• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Nálam is a reinecki 'mini' meg van low tech-ben (jbl táptalaj+gyöngykavics) fejlődik is de nincs ilyen szép mint Viktoré.
 
Minivel már próbálkoztam, de szép lassan elkopott...

A tapasztalataim alapján nem jó kompetítor, tehát igazán agresszíven növekedő növények képesek elszívni előle a tápanyagot, ez mellett még tápanyagigényes faj is. Nála előny az EI tápozás, vagy gyökérről kell erősen támogatni makroelemekkel is. Egészen pontosan mikor a 2. képen lévő akváriumban volt még, és co2-t adagoltam élesztős módszerrel, fél évig meg sem mozdult, a többi növény meg száguldott. Amint abbahagytam a co2-t, megindult a mini. Valszeg a co2 hatására a jobb kompetítor növények elszedték a tápanyagot, én pedig a minimum tápozás híve vagyok.
 
Az említett akvárium amúgy el natural, tehát nem tápozok mesterségesen, virágföld táptalaj van. Tehát a vízben nincs tápanyag, ellenben a talaj gazdag benne, így gyökérről is hatékonyan veszi fel a tápanyagokat a növény.

CIMG5385.JPG
 
Sziasztok! Valahogy ez a topik az infógyűjtés időszakát követően kikerült a látókörömből.
De ha már itt vagyok... ;)

60 literes lowtech akva
Upaqua pro LED 5 óra fény
napi 1.5ml GA mic+mac+foszfát, 2ml Easycarbo

Igyekszem folyamatosan naplózni itt.
21377042732_78c96acec7.jpg
 
Sziasztok!

Szeretném bemutatni egy régi, űber-brutál-megalowtech aksimat
méret:80X40X50
világítás:1x18W T8 refi nélkül:) 0,11W/L
Szűrés Aquael-Fan3 belső szűrő 760 l/h
Tápozás:halakra bízva
Érdekesség, hogy a halak és a növények (ami megmaradt ennyi fénynél) vígan éltek, alga semmi. Az előtérben lévő sötétzöld levelű, alacsonyra növő növényke kb 2 hónap alatt teljesen benőtte az akvát, egy másik akvába 0,3W/L-nél kipusztult, csak az anubias alatti árnyékos részen maradt meg (valaki tudja milyen növény?)
21801005279_3b95ab51c9.jpg
 
Sziasztok!

Szeretném bemutatni egy régi, űber-brutál-megalowtech aksimat
méret:80X40X50
világítás:1x18W T8 refi nélkül:) 0,11W/L
Szűrés Aquael-Fan3 belső szűrő 760 l/h
Tápozás:halakra bízva
Érdekesség, hogy a halak és a növények (ami megmaradt ennyi fénynél) vígan éltek, alga semmi. Az előtérben lévő sötétzöld levelű, alacsonyra növő növényke kb 2 hónap alatt teljesen benőtte az akvát, egy másik akvába 0,3W/L-nél kipusztult, csak az anubias alatti árnyékos részen maradt meg (valaki tudja milyen növény?)
21801005279_3b95ab51c9.jpg

Egy növénylistát tudnál mellékelni? Nagyon jó ez a dzsungel! :)
Mennyi hal adja a tápot?
 
Sziasztok!

Szeretném bemutatni egy régi, űber-brutál-megalowtech aksimat
méret:80X40X50
világítás:1x18W T8 refi nélkül:) 0,11W/L
Szűrés Aquael-Fan3 belső szűrő 760 l/h
Tápozás:halakra bízva
Érdekesség, hogy a halak és a növények (ami megmaradt ennyi fénynél) vígan éltek, alga semmi. Az előtérben lévő sötétzöld levelű, alacsonyra növő növényke kb 2 hónap alatt teljesen benőtte az akvát, egy másik akvába 0,3W/L-nél kipusztult, csak az anubias alatti árnyékos részen maradt meg (valaki tudja milyen növény?)
21801005279_3b95ab51c9.jpg
Nagyon pici a kép, még a növényt se látom, nemhogy felismerjem... :D
Egyébként jó dzsungeles hangulata van, tetszik! (y)
 
Egy növénylistát tudnál mellékelni? Nagyon jó ez a dzsungel! :)
Mennyi hal adja a tápot?

Növénylistát csak nagyvonalakban:

Cryptocoryne aponogetifolia és cryptocoryne affinis (?) (a sötétzöld kicsi) adja a nagy részét, még 15 évvel ezelőtt kaptam belőlük 1-1 tövet, ezek voltak az első növényeim, amik meg is maradtak szépen kiszorítva a műnövény :vomit: állományt (már az elején is dzsungel volt a cél :)).
Aztán a bal oldalon Echinodorus tenellus ha minden igaz és Cryptocoryne wendtii green. Az akvárium már nincs meg, feladta a ragasztás, 20db neonhal 2 torokátum és xifók valamint 2db gurámi volt benne.

Nagyon pici a kép, még a növényt se látom, nemhogy felismerjem... :D
Egyébként jó dzsungeles hangulata van, tetszik! (y)

Köszi:). Amikor dzsungel szót meghallom akkor mindig a te akvád jut eszembe, elképesztő, amit abban a 240 literben összehoztál, imádom.
Itt egy másik kép talán jobban felismerhető rajt:
21961721406_10427b2c87_b.jpg


Az akvát egy 200 literes követte, itt már 60W majd később 75W világítással, 1200 l/h-s külső szűrővel. Először valami noname, majd EL profito tápozással, de még mindig igen low tech:
21975702172_a25dec620e_b.jpg


Aztán jött egy csúnya algabumm, vsz az újonnan bekerült egyébként brutálisan szép szőlőtőkék miatt. Ezek kukázva lettek, majd easy carbót is elkezdtem adagolni, azóta vállalhatóak a növénykék állapota:)
21369155574_3c39b9871a_b.jpg

21805020679_d8764a876c_b.jpg


Jelenleg egy költözést és 11 napos áramszünetet túlélve működik az akva, dekorációk nélkül (kell a hely, hogy az utód 375 literbe legyen elég növényke:shame:. Hupsz kicsit hosszúra sikeredett, bocsi
 
Növénylistát csak nagyvonalakban:

Cryptocoryne aponogetifolia és cryptocoryne affinis (?) (a sötétzöld kicsi) adja a nagy részét, még 15 évvel ezelőtt kaptam belőlük 1-1 tövet, ezek voltak az első növényeim, amik meg is maradtak szépen kiszorítva a műnövény :vomit: állományt (már az elején is dzsungel volt a cél :)).
Aztán a bal oldalon Echinodorus tenellus ha minden igaz és Cryptocoryne wendtii green. Az akvárium már nincs meg, feladta a ragasztás, 20db neonhal 2 torokátum és xifók valamint 2db gurámi volt benne.



Köszi:). Amikor dzsungel szót meghallom akkor mindig a te akvád jut eszembe, elképesztő, amit abban a 240 literben összehoztál, imádom.
Itt egy másik kép talán jobban felismerhető rajt:
21961721406_10427b2c87_b.jpg


Az akvát egy 200 literes követte, itt már 60W majd később 75W világítással, 1200 l/h-s külső szűrővel. Először valami noname, majd EL profito tápozással, de még mindig igen low tech:
21975702172_a25dec620e_b.jpg


Aztán jött egy csúnya algabumm, vsz az újonnan bekerült egyébként brutálisan szép szőlőtőkék miatt. Ezek kukázva lettek, majd easy carbót is elkezdtem adagolni, azóta vállalhatóak a növénykék állapota:)
21369155574_3c39b9871a_b.jpg

21805020679_d8764a876c_b.jpg


Jelenleg egy költözést és 11 napos áramszünetet túlélve működik az akva, dekorációk nélkül (kell a hely, hogy az utód 375 literbe legyen elég növényke:shame:. Hupsz kicsit hosszúra sikeredett, bocsi
A kicsi sötétzöld növény az előtérben szerintem cryptocoryne affinis, de pontosan nagyon nehéz meghatározni ezeket a növényeket. Nálam egyértelműen 3 féle van belőle, de még tippem is csak 2-re van közülük.
 
Back
Oldal tetejére