• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal

Profito szerintem kevés önmagában.A neocaridina,oto,amano jó választás,sőt utóbbi kettő kötelező darabok!(y)Növényekből a rotala,mohák,cryptok,microsorumok,hydrocotyle tripartita japan,limnophila sessiliflora.....
Szerintem az nem jó hozzáállás,hogy csak összedobod és happy lesz minden.Minden akvárium alapja és velejárója a kísérletezés.:D
Ahogy írtam, szüleimnek lesz, és nem szeretnék feltétlen kísérletezni (kirohasztani növényeket), mert 100km-t nem mászkálok sűrűn szívesen. :)
Mit ajánlasz még profito mellé? GA oldalán olvastam, hogy "Kiválóan alkalmazható általános akváriumok növényeinek tápozására".
Illetve a Marsiela-ról van valami tapasztalat? Tetszene nagyon. Vagy esetleg Montecarlo helyette?
 
már be is állítottam 8 órára az időzítőt!
ha nem lenne túl nagy gond nektek tudnátok ajánlani pár növényt ami megállná a helyét nálam? pl ami a tietekben is van .
 
Ahogy írtam, szüleimnek lesz, és nem szeretnék feltétlen kísérletezni (kirohasztani növényeket), mert 100km-t nem mászkálok sűrűn szívesen. :)
Mit ajánlasz még profito mellé? GA oldalán olvastam, hogy "Kiválóan alkalmazható általános akváriumok növényeinek tápozására".
Illetve a Marsiela-ról van valami tapasztalat? Tetszene nagyon. Vagy esetleg Montecarlo helyette?

Én @Beni olcsósított tápozását tolom.Heti adag profito és minden héten 1napi micro-macro.Egyenlőre így megállja szépen a helyét.Csak profitoval volt hiánytünetem,most hogy kiegészítettem láthatóan szebbek és gyorsabban nőnek a növények.Monte carlo nekem is van,ami a képen látszik az több mint 3 hónap eredménye.Szóval nem egy sprinter.
 
Ahogy írtam, szüleimnek lesz, és nem szeretnék feltétlen kísérletezni (kirohasztani növényeket), mert 100km-t nem mászkálok sűrűn szívesen. :)
Mit ajánlasz még profito mellé? GA oldalán olvastam, hogy "Kiválóan alkalmazható általános akváriumok növényeinek tápozására".
Illetve a Marsiela-ról van valami tapasztalat? Tetszene nagyon. Vagy esetleg Montecarlo helyette?
Szia!

Hasonló szitu, nemrég csináltam egy kis akváriumot Anyukáméknak: Növényes - Nagymama akvája - low tech iwagumi | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Ebben főleg mohák vannak, egy tő anubias és egy kis bokor microsorum. Nagyon kevés fényt kapnak, de ez pont jó nekik, a tápozás pedig Dr. Garden microból a napi adag hetente egyszer vízcsere után. ebben elég csak vizet cserélgetni, illetve az algát lekapirgálni, nyírni még nem kellett - ez is volt a cél. :)
Csak egy tipp, ha hasonlón gondolkozol. :)
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!

kb 2 hete indítottam egy 20 literes akit. A boltban ahol vettem a dolgokat növényként a Micranthemum Sp és Eleocharis mini-t javasolták amit be is ültettem, de úgy látom, hogy döglődnek :( gondolom, nincs elég fény és CO2 nekik. 2 hete még jobban nem értettem hozzá mint most ezért nyilván egyszerűbben megvezettek a boltban.
az aki paraméterei:
- 20liter
- 6W-os ISTA LUMINOUS LED lámpa
- 300l/h akasztós szűrő , sera siporax minivel és perlon vattával és nagyobb lyukú szivaccsal
- CO2 sajnos csak egy ISTA harangos co2 beoldóra telett
- Green Aqua Macro + micro + Easy Carbo a napi tápozás
- talaj ISTA Shrimp

igazából csak annyit szeretnék, hogy legyen valami gyepféle az akvárium alján, a 3 kő mellett ami most benne van.

Milyen előtéri gyepszer/gyepszerű növényt ajánlanátok, ilyen feltételek mellett ami meg is marad és sűrűsödik? nagynyomású CO2-t nem tudok venni, de egy erősebb lámpára beruházok ha kell. Gondoltam egy 13 vagy 20W-osra ezzel kijönne a 0,65 vagy az 1W/l világítási érték.
Viszont ha erősebb a világítás, akkor kell a CO2-is ha jól olvastam a forumokat? szóval most bajban vagyok, hogy mi az a növény ami gyepszerűen sűrűsödik de nem kell neki a CO2 és elvan 0,65 vagy 1W/l világítással úgy, hogy közben még az alga sem érkezik meg?

péter
 
Én 0,5-0,6W/literrel megpróbálkoznék, esetleg egy kicsit emelt Carbo-val. Ha működik akkor nyertél. Ha nem akkor lehet gondolkozni, mit fejlesztesz.
Mennyit adagolsz a tápokból?
 
Én 0,5-0,6W/literrel megpróbálkoznék, esetleg egy kicsit emelt Carbo-val. Ha működik akkor nyertél. Ha nem akkor lehet gondolkozni, mit fejlesztesz.
Mennyit adagolsz a tápokból?
1ml/nap micro + 1ml/nap makro + 1ml/nap easy carbo. Es heti 1*50% vizcsere.
Milyen gyepszeru eloteri novenyt tudnal javasolni 0,65w/l + easy carbohoz?
 
Sagitaria például jó lehet, de ki kell próbálni mi jön be. De mielőtt vennél valamit próbáld ki az emelt fényerőt a jelenlegi növényeiddel és meglátod mi történik.
 
A saggitaria szerintem őrült nagy 20 literbe! MC-val jobban jársz.
az MC minek a rövidítése? neten találtam képet, de az is csak mint MC hivatkozik rá :)
egyébként az MC-hez ezek szerint a 0,65W/l elég lesz CO2 nélkül?!

Mindenképpen veszek egy erősebb lámpát csak az a nagy kérdés, hogy a 20W-osat vagy a 13W-osat vegyem e. Azt jól gondolom, hogy ha elérem az 1W/l-t akkor már CO2 nélkül nem úszom meg a dolgot?

Valahogy most abban gondolkodom, hogy szeretném megúszni a nagynyomású CO2-t, mert nincs rá keret.
 
Sagitaria például jó lehet, de ki kell próbálni mi jön be. De mielőtt vennél valamit próbáld ki az emelt fényerőt a jelenlegi növényeiddel és meglátod mi történik.
és te mit javasolsz, hogy a 13w vagy a 20w-os lámpát vegyem e meg? 13W-al elérem a 0,65W/l-t. Ez a 13w+táp+easy carbo elég lehet vajon ahhoz, hogy a jelenlegi növényeim Micranthemum és Eleocharis mini magukhoz térjenek, de az algák ne induljanak be jobban? (sajnos nem vettem észre, hogy a lámpa bekapcsolva maradt egy-két napin keresztül ezért, az üvegen, köveken megjelentek a zöld algák és még a mini levelen is van valami lengedező fajta. azóta a köveket és az üveget meg pucoltam és vízcsere is volt, de növényekre nőt algaszálak maradtal. sajnos nem szépek)
 
az MC minek a rövidítése? neten találtam képet, de az is csak mint MC hivatkozik rá :)
egyébként az MC-hez ezek szerint a 0,65W/l elég lesz CO2 nélkül?!

Mindenképpen veszek egy erősebb lámpát csak az a nagy kérdés, hogy a 20W-osat vagy a 13W-osat vegyem e. Azt jól gondolom, hogy ha elérem az 1W/l-t akkor már CO2 nélkül nem úszom meg a dolgot?

Valahogy most abban gondolkodom, hogy szeretném megúszni a nagynyomású CO2-t, mert nincs rá keret.
MC:
Green Aqua Micranthemum Sp. Monte Carlo - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua Green Aqua

Szerintem elég lesz a 13W-os lámpa is.
 
1ml/nap micro + 1ml/nap makro + 1ml/nap easy carbo. Es heti 1*50% vizcsere.
Milyen gyepszeru eloteri novenyt tudnal javasolni 0,65w/l + easy carbohoz?

Riccia csempére kötözve. És akkor a tápozást és a fényt sem kell túlhajtanod. ;)
Az mc azért igényli az erős megvilágítást és a co2 beoldást is. Nézd meg attibva ada inspired low tech iwagumi nevű akváját. :)
 
Koszi!
Es mi tortenne akkor, ha 13w-os lampa melle megis lenne CO2? DIY citromsavas megoldast meg tudnam oldani. A13w+DIY citromsavas CO2 mukodik egyutt vagy ez megint algasodast okoz?

Ma megyek ki a GA-ba es el kellene dontenem , hogy 13 vagy 20 wattos lampat vegyem e meg.

Azt mar ertem, hogy CO2 nelkul tuti hogy a 13w-os a megoldas. Viszont nem szeretnek abba a hibaba esni, hogyha megis csinalokegy citromsavas CO2-t akkor meg vennem kelljen egy uj lampat. Ezert a "mi tortenik akkor" kerdesem....

Peter
 
Koszi!
Es mi tortenne akkor, ha 13w-os lampa melle megis lenne CO2? DIY citromsavas megoldast meg tudnam oldani. A13w+DIY citromsavas CO2 mukodik egyutt vagy ez megint algasodast okoz?

Ma megyek ki a GA-ba es el kellene dontenem , hogy 13 vagy 20 wattos lampat vegyem e meg.

Azt mar ertem, hogy CO2 nelkul tuti hogy a 13w-os a megoldas. Viszont nem szeretnek abba a hibaba esni, hogyha megis csinalokegy citromsavas CO2-t akkor meg vennem kelljen egy uj lampat. Ezert a "mi tortenik akkor" kerdesem....

Peter
13W -> nem kell CO2, de ha szép lassan pöfög, az nem árt, de sok értelme sincs
20W -> kötelező CO2
 
Back
Oldal tetejére