• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech aksiba való nővények

Sziasztok! Kb 2 hónapja ültettem el a crypto flamingót, amit zselés állapotban vettem, de nem mondanám, hogy fejlődne, csak vegetál. Tudtok ebben segíteni, hogy mi lehet a gond?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Kb 2 hónapja ültettem el a crypto flamingót, amit zselés állapotban vettem, de nem mondanám, hogy fejlődne, csak vegetál. Tudtok ebben segíteni, hogy mi lehet a gond?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Hát sokat nem árultál el a körülményeiről. Milyen talajban van? Gyökértápot adjál neki, ha nincs táptalaj. Nagy bummra amúgy nem kell számítani, a crypto-k többsége lassú növény.
 
Hát sokat nem árultál el a körülményeiről. Milyen talajban van? Gyökértápot adjál neki, ha nincs táptalaj. Nagy bummra amúgy nem kell számítani, a crypto-k többsége lassú növény.

Bocsi! 54l,2x24w(1daylight,1plant cső) ody eheim 2213 lily pipe-al bazalt zúzalék a talaj, halak dögivel. Heti 3ml Tf planter táp


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Crypto flamingo nálam vagy harmadik próbálkozásra indult be, akkor is bitang lassan. Uána viszont brutál gyorsan túl nagyra nő a képeken látható szép kis rózsaszín csoda helyett, és az idősebb levelek sötétbarnák. Szóval szerintem nagyobb a füstje mint a lángja növény.
 
Crypto flamingo nálam vagy harmadik próbálkozásra indult be, akkor is bitang lassan. Uána viszont brutál gyorsan túl nagyra nő a képeken látható szép kis rózsaszín csoda helyett, és az idősebb levelek sötétbarnák. Szóval szerintem nagyobb a füstje mint a lángja növény.

Az mit jelent, hogy harmadik próbálkozásra? Kétszer kuka volt a növény?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Low tech akváriumomba kísérletezek (ismerkedek) a növényekkel.
Egyelőre a Bacopa caroliniana - Karolinai bakopa és a Ludwigia repens - Széleslevelű tóalma jól állja a sarat egy kis átokhínár társasságában.
A tóalma már oldalhajtásokat produkál és gyorsan nő. Az alsó levelek viszont kezdenek megritkulni. Normális ez így? 40cm-es darabot érdemes már ketté vágni ott ahol oldalhajtások vannak?
 
Sziasztok! Low tech akváriumomba kísérletezek (ismerkedek) a növényekkel.
Egyelőre a Bacopa caroliniana - Karolinai bakopa és a Ludwigia repens - Széleslevelű tóalma jól állja a sarat egy kis átokhínár társasságában.
A tóalma már oldalhajtásokat produkál és gyorsan nő. Az alsó levelek viszont kezdenek megritkulni. Normális ez így? 40cm-es darabot érdemes már ketté vágni ott ahol oldalhajtások vannak?
Az alsó levelek eldobása fényhiánytól van, többek között ezért is érdemes megnyírni, így több fényt kap az alsó rész.
 
Sziaztok!

Az akváriumom heti 1 szer lesz tápozva TF planterrel és Aqualine aquaplant tabletta lesz a talajban, de esetleg tudok más féle tablettát is beszerezni pl. JBL, és abban kérném a segítségeteket hogy milyen növények lennének alkalmasak az akváriumba? A fény 2x24w T5, 0,4-0,5w/L, az akvárium 116 literes.
 
Back
Oldal tetejére