsit hiányos a dolog. Maga az akvárium íves, nettó kb. 17 literes. Az aljzat sajnos nem kimondottan növényes, valamilyen kavics. A világítás 13W-os fénycső, a szűrő egy kis 200 l/h-s belső szűrő szivaccsal és van egy 50W-os fűtőm, CO2 nincs, tápok Green Aqua Macro, Easy Life Profito és EasyCarbo. Tudom, a szűrő kicsi, a világítás CO2 nélkül sok, az aljzat gagyi és a fűtő túl nagy (még méretre is, nem csak teljesítményre..:)). Növények: Echinodorus tenellus, Microsorum pteropus, Anubias barteri, Cryptocoryne nevillii.
Abban kérnék segítséget, hogy:
1. Mi az, amihez legelőször nyúljak, mert egyszerre biztos nem fog minden menni?
2. Napi kb. hány órát érdemes világítanom?
Persze még biztosan lesznek további kérdéseim, de első körben ezek az érdekesek számomra. És bátran kövezzetek, bírom a kiképzést..;)
Üdv és köszi
 
Sziasztok!
Múlt héten raktam össze egy abszolút low tech akváriumot, konkrétan régről maradt dolgokat használtam, és már most látom, hogy nem kicsit hiányos a dolog. Maga az akvárium íves, nettó kb. 17 literes. Az aljzat sajnos nem kimondottan növényes, valamilyen kavics. A világítás 13W-os fénycső, a szűrő egy kis 200 l/h-s belső szűrő szivaccsal és van egy 50W-os fűtőm, CO2 nincs, tápok Green Aqua Macro, Easy Life Profito és EasyCarbo. Tudom, a szűrő kicsi, a világítás CO2 nélkül sok, az aljzat gagyi és a fűtő túl nagy (még méretre is, nem csak teljesítményre..:)). Növények: Echinodorus tenellus, Microsorum pteropus, Anubias barteri, Cryptocoryne nevillii.
Abban kérnék segítséget, hogy:
1. Mi az, amihez legelőször nyúljak, mert egyszerre biztos nem fog minden menni?
2. Napi kb. hány órát érdemes világítanom?
Persze még biztosan lesznek további kérdéseim, de első körben ezek az érdekesek számomra. És bátran kövezzetek, bírom a kiképzést..;)
Üdv és köszi
A szűrő. Ha lehetőséged van rá kezdésnek tegyél bele valami biológiai szűrőanyagot.
Amit már beszéltünk is táptabletták.
Világítással tudsz játszani időben

De mostmár nyiss inkább egy naplót ott egyszerűbb személyre/akira szabott tanácsot adni és legalább minden egy helyen lesz.
 
A szűrő. Ha lehetőséged van rá kezdésnek tegyél bele valami biológiai szűrőanyagot.
Amit már beszéltünk is táptabletták.
Világítással tudsz játszani időben

De mostmár nyiss inkább egy naplót ott egyszerűbb személyre/akira szabott tanácsot adni és legalább minden egy helyen lesz.
Igazad van, nyitok egy naplót. Bocsánat, ez előbb is eszembe juthatott volna.
 
Üdv Mindenkinek!
Tudnátok tanácsot adni, hogy egy 54l-es (60x30x30) medencébe gyári 15W T8 világítás mellett milyen növényeket tehetek, amik nem csak hervadozni fognak?
Tisztelettel: Tölgyfa
 
Üdv Mindenkinek!
Tudnátok tanácsot adni, hogy egy 54l-es (60x30x30) medencébe gyári 15W T8 világítás mellett milyen növényeket tehetek, amik nem csak hervadozni fognak?
Tisztelettel: Tölgyfa
Szia! Főleg mohák érzik jól magukat kevés fény mellett, de a crypto fajok, anubiasok illetve bacopák is szépen fejlődnek. Szóba jöhetnek még hínárok is, nézz szét a shopban, lehet pl fényigény alapján is keresni. ;)
 
Üdv Mindenkinek!
Tudnátok tanácsot adni, hogy egy 54l-es (60x30x30) medencébe gyári 15W T8 világítás mellett milyen növényeket tehetek, amik nem csak hervadozni fognak?
Tisztelettel: Tölgyfa

Szia!
Toldom a listát Pogostemon helferi-vel és Valisneria spiralis-al, ez utóbbi csak akkor igazán szép, ha egyéb pl. dekor nem árnyékolja.
 
Üdv!
Köszönöm a tanácsokat! A crypto már megvan, egészen jól fejlődik. Pogo-t most szereztem, nagyon tetszik, remélem bírni fogja. Valisneria-t próbáltam, de kb. 3 hét alatt teljesen eltűnt. Lehet, hogy másik forrásból is meg kellene próbálni. A microsorium fajok szerintetek megmaradnának?
Köszönettel: Tölgyfa
 
Üdv!
Köszönöm a tanácsokat! A crypto már megvan, egészen jól fejlődik. Pogo-t most szereztem, nagyon tetszik, remélem bírni fogja. Valisneria-t próbáltam, de kb. 3 hét alatt teljesen eltűnt. Lehet, hogy másik forrásból is meg kellene próbálni. A microsorium fajok szerintetek megmaradnának?
Köszönettel: Tölgyfa
So-so elvannak kevés fény mellett is, de annyira nem lesznek szépek. Amik viszont kifejezetten kedvelik az árnyékot/kevés fényt: összes anubias faj. Ezzel csak sikered lesz. ;)
 
So-so elvannak kevés fény mellett is, de annyira nem lesznek szépek. Amik viszont kifejezetten kedvelik az árnyékot/kevés fényt: összes anubias faj. Ezzel csak sikered lesz. ;)
Köszi a gyors választ!
Az előbb elfelejtettem leírni, hogy anubias-om van pár tő, szerintem ők elpusztíthatatlanok:). A 112 literes halas akváriumomban az első növény volt egy anubias nana, azóta (kb. 1,5 év) már vagy 8 felé lett osztva. A halak közt maradt tövek elég algásak, de az RC-k közé áttelepített példányok szépek.
Üdv: Tölgyfa
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy lehet naplót indítani amikor még csak a tervezgetés fázisában van az akvárium? Nagy átrendezés és megújulás előtt áll a 100 literes aksim és már kezd zsongani a fejem a sok új infótól...Ott összeszedegetném magamnak is amit kinyomozok :)
 
ööö, és hol lehet új naplót nyitni :) vakegér :alien: vagyok... vagy ehhez is le kell telnie a 2 hétnek?
 
ööö, és hol lehet új naplót nyitni :) vakegér :alien: vagyok... vagy ehhez is le kell telnie a 2 hétnek?
A Naplók között "vagy", és akkor jobb felső sarokban a keresés mező alatt, van egy "Új Téma", arra katt, és voila'.
A 2 hetes dologról nem tudok érdemben nyilatkozni.
 
Sziasztok!
Van egy 0,5 literes kis műanyag flakonom. Itt a fórumon ki csinált lily-t palackból?
Tudnátok egy-két képet küldeni róluk? :)
 
Back
Oldal tetejére