• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech co2 rendszerek

Ezt így hol vetted? Tiszteltetem az eladót... :S :(
A flakonos rendszerekhez egy harang jár, meg cső és visszafolyásgátló. Amit te vettél, az csak az utántöltő. :(
Javaslom, hogy dobj össze egy élesztős rendszert. Kell hozzá kólás üveg, meg egy kisebb fél literes üveg. Víz, cukor, zselé és élesztő. Keress rá itt a fórumon. azt tudod használni a difivel. ;)
Hát ezek szerint akkor ő sem értett hozzá, én meg tőle vártam volna hogy majd felvilágosít :( :S mind1...
De akkor ezt így el se tudom használni?? az nem ér semmit ha mondjuk naponta egyszer megnyomom pár mp-ig???
 
A co2-nek a világítás időtartamáig mennie kell, nem ? Sőt világítás előtt 1-2 órával felkapcs co2, világítás vége előtt pedig 1-2 órával co2 kikapcs.
 
Hát ezek szerint akkor ő sem értett hozzá, én meg tőle vártam volna hogy majd felvilágosít :( :S mind1...
De akkor ezt így el se tudom használni?? az nem ér semmit ha mondjuk naponta egyszer megnyomom pár mp-ig???
Az semmit. Esetleg olvasd el az alapokról szóló részeket, meg az ecsetalgáról is és akkor dönts, hogyan tovább. ;)
 
A harang ugye szájjal lefelé álljon és onnan nem bubizik hanem beoldódik szépen. ha áramlat közelében van úgy gyorsabban...
ahha... kezdem érteni :) köszi
annak ahogy most van, van értelme szerinted? naponta mondjuk egyszer nyomok bele pár mp-ig?? vagy ez így hülyeség?
 
ahha... kezdem érteni :) köszi
annak ahogy most van, van értelme szerinted? naponta mondjuk egyszer nyomok bele pár mp-ig?? vagy ez így hülyeség?

Semmi. Modellezni úgy tudnám hogy mintha egy marék homokot vinnél a sivatagba, hogy az nagyobb legyen.
Haranggal már van valami hatása a dolognak.
 
Azért a haranggal is csak óvatosan!
Az a baj, hogy még kevésbé szabályozható, mint az élesztős. Hiába lősz naponta ugyanannyit a vízbe, tök változó, hogy oldódik be és egyből befigyel az ecsetalga.
Szerintem, ha már van csöved, difid, meg visszafolyásgátlód, olcsóbb is és jobban is jársz, ha egy élesztőset fabrikálsz. Perre arra is nagyon oda kell figyelni, hogy ne algásodj be!
 
Köszönöm a tanácsokat! hát nem is tudom mit tegyek :) elkezdek gyűjtögetni egy nagynyomásúra szerintem... addig meg harang...ha lesz időm lehet kipróbálom ezt az élesztős dolgot...
 
Találtam egy érdekességet. Nem tudom, mennyire új ez (lehet, hogy csak nekem az), mennyire használható és főleg, mennyivel lehet jobb vagy rosszabb az élesztősnél? Valaki ismeri ezt a módszert?
 
Melyiket?
A videón citromsav+szódabikarbóna kombinációt használnak. Ha jól veszem ki a citromsavat csepegtetik a szódabikarbónába /vagy fordítva? :) / Ahogy nézegettem lehet ilyen szettet venni is, ott azt írják, jobb, mint az élesztős, mert nincs szag, nem kell várni..... Hát nem tudom....
 
A videón citromsav+szódabikarbóna kombinációt használnak. Ha jól veszem ki a citromsavat csepegtetik a szódabikarbónába /vagy fordítva? :) / Ahogy nézegettem lehet ilyen szettet venni is, ott azt írják, jobb, mint az élesztős, mert nincs szag, nem kell várni..... Hát nem tudom....

Szerintem ezeknél a rendszereknél nem az a kérdés, hogy milyen módszerrel képzik a gázt, hanem annak van jelentősége, hogy hogyan tudják egyenletesen adagolni! Ha rám hallgatsz, akkor...sehogy.
Tudom, mert próbálkoztam élesztőssel (sima és zselés is). Eredmény---algahegyek.
Gyűjtögettem és váltottam nagynyomású rendszerre-----alga nélküli akvárium, egészséges növényekkel, kevés gonddal.
Próbálkozásnak, tökörészésnek, idegbaj forrásának, felesleges pénzkidobásnak jó, másra nem.
Amíg valakinek nincs elég pénze, hogy normális rendszert vegyen, inkább a low-tech akvárium ajánlatos!
 
én úgy oldottam meg az élesztős co2-t,hogy van egy 2L-es colás üveg,ebben van a trutyi.A kupakon megy be 2 cső,az egyik beleér a trutyiba,ezen egy légpumpa nyomja be a levegőt.A másik csövön jön ki a co2,ez belemegy egy 1L-es félig vízzel teli üvegbe,a biztonság kedvéért,majd onnan megy az akiba egyenlőre egy porlasztókővel,de nemsokára beruházok egy diffire,mert így van akkora nyomás hogy működjön.A légpumpa időzítővel kapcsol,tehát egyenletes és automatikus a co2 beoldás.
 
Találtam egy érdekességet. Nem tudom, mennyire új ez (lehet, hogy csak nekem az), mennyire használható és főleg, mennyivel lehet jobb vagy rosszabb az élesztősnél? Valaki ismeri ezt a módszert?
Biztos ilyenre gondoltál. Engem is érdekel ki próbálta már ezt, mivel erről a módszerről nem esik szó sehol.
 
Biztos ilyenre gondoltál. Engem is érdekel ki próbálta már ezt, mivel erről a módszerről nem esik szó sehol.

CO2 low profile... pro kit

Ezt beírod fórumkeresőbe,és megtalálod az erről a megoldásról szóló topicot :)
 
Back
Oldal tetejére