• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

IMG_20161003_183035.jpg
Kikerült 2 gigantikus anubias barteri. Érkezett helyette ipari mennyiségű tenellus és próbaképpen pár tő blyxa @Gáncs Péter-től. Kicsit homályos a kép a sok matatás miatt. Most már így marad az új üveg indításáig növényneveldeként.
Ui: soha többet manado. Nem lehet bele ültetni:mad::(
 
View attachment 18415
Kikerült 2 gigantikus anubias barteri. Érkezett helyette ipari mennyiségű tenellus és próbaképpen pár tő blyxa @Gáncs Péter-től. Kicsit homályos a kép a sok matatás miatt. Most már így marad az új üveg indításáig növényneveldeként.
Ui: soha többet manado. Nem lehet bele ültetni:mad::(
Nem tudom nektek miért nem de nekem semmi gondom nincsen a manado-val. Tényleg könnyű talaj de nekem ültetés után még egy növény sem úszott fel[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Nem tudom nektek miért nem de nekem semmi gondom nincsen a manado-val. Tényleg könnyű talaj de nekem ültetés után még egy növény sem úszott fel[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Egyszerű az ok, egy foltos páncélosharcsa pár ami a "fű" bentléte óta folyamatosan ikrázik és repül minden. De amúgy van ami magától is felúszott.
 
Egyszerű az ok, egy foltos páncélosharcsa pár ami a "fű" bentléte óta folyamatosan ikrázik és repül minden. De amúgy van ami magától is felúszott.
Nekem is van páncélos a nagy akiban illetve anci de nem rendeznek ki semmit sem. Vagy az enyémek jól vannak nevelve?[emoji38]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Nekem is van páncélos a nagy akiban illetve anci de nem rendeznek ki semmit sem. Vagy az enyémek jól vannak nevelve?[emoji38]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Az enyémek úgy be vannak zsongva hogy repül minden. Crypto, tenellus, blyxa... Bár egy hete nem úszott fel semmi, talán sikerült végre kicsit legyökerezniük mert az ikrarakás azóta is folyamatos.
 
IMG_20161101_101905.jpg
Bár elég rossz a kép de vélemények? Előre és balra tenellus, jobbra és közép stau illetve crypto parva. A törzs mögé crypto wendti. A törzs vastag részére micro narrow. Elszórva anubias petit. Az ágakra jávai, fissi illetve hidroc. japan fog kerülni. Illetve tegyek-e még bele aljaztot? 4-5cm van benne. Mivel térelválasztó építményeknek nagyon nincs értelme. Csütörtökön ültetek addig még lehet variálni.
 
Utoljára módosított:
View attachment 20125
Bár elég rossz a kép de vélemények? Előre és balra tenellus, jobbra és közép stau illetve crypto parva. A törzs mögé crypto wendti. A törzs vastag részére micro narrow. Elszórva anubias petit. Az ágakra jávai, fissi illetve hidroc. japan fog kerülni. Illetve tegyek-e még bele aljaztot? 4-5cm van benne. Mivel térelválasztó építményeknek nagyon nincs értelme. Csütörtökön ültetek addig még lehet variálni.
Ha nem szeretnél emelni akkor valóban nem szükséges több talaj, főleg ha teret választasz el, lényeg hogy a táptalajt takarja. Max a közepét tudnád pupozni és kétirányba lejtetni, de nem szükséges. Eddig ötletes elgondolás, várjuk a fejleményeket ;)
 
Ha nem szeretnél emelni akkor valóban nem szükséges több talaj, főleg ha teret választasz el, lényeg hogy a táptalajt takarja. Max a közepét tudnád pupozni és kétirányba lejtetni, de nem szükséges. Eddig ötletes elgondolás, várjuk a fejleményeket ;)
Mivel csak low tech így táptalajt nem tettem alá. Alul a tőled kapott tetra felül pedig 9 liter friss amazonia. Meglátjuk mit mutat majd növényesítve aztán lehet még megpróbálok szerezni egy kis lávakövet ha igényli.
 
IMG_20161103_182609.jpg IMG_20161103_182529.jpg
Reggel tíztől délután négyig ültettem, pakoltam. Kicsit még zavaros mert kapott egy adag bacikultúrát és az amazónia is eléggé porolt. Meg is lepett, azt hittem előkészítés nélkül mehet bele. A kövek csak súlyozni vannak bennt. Holnaptól megy a full fény és tápozás. 50 liter víz jött át a régi akváriumból és az egy éve járó szűrő, ezért jövő hét végéig csinálok 2 naponta kb. feles vízcserét. 10 nap múlva átrakok pár vadas rc-t meg csigát tesztelni. Ha minden oké akkor költöznek a többiek is.
 
IMG_20161104_195943.jpg IMG_20161104_195911.jpg
Egy naposan kicsit már letisztulva. Holnap megejtem az első vízcserét. A csigák mennyire jó indikátorok ammónia szempontból? Egy helena véletlenül átkerült egy növénnyel és már két napja vígan csúszkál fel-alá.
 
IMG_20161105_151841.jpg
Megvolt az első vízcsere és megjelent a takony is a fán menetrendszerűen. Valami növénnyel átkerült egy rc is. Egyelőre jön megy, matat. Ha pár nap után is meglesz átrakok még pár gyenge színezetű társát, úgyis szelektálnom kell őket a nanoban. Takonyevésre tökéletesek lesznek.
 
Ma 8 napja indult az akvárium. Kétnaponta mennek a feles vízcserék. Megjelent a barna alga, de ezt betudom az új indításnak bár a szűrő már bejáratott. Az öt vadas teszt Rc megvan azóta is. Úszkálnak, eszegetnek.

A cryptok és a tenellus régi leveleiből egy pár olvad, bomlik de gondolom az átültetés viselte meg őket. Hoznak új, egészségeseket is. Az anubiasok, microk, jávai elvannak. A fissi hozza az új hajtásokat. A stau még gondokodik mi legyen. A pistia szenved de ezt betudom a jó biológiai szűrésnek. Amúgy is csak az amazonia miatt vettem.

Táp továbbra is napi 2-2 nyomás tf micro-macro és 4ml exel. Egyelőre nem variálok, hagyok még időt mindennek.

Az algázókkal még várjak vagy mehetnek át szerintetek? 7 amano, 4 oto és 2 sziámi vár bevetésre a másik akiban.

És akkor pár kép.

Az új:
IMG_20161111_184541.jpg IMG_20161111_184604.jpg

A régi, jelenleg hal tároló:
IMG_20161111_184932.jpg

És a kicsi a garnélás:
IMG_20161111_184523.jpg

Minden észrevételt szívesen fogadok.

Kösszi hogy olvastad.
 
Holnap két hetes az akvárium. A takony a fán kezd eltűnni, a barna alga is megállt. A maradékot majd elintézik az algázók. Más alga nincs.

Ma volt még egy feles vízcsere és vasárnap lesz még egy utolsó. Jövő héttől menek a heti 25%-os rendes vízcserék.

Az összes növény hozza az új hajtásokat kivéve az anubiasokat de tőlük nem is vártam. Még a blyxa is megindult mióta amazoniaban van, pedig low tech aki. A manadoban csak bomlott és szenvedett.
Holnap még átkerül pár tő átokhínár és költözik az élővilág is.
A szűrő még holnap megkapja a regenerált purigent plusz még 1 liter bio-rio is helyet kap benne. A műanyag lily is le lesz cserélve üvegre, már itt pihen a szekrényben. Már csak egy üveg beszívót kell szereznem valahonnan. A szűrőben így lesz 1-1 liter siporax, substrat pro, bio rio és matrix +100 ml Seachem Purigen.

Képek majd holnap.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére