• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech tippek

Hát a számok eléggé meggyőzőek... nekem is ki kéne matekoznom valamit, mert én pl a 750l-es medencémet 4*40w-al világítom igaz csak olyan növények vannak amiknek elég ez a kevés fény, sajnos még csak T8, de hamarosan T5-re váltok. Nálam a nano-ban pl teljesen bevált a Liqui Carbo és az Easy Carbo is nőnek tőle a növények mint a gomba, a valisneriakat 2-3 hetente kell ritkítanom mert teljesen benőné az egészet.
 
Szia Weresgyufa!

Érdekes amit írsz, mert azt olvastam valahol hogy pont a Valisnériák nem szeretik a Carbót!
Örülök hogy valaki rácáfol!
Írjál légyszíves a pontos adagolásról, ami mellett így nő a gyom mert e-miatt az infó miatt nem mertem elkezdeni használni!

Köszönettel!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Weresgyufa!

Érdekes amit írsz, mert azt olvastam valahol hogy pont a Valisnériák nem szeretik a Carbót!
Örülök hogy valaki rácáfol!
Írjál légyszíves a pontos adagolásról, ami mellett így nő a gyom mert e-miatt az infó miatt nem mertem elkezdeni használni!

Köszönettel!

A.ttila

Akkor... Aquaszut 25 vagy 30l domború üvegű nano akvárium, gyári 11w-os világítás napi 8 órában, én már most 4 hónapja a Liqui Carbot- tolom amit a Neptun gyárt, előtte Easy Carbo-t nyomtam. szóval akkor... Liqui Carbo napi 10 csepp szombat vasárnap szünet, vasárnak 30% vízcsere, akvaristán van fent róla pár kép ;) de majd linkelek párat.
 
A. Kavicsos said:
Szia Weresgyufa!

Érdekes amit írsz, mert azt olvastam valahol hogy pont a Valisnériák nem szeretik a Carbót!
Örülök hogy valaki rácáfol!
Írjál légyszíves a pontos adagolásról, ami mellett így nő a gyom mert e-miatt az infó miatt nem mertem elkezdeni használni!

Köszönettel!

A.ttila

Semmilyen kárt nem tesz a vallis fajtákban. Ha a vallissel gond van, az a fényedben stb keresendő. Évek óta nevelük a legtöbb vallis fajtát napi normál és dupla adagolással is. De ha beteszel egy vallis nanát egy gyengén világított low tech akiba soha az életbe nem fogod meglátni milyen a növény igazi pompájában. ;)

Szóval van amikor a Carbora érzékenyen reagál néhány növény, de a vízoszlopba adagolva (ésszel), a növények 99% jól viseli a napi adagolást is.
 
Én is így szoktam, vagy a diffúzor levegőcsövébe nyomom be finoman ahonnan a vákuum kiszívja és a levegővel gyorsan össze is keveri a vízben, vagy a vízáram elé fecskendezem lassan.

OFF

Tudom nem vág ide, de nincs véletlen magyar irományotok, vagy angol, hogy hogyan rendezzünk be akváriumot kalászhalaknak? Növények, talaj stb stb... csak mert nem találok sehol tipikusan erre a fajra berendezett akit :( vagy én keresgélek rossz helyen.

ON
 
Sziasztok,

Hamarosan bele fogok kezdeni egy low tech akiba, de szinte minden nap másik növényben kezdek el gondolkodni. Nálam a low tech annyit tesz, hogy nem lesz CO2 a világításom szerintem nem olyan vészes 2*24 T5 + Tetra700. Jelenlegi felállásban vallisneria nanaban gondolkodok háttérnövényben és szeretnék gyepszönyeget képezni eleocharis parvulából. Ez egy 54l-es tanuló akvárium lesz, ahol szeretném magamba szívni a növényezés alapelveit.

Segítséget szeretnék kérni, hogy a jelenlegi technikámmal lehetséges e a fenti két növény tartása. Mindenképpen valami fűszerű növényt szeretnék hátulra, ha tudtok jobbat szivesen elfogadom a tanácsokat.


illetve van e olyan lista, ahol találok kifejezetten kevés technikát kívánó növényeket, nem olyanra gondolok ahol azok is szerepelnek, amelyeket szép eredményekkel lehet tartani low techben, hanem, olyanra, ahol alacsonyabb igényű növényeket találok.

Köszi előre is.
 
Sziasztok,

Hamarosan bele fogok kezdeni egy low tech akiba, de szinte minden nap másik növényben kezdek el gondolkodni. Nálam a low tech annyit tesz, hogy nem lesz CO2 a világításom szerintem nem olyan vészes 2*24 T5 + Tetra700. Jelenlegi felállásban vallisneria nanaban gondolkodok háttérnövényben és szeretnék gyepszönyeget képezni eleocharis parvulából. Ez egy 54l-es tanuló akvárium lesz, ahol szeretném magamba szívni a növényezés alapelveit.

Segítséget szeretnék kérni, hogy a jelenlegi technikámmal lehetséges e a fenti két növény tartása. Mindenképpen valami fűszerű növényt szeretnék hátulra, ha tudtok jobbat szivesen elfogadom a tanácsokat.


illetve van e olyan lista, ahol találok kifejezetten kevés technikát kívánó növényeket, nem olyanra gondolok ahol azok is szerepelnek, amelyeket szép eredményekkel lehet tartani low techben, hanem, olyanra, ahol alacsonyabb igényű növényeket találok.

Köszi előre is.

Szia!
54 literre szerintem sok a 2*24 W CO2 nélkül, a fele is elég. A Green Aqua webshop-ban tudsz alacsony igényű növényekre szűrni.
 
Sziasztok,

Hamarosan bele fogok kezdeni egy low tech akiba, de szinte minden nap másik növényben kezdek el gondolkodni. Nálam a low tech annyit tesz, hogy nem lesz CO2 a világításom szerintem nem olyan vészes 2*24 T5 + Tetra700. Jelenlegi felállásban vallisneria nanaban gondolkodok háttérnövényben és szeretnék gyepszönyeget képezni eleocharis parvulából. Ez egy 54l-es tanuló akvárium lesz, ahol szeretném magamba szívni a növényezés alapelveit.

Segítséget szeretnék kérni, hogy a jelenlegi technikámmal lehetséges e a fenti két növény tartása. Mindenképpen valami fűszerű növényt szeretnék hátulra, ha tudtok jobbat szivesen elfogadom a tanácsokat.


illetve van e olyan lista, ahol találok kifejezetten kevés technikát kívánó növényeket, nem olyanra gondolok ahol azok is szerepelnek, amelyeket szép eredményekkel lehet tartani low techben, hanem, olyanra, ahol alacsonyabb igényű növényeket találok.

Köszi előre is.

Szia!
A 2x24 w szerintem is elég sok lesz CO2 nélkül. Fényerőben (low-tech körülmények között) max 0,6 W/l-ig gondolkodj, mivel ez fölött már jóval nehezebb távol tartani az algát.

Üdv:Racoon
 
Sziasztok. 186 literes akváriumomhoz , Low TEch-ben elég a 2X32W ? Napi 8órát világítok. Talajnak JBL Florapol van az akiban, és rajta JBL Manado.
Easy Life Profito , Carbo tápot használok. Ezekből a tápokból mennyit kellene adagolnom hogy elég legyen ? Jelenleg 4 ml Profitot és 7 carbot adagolok naponta .
A növényeim között Echinodorus-ok, pár cryptocoryne , Anubias barteri , és Bacopa Australis van.
A fényerőn növelni nem tudok sajnos, szüleimmel élek, és még tanuló vagyok. Így nincs saját keresetem :(
Amint lessz kiszeretném cserélni a világítást 2X54W-ra, azzal már talán többet érnék :)
 
Sziasztok. 186 literes akváriumomhoz , Low TEch-ben elég a 2X32W ? Napi 8órát világítok. Talajnak JBL Florapol van az akiban, és rajta JBL Manado.
Easy Life Profito , Carbo tápot használok. Ezekből a tápokból mennyit kellene adagolnom hogy elég legyen ? Jelenleg 4 ml Profitot és 7 carbot adagolok naponta .
A növényeim között Echinodorus-ok, pár cryptocoryne , Anubias barteri , és Bacopa Australis van.
A fényerőn növelni nem tudok sajnos, szüleimmel élek, és még tanuló vagyok. Így nincs saját keresetem :(
Amint lessz kiszeretném cserélni a világítást 2X54W-ra, azzal már talán többet érnék :)
Ezzel is lehet szép akváriumot csinálni,jó növény választással.
 
Szia!
A 2x24 w szerintem is elég sok lesz CO2 nélkül. Fényerőben (low-tech körülmények között) max 0,6 W/l-ig gondolkodj, mivel ez fölött már jóval nehezebb távol tartani az algát.

Üdv:Racoon

Szia, Köszi.

gondoltam erre már én is, viszont megoldásként az rémlett fel, hogy veszek néhány víz tetején úszkáló növényt ami lefogja a fényt. Vagy esetleg beültetek az esőztető alá egy Vallisneria spiralist és ha esetleg megnő lefogná a fényt, bár az meg nem biztos, hogy esztétikus lenne

Ha minden kötél szakad, akkor kiveszek egy csövet.
 
Szia, Köszi.

gondoltam erre már én is, viszont megoldásként az rémlett fel, hogy veszek néhány víz tetején úszkáló növényt ami lefogja a fényt. Vagy esetleg beültetek az esőztető alá egy Vallisneria spiralist és ha esetleg megnő lefogná a fényt, bár az meg nem biztos, hogy esztétikus lenne

Ha minden kötél szakad, akkor kiveszek egy csövet.
Nem tudom hol laksz (mert nem írtad be), de ha esetleg Tatabányán jársz, adok szívesen egy marék békatutajt (Limnobium laevigatum Green Aqua)
 
Szia, Köszi.

gondoltam erre már én is, viszont megoldásként az rémlett fel, hogy veszek néhány víz tetején úszkáló növényt ami lefogja a fényt. Vagy esetleg beültetek az esőztető alá egy Vallisneria spiralist és ha esetleg megnő lefogná a fényt, bár az meg nem biztos, hogy esztétikus lenne

Ha minden kötél szakad, akkor kiveszek egy csövet.
Szerintem is sok ez a fény! 48W 54 literre co2 nélkül hosszútávon nem életképes.
A Vallisneria nem oldja meg a problémát, mert az lesz csumma alga.
Inkább csökkentsd a fényerőt.
 
Szerintem is sok ez a fény! 48W 54 literre co2 nélkül hosszútávon nem életképes.
A Vallisneria nem oldja meg a problémát, mert az lesz csumma alga.
Inkább csökkentsd a fényerőt.
A felszínen úszó növényekkel lehet árnyékolni elég jól, hiszen azok nem tudnak algásodni, viszont akkor meg minek világít annyit az ember? A pénztárcát jobban kíméli, ha visszaveszel a fényerőn, a halak többsége viszont szereti a felszínen úszó növények nyújtottan búvóhelyet és árnyékot...
 
Megpróbáltam kivenni az egyik csövet, de miután bekapcsoltam villan egyet és utána nem világít bent maradt cső. szerintetek ez miért van?
 
Megpróbáltam kivenni az egyik csövet, de miután bekapcsoltam villan egyet és utána nem világít bent maradt cső. szerintetek ez miért van?

Szia!

mert az elektronikus előtét csak két csővel működik. Ha az egyik meghibásodik, vagy esetedben kiszerelted, nem fog világítani. Ha a fényerősséget akarod ideiglenesen csökkenteni, tekerd be a csövet alufóliával!
 
Megpróbáltam kivenni az egyik csövet, de miután bekapcsoltam villan egyet és utána nem világít bent maradt cső. szerintetek ez miért van?
Milyen világítás ez? Van olyan lámpa ami nem működik csak két csővel, pont az előtét miatt. Viszont olyan is van,a mi működik 1 csővel is. Azért kérdezem a típust, hogy tuti kizárható legyen a kontakt hiba:)
 
Hagen Glo T5 2*24w

Szia!
Nekem is ilyen lámpám van, és egyszer a férjem rosszul rakta be a csöveket ( az egyiket nem pattintotta be rendesen), 2-3 nap múlva jöttem rá, hogy valami nem oké nincs annyi fény mint szokott lenni.:rolleyes:
1 cső világított, hogy ez jót tett-e a lámpának azt nem tudom:sick:,
 
Back
Oldal tetejére