• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Soha életbe.. ez a bolt több 10 éves..
És már nem csinalnak ilyen régimódi akvarista szaküzletet.
Azért én nem írnàm le a boltot...
Inkàbb veszek/vennék ilyen helyről halakat...ahol ugyan kupi, meg rendetlenség van, de a halak egészségesek, gyönyörűek, a tulaj pedig tuti ért hozzá és nem beszél baromságokat.
Régen ilyen jellegűek voltak a boltok, ma ez valóban nem jellemző.
Egy olyasmi bolt mint a GA, csodás és páratlan, de egy ilyennek is megvan a maga varázsa, jó esetben vevőköre is.
 
Azért én nem írnàm le a boltot...
Inkàbb veszek/vennék ilyen helyről halakat...ahol ugyan kupi, meg rendetlenség van, de a halak egészségesek, gyönyörűek, a tulaj pedig tuti ért hozzá és nem beszél baromságokat.
Régen ilyen jellegűek voltak a boltok, ma ez valóban nem jellemző.
Egy olyasmi bolt mint a GA, csodás és páratlan, de egy ilyennek is megvan a maga varázsa, jó esetben vevőköre is.

Cserébe pedig itt van az ország egyik legnagyobb díszhal nagykere, amiben rengeteg hal van. Igaz, irdatlan zsúfoltságban és folyamatosan malachitzöld szerű kezelés alatt és nem csak pár napig. (Ami ugye mérgező a halakra nézve, és a kezelés időtartamát, dózisát igen pontosan kellene beállítani.) Kicsit off-topic, de ilyen szomorú állapotok (is) vannak.
 
Ezen a videon elég jól lehet látni, milyen növekedés várható low-tech föld talajú NPT-k esetén:


Retro növények, retro scapek, de szerintem érdekes képek. Akiknek nincs pénze, így is lehet növényes akváriumot indítani.

Annak ellenére, hogy szerintem pár akvárium nem volt teljesen optimálisan telepítve, meglepően jól elindultak, és már 30-45-nap után a növények szemmel láthatóan megnőttek.

Friss föld a víz alatt eleinte elég sok CO2-t ad le, ez optimális környezetet teremt a növényeknek.
 
Alternatív CO2 adagolás díszhalkereskedésben:

Mondjuk nem szép :) De ebben a dzsumbujban nem tűnik fel.
Egyébként a jápán boltokban láttam, hogy a halas akváriumokban is egy tonna növény volt. Ezek mind CO2-es akváriumok voltak.

Bolti oldalról ez kb annyi plusz karbantartást igényel, mint egy teljes bemutatóterem. És ami a legnagyobb probléma, hogy kifoghatatlanok a halak, vagy éppen nem is látszanak. De kergetőzés közben lehetetlen lenne egy normál csapatot összevadászni pl amandából és több másik kis termetű halból.

10016697674_fc4a68beed_h.jpgJapan Tour 2013 by Viktor Lantos, on Flickr

10016732155_1c03ae58e1_h.jpgJapan Tour 2013 by Viktor Lantos, on Flickr
 
Mondjuk nem szép :) De ebben a dzsumbujban nem tűnik fel.
Egyébként a jápán boltokban láttam, hogy a halas akváriumokban is egy tonna növény volt. Ezek mind CO2-es akváriumok voltak.
Bolti oldalról ez kb annyi plusz karbantartást igényel, mint egy teljes bemutatóterem. És ami a legnagyobb probléma, hogy kifoghatatlanok a halak, vagy éppen nem is látszanak. De kergetőzés közben lehetetlen lenne egy normál csapatot összevadászni pl amandából és több másik kis termetű halból.

Nem véletlenül nincs minden sarkon ilyen halasbolt :).
 

Egész jó low tech akvárium... nem csoda, hogy jól nőnek a növények, hiszen föld van benne (John Innes Componst No 3, 6:05-kor a lényeg :) )

"John Innes Compost No 3
This mix is the richest (triple the nutrients in John Innes No 1) and works well for established plants, trees, shrubs and climbers, including fruit trees, bushes and vines, and mature indoor plants which are to remain in the pots for some considerable time. No 3 Compost is also suitable for vigorously-growing plants such as tomatoes and chrysanthemums."

Ezek szerint nem csak paradicsomra és bokrok alá jó, hanem low tech akváriumban is megállja a helyét.
 
Utoljára módosított:
Gömb, nem a tipikus retro növényekkel:


Szerintem egész jó.

És egy nagyobb:

 
Utoljára módosított:
Sok hasznos infó van ezen az oldalon a HC és más növények co2 nélküli neveléséről :

Érdemes a többi részt is megnézni.
 
Back
Oldal tetejére