• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech co2 rendszerek

Élesztővel szerintem a diffi nem jó mert az élesztővel mindig változik a gáz mennyisége így a beoldás is. Ha változik a gáz akkor a pedig ugye minden változik... épp ezért szerintem élesztővel ez a legjobb megoldás, lehet CSÚNYA lehet nem 30ppm de nem is 0ppm de a beoldás mennyisége fix
lehet kövezni...
 
Nem fog senki megkövezni szerintem, legfeljebb irigységből :) én az apróbb buborékokból, ezáltal a sokkal nagyobb felületből következtettem jobb hatásfokra diffúzor használatánál. Két palack üzemeltetésével (amelyeket "félidőben" felváltva indítasz újra) elvileg ki lehet alakítani elég egyenletes koncentrációt. Így esetleg tudod majd növelni a koncentrációt anélkül, hogy az különösebben ingadozna később. Hangsúlyozom, sosem próbáltam, még csak diffúzorom sincs. (Végül is azt sem tudom miért szólok bele, amint látod nem igazán van gyakorlati tapasztalatom a széndioxiddal :lol: )
 
Hali!

Csak úgy érdekességképen megjegyzem, hogy a magasnyomású rendszerem mellé beüzemeltem egy élesztős rendszert is , mivel szert tettem egy kerámia diffire is.A szokásos adag ebben 5 napig megy (két hét helyett) és tökéletes.Megpróbálom átbuherálni a mágnesszelepre, hogy éjjel ne nyomassa mert így ugye megy éjjel nappal.Csak hát ugye ha az ember megszokja a gondtalanságot a magasnyomásúnál akkor már az 5 naponkénti kutyfuszolás nem esik az ember ínyére...
 
Így van jojo! Az élesztős módszer elmegy egy ideig de pl én már nagyon unom. Főleg azt hogy nem tudom rendesen szabályozni a beoldást :x Valahol már írtam hogy ebből volt is balesetem múltkorában. Most végre sikerült szereznem egy-két szép garnélát, nem szeretném ha co2 túladagolás okozná a vesztüket :?
Szóval szó mi szó erősen gondolkozok egy palackos rendszeren, csak azt nem tudom hogy, a páromnak hogy fogom beadni azt a 40-50 k-t...... :roll: :)
 
Az akvárium feb-márc számában, amiben az akvakertész versenyről is szó esik, van egy érdekes cikk a lowtech CO2-ről.
Azt írja, hogy ha cukrot pl glucose-t adunk a vízhez, akkor azt a vízben lévő mikroorganizmusok felkajálják, és közben CO2-t termelnek. 100l vízhez 0.5 gramm kristálycukor. Gyakorlatilag az élesztős technika, csak nem külön palackban, hanem egyből a vízben állíttatjuk elő a CO2-t és nem élesztővel, hanem jobbára a vízben élő bacikkal. Személy szerint nagynyomású rendszerem van, pusztán érdekel a dolog, hogy mit gondoltok, teljes képtelenség, vagy van benne valami? Észlelhető CO2szintet lehet kristálycukorral elérni? Persze az egyéb lowtech feltételek (kevesebb fény) mellet ez működhet?
 
beeex said:
Az akvárium feb-márc számában, amiben az akvakertész versenyről is szó esik, van egy érdekes cikk a lowtech CO2-ről.
Azt írja, hogy ha cukrot pl glucose-t adunk a vízhez, akkor azt a vízben lévő mikroorganizmusok felkajálják, és közben CO2-t termelnek. 100l vízhez 0.5 gramm kristálycukor. Gyakorlatilag az élesztős technika, csak nem külön palackban, hanem egyből a vízben állíttatjuk elő a CO2-t és nem élesztővel, hanem jobbára a vízben élő bacikkal. Személy szerint nagynyomású rendszerem van, pusztán érdekel a dolog, hogy mit gondoltok, teljes képtelenség, vagy van benne valami? Észlelhető CO2szintet lehet kristálycukorral elérni? Persze az egyéb lowtech feltételek (kevesebb fény) mellet ez működhet?

Szió, itt elkezdtünk egy topikot róla: viewtopic.php?f=24&t=874
 
A "cukrot bele az aksiba" megoldásról én is szívesen olvasnék még, feltéve hogy van valaki, aki ki meri próbálni az akváriumában :) Sózást már hallottunk ugye, de ez a cukrozás merőben új dolog. :) Pont nincsenek halak az akváriumomban, úgyhogy lehet hogy meg is próbálhatnám akár én is... hmmmm
 
Mivel kezdőként a CO2 rendszerekkel nem vagyok tisztában, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy mi a véleményetek a SERA CO2 alapkészletéről?

A SERA magyar oldalán ezt írják róla:
Akváriumokhoz 400 literig, bármely, kereskedelmi forgalomban lévő nyomáscsökkentővel rendelkező gázpalackhoz csatlakoztatható. 100%-os gázfeloldás, nincs maradék gáz.

A készlet tartalma:
- sera CO2-reaktor. Beépített buborékszámlálóval. A CO2-gáz a reaktoron keresztül 100%-ban feloldásra kerül az akvárium vizében. Nincs CO2-veszteség.
- sera CO2-biztonsági visszafolyásgátló-szelep. Megakadályozza, hogy az akvárium vize visszafolyhasson a CO2-palackba vagy a seramic CO2-vezérlőegységbe.
- 5 sera CO2-tömlő, 5m, CO2-álló anyagból
- sera víztömlő, 1 m
- sera T-elágazó (állítható), 12/16 m tömlőhöz
- sera CO2-folyamatos teszt
A CO2-tartalom folyamatos ellenőrzésére az akvárium vizében. A túl magas vagy túl alacsony CO2-tartalmat a sera CO2-nyomáscsökkentő a buborék számok által korrigálja. A sera CO2-folyamatos teszt egy tartályból, indikátor folyadékból és összehasonlítási skálából áll.
- sera tapadókorong és tisztítókefe.


Szerintetek ez egy 126 literes akiba, első növényes próbálkozásra megfelelő rendszer lenne?
(Mert az árást tekintve nagyon megfelelő. :D )
 
Ha nem akarsz többet költeni rá, akkor akár meg is érheti. De max egy 10000el lenne drágább a GA-s cuccokal!
 
Sziasztok! Első kezdő kérdésem: difit lehet működtetni csak gázt tartalmazó szódás szifonról? Illetve akvárium vizéből készített szódavízzel (szűrő akváriumba menő ágára kötve) meg lehet oldani a co2 adagolást? 110l aki
 
Sziasztok!
Egy hónapja indítottam egy 126l-es növényes akváriumot. Világításom 3*24W, szűrés 1000l/h, tápozás Green Aqua Micro, macro és easy carbo.
Ma vettem egy dezodoros CO2 palackot (waterplant), hozzá egy visszafolyásgátlót, csövet, meg egy diffúzort, gondoltam barátkozom a CO2-vel :D
Nah most, a neten szinte semmit nem találok erről... :( mennyit kell ebből adagolni naponta?? most ugye úgy van hogy addig ontja a diffúzor a kis bubikat ameddig nyomom a palackot... meddig nyomjam? :D mp? foggalmam sincs... van ennek egyáltalán értelme? 4500 Ft volt az egész gondoltam kipróbálom easy carbo mellé.
Egyenlőre nincs pénzem komolyabb rendszerre... meg ha mondjuk ez így beválna nem is szeretnék rá költeni.
 
Sziasztok!
Egy hónapja indítottam egy 126l-es növényes akváriumot. Világításom 3*24W, szűrés 1000l/h, tápozás Green Aqua Micro, macro és easy carbo.
Ma vettem egy dezodoros CO2 palackot (waterplant), hozzá egy visszafolyásgátlót, csövet, meg egy diffúzort, gondoltam barátkozom a CO2-vel :D
Nah most, a neten szinte semmit nem találok erről... :( mennyit kell ebből adagolni naponta?? most ugye úgy van hogy addig ontja a diffúzor a kis bubikat ameddig nyomom a palackot... meddig nyomjam? :D mp? foggalmam sincs... van ennek egyáltalán értelme? 4500 Ft volt az egész gondoltam kipróbálom easy carbo mellé.
Egyenlőre nincs pénzem komolyabb rendszerre... meg ha mondjuk ez így beválna nem is szeretnék rá költeni.

Ennél nem harangba kéne nyomni a CO2-t?
Az akvárium mérete mindenképp nagynyomású rendszert kívánna...
 
Sziasztok!
Egy hónapja indítottam egy 126l-es növényes akváriumot. Világításom 3*24W, szűrés 1000l/h, tápozás Green Aqua Micro, macro és easy carbo.
Ma vettem egy dezodoros CO2 palackot (waterplant), hozzá egy visszafolyásgátlót, csövet, meg egy diffúzort, gondoltam barátkozom a CO2-vel :D
Nah most, a neten szinte semmit nem találok erről... :( mennyit kell ebből adagolni naponta?? most ugye úgy van hogy addig ontja a diffúzor a kis bubikat ameddig nyomom a palackot... meddig nyomjam? :D mp? foggalmam sincs... van ennek egyáltalán értelme? 4500 Ft volt az egész gondoltam kipróbálom easy carbo mellé.
Egyenlőre nincs pénzem komolyabb rendszerre... meg ha mondjuk ez így beválna nem is szeretnék rá költeni.

Szerintem jobban jártál volna ezzel:
Tropica System 60 CO2 szett
 
Sziasztok!
Egy hónapja indítottam egy 126l-es növényes akváriumot. Világításom 3*24W, szűrés 1000l/h, tápozás Green Aqua Micro, macro és easy carbo.
Ma vettem egy dezodoros CO2 palackot (waterplant), hozzá egy visszafolyásgátlót, csövet, meg egy diffúzort, gondoltam barátkozom a CO2-vel :D
Nah most, a neten szinte semmit nem találok erről... :( mennyit kell ebből adagolni naponta?? most ugye úgy van hogy addig ontja a diffúzor a kis bubikat ameddig nyomom a palackot... meddig nyomjam? :D mp? foggalmam sincs... van ennek egyáltalán értelme? 4500 Ft volt az egész gondoltam kipróbálom easy carbo mellé.
Egyenlőre nincs pénzem komolyabb rendszerre... meg ha mondjuk ez így beválna nem is szeretnék rá költeni.
Ezt így hol vetted? Tiszteltetem az eladót... :S :(
A flakonos rendszerekhez egy harang jár, meg cső és visszafolyásgátló. Amit te vettél, az csak az utántöltő. :(
Javaslom, hogy dobj össze egy élesztős rendszert. Kell hozzá kólás üveg, meg egy kisebb fél literes üveg. Víz, cukor, zselé és élesztő. Keress rá itt a fórumon. azt tudod használni a difivel. ;)
 
Hát lehet hogy igazatok van, nem nagyon vagyok még ezekkel képben sajnos :S ha a harangot feltöltöm akkor abból gondolom lassan bubizik ki a CO2 és nem egyszerre !!??
most így hogy itthon kipróbáltam, most jöttem rá hogy ez így nem biztos hogy jó :D
 
Hát lehet hogy igazatok van, nem nagyon vagyok még ezekkel képben sajnos :S ha a harangot feltöltöm akkor abból gondolom lassan bubizik ki a CO2 és nem egyszerre !!??
most így hogy itthon kipróbáltam, most jöttem rá hogy ez így nem biztos hogy jó :D

A harang ugye szájjal lefelé álljon és onnan nem bubizik hanem beoldódik szépen. ha áramlat közelében van úgy gyorsabban...
 
Back
Oldal tetejére