• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Nagy változás nem történik az akváriumban.
A terveknek megfelelően redukáltam az akváriumok számát. Már csak 2 betta maradt és a sokszögű garnistól is megváltam. Így mindössze 6 maradt......:eek:

Pár hete felhoztam pár "selejtes" crs-t és cbs-t a pincéből a nagyba. Vagy-vagy alapon. Mind a 4 él és virul azóta is.

IMG_20190808_195621.jpg

IMG_20190806_202039.jpg



Az ovisba bekerült 5 sárga tigris garnéla. Eddig nem zavarja őket a fél csap fél Ro víz keverék.


IMG_20190808_200305.jpg

IMG_20190808_200300.jpg
 
A szeptemberi pelenka dömping előtt a nagy megkapta az utolsó nagyobb karbantartást. Ez az alap 2 heti víz cserén kívül egy moha és tripartita tépésben ki is merült.

Most egy darabig elengedjük egymás kezét és csak a tápozás-víz csere kombó marad napirenden.

Szokásos GERONIMO képek az utókornak. Majd megnézem mikor pár hónap múlva nem látok be az üvegen, hogy milyen is volt...

IMG_20190818_200443.jpg


IMG_20190818_200310.jpg

Eddig se volt nagyon gondom az algával de mióta kínai barátainktól megérkezett a "doktor úr" azóta konkrétan még üveget se kell pucolnom.

2 hónap múlva 3 éves lesz a tank. Nem gondoltam hogy ennyit kibír. Tavasszal el kell bontanom mivel átalakítások lesznek a házban és útban lenne. Majd csak ősszel lesz időm újra építeni, ha minden jól megy akkor már az alagsori halas szobában kap helyet a garnis kockákkal együtt.

Azért még mindig jó erre a látványra hazaérni.😍

IMG_20190818_200429.jpg
 
A szeptemberi pelenka dömping előtt a nagy megkapta az utolsó nagyobb karbantartást. Ez az alap 2 heti víz cserén kívül egy moha és tripartita tépésben ki is merült.

Most egy darabig elengedjük egymás kezét és csak a tápozás-víz csere kombó marad napirenden.

Szokásos GERONIMO képek az utókornak. Majd megnézem mikor pár hónap múlva nem látok be az üvegen, hogy milyen is volt...

View attachment 79976


View attachment 79977

Eddig se volt nagyon gondom az algával de mióta kínai barátainktól megérkezett a "doktor úr" azóta konkrétan még üveget se kell pucolnom.

2 hónap múlva 3 éves lesz a tank. Nem gondoltam hogy ennyit kibír. Tavasszal el kell bontanom mivel átalakítások lesznek a házban és útban lenne. Majd csak ősszel lesz időm újra építeni, ha minden jól megy akkor már az alagsori halas szobában kap helyet a garnis kockákkal együtt.

Azért még mindig jó erre a látványra hazaérni.😍

View attachment 79978
Ha egyszer tényleg veszel egy nagy levegőt és bontod, a hatalmas tripartita gömbnek meg új gazdát keresel, majd gondolj rám!🙂
 
Nagyon sajnalni fogom ezt az akit, ha elbontod. Amikor forumozni kezdtem az elsok kozott talaltam ra erre a low akira. Beleszerettem. Hianyozni fog. Remelem leszek valaha olyan ugyes, hogy harom evig fenn tudjak tartani egy ilyen szep es sok arcu akvariumot. A gyepek, a tripartita gomboc, a dzsungel, vagy amikor viragzott, minden csodas. :love:
 
Nagyon sajnalni fogom ezt az akit, ha elbontod. Amikor forumozni kezdtem az elsok kozott talaltam ra erre a low akira. Beleszerettem. Hianyozni fog. Remelem leszek valaha olyan ugyes, hogy harom evig fenn tudjak tartani egy ilyen szep es sok arcu akvariumot. A gyepek, a tripartita gomboc, a dzsungel, vagy amikor viragzott, minden csodas. :love:
Köszönöm az elismerést. Követve eddigi munkásságodat nem gondolom, hogy ez neked gondot okozna. Nekem se lesz egyszerű elbontani, még pár évig elnézegetném.
 
Ha egyszer tényleg veszel egy nagy levegőt és bontod, a hatalmas tripartita gömbnek meg új gazdát keresel, majd gondolj rám!🙂
Ha van helyed Csilla az egész fát szívesen odaadom majd neked. Van rajt pár féle gyom;) Csak a szállítást kell megoldani.
 
Mikorra tervezed a bontást? Nem gondoltad meg? Döbbenet látni, honnan indult és mivé varázsoltad!
 
Mikorra tervezed a bontást? Nem gondoltad meg? Döbbenet látni, honnan indult és mivé varázsoltad!
Tavasszal valamikor. Még mielőtt a belső munkáknak neki állnak. Sajnálom nagyon de egyrészt szét szedés nélkül nem tudom mozgatni sem és minden helység ahova tudnám rakni érintve lesz valamilyen módon.
 
Hát, akkor ez azt jelenti, hogy új scapet fogsz építeni, csak nem üvegben!;)
Én meg bevések egy tavaszi kirándulást Körmendre!
 
Íme a körmendi Dienes ovi Ficánka csoport akváriuma. Tehetségesek ezek a mai gyerekek na:

IMG_20190930_105334.jpg


IMG_20190930_105353.jpg

IMG_20190930_105342.jpg

Eddig is hittem ,hogy a növények reagálnak zenére és egyéb dolgokra de hogy fórumot is olvasnak az új. Miután a tripartita gombóc megtudta ki lesz az új gazdája ez történt vele:


IMG_20190917_193601.jpg

IMG_20190917_193542.jpg




Úgy látszik megijedt @star67 történeteitől a fórumon ami a növényeivel történt.:eek:

Viccet félre téve, nyugi Csilla kicsit túl meg nyírtam a gyökereit de már hajt.;)

Ui.:hihetetlen milyen gagyi képet csinál ez a rohadt telefon....
 

Attachments

  • IMG_20190930_105334.jpg
    IMG_20190930_105334.jpg
    289.1 KB · Megtekintések: 8
  • IMG_20190930_105342.jpg
    IMG_20190930_105342.jpg
    305 KB · Megtekintések: 8
  • IMG_20190930_105353.jpg
    IMG_20190930_105353.jpg
    254.7 KB · Megtekintések: 8
Esküszöm, azt hittem, ez a kép már nálam készült!
Én nyírás nélkül is pont ilyen hatást érek el ezzel a növénnyel!
Na jó, nálam alul sem szokott aztán ennyi zöld levélke maradni.:ROFLMAO:
 
Jó szívvel javaslom, ne engedd a blyxádnak, hogy ránézzen a fórumra, mert az még veszélyesebb reakciót váltana ki belőle, abból még annyi sem maradna, mint a tripartita madzag.😬
 
Hétvégén sikerült egy maratoni, 5 órás karbantartást tartanom. Ebből kb 1 óra az akváriumra is jutott.
Közben volt egy kis hiszti, pelenkázás, etetés, séta, kedvenc autó keresés és egyebek.....
Mivel úgyis el akarom majd bontani így vettem bele pár új növényt.:LOL:
Kikerült vagy 50 tő blyxa és egy köbméteres micro narrow bokor is.
Érkezett helyettük pár kisebb fajta ritka micro, egy crypto nurii pink és végre sikerült szereznem pár tő mini páfrányt is.


IMG_20191006_190610.jpg

IMG_20191006_190538.jpg

IMG_20191006_190620.jpg

IMG_20191006_190542.jpg

Újabb 2 nano került új tulajhoz, így már csak 3 akvárium üzemel. A nagy mellett már csak a crs-cbs-es kocka és a kedvenc bettám nanoja maradt meg. Ez a 3 illetve az óvodának épített akvárium karbantartása most megoldható a 3 törp mellett.
 
Back
Oldal tetejére