• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech aksiba való nővények

P

Piter84

Vendég
Sziasztok tudtok nekem olyan növényeket mondani, aminek nem kell olyan nagy igény azaz egyszerűbb low tech aksiba növekszik
 
Szia! Nem ártana tudni, mit tervezel, össze van már rakva az akvárium, vagy csak most tervezed... Könnyebb lenne így segíteni, meg tanácsot adni is. Kérnénk - szerintem - kicsivel több infót.
Egyébként: a "nővények" szóban az "ő" rövid szerintem... régen jártam suliba, akkor még úgy vót'
Tudom, s nálam is dolgoznak a hormonok, de nem kell mindenben a NŐ-t látni :D
 
A Bolbitis is jól érzi magát,de csak lágy vízben fejlődik megfelelően, amúgy csodálatos vízipáfrány-talán a legszebb.
 
Szia! Nem ártana tudni, mit tervezel, össze van már rakva az akvárium, vagy csak most tervezed... Könnyebb lenne így segíteni, meg tanácsot adni is. Kérnénk - szerintem - kicsivel több infót.
Egyébként: a "nővények" szóban az "ő" rövid szerintem... régen jártam suliba, akkor még úgy vót'
Tudom, s nálam is dolgoznak a hormonok, de nem kell mindenben a NŐ-t látni :D

Valóban úgy néz ki tényleg tele vagyok a hormonokkal :D
Össze van már rakva, ez egy 15 literes nano. Viszont félig már high tech akvárium lett belőle, mert 0,75 watt/ liter aztán 50% vízcserék, GA tápozás, carbo megvan, csak a co2-vel voltak gondok, mert palackozni nem akartam, így házi készítésű élesztős co2-vel működik valahogy jelenleg. de gondoltam elsőre könnyebb kezdeni igénytelenebb növényekkel
 
üdv! fog ez működni simán ezen paraméterek alapján, nem csak "igénytelenebb" növényekkel is. Az aljzat (talaj) azért még érdekes ezügyben, az élesztős CO2-vel azért óvatosan.. milyen adagot keversz be egyszerre? carbo mellett azért ez nem mindegy...
 
Sziasztok

Próbálkozom egy ideje "befüvesíteni" az aljzat elülső részét, nem túl nagy sikerrel próbálkoztam HM,MC, és HT Japan-nal. Jelenleg egy pár kövön Riccia növöget egész jól, de nem őt képzeltem el teljes előtérnek :)
Az aki. teljesen Low tech semmi táp és Co2 egy kompakt fénycsővel amit lehet lecserélek lassan, 50 liter körüli, remélem elég ennyi infó.
Megköszönök minden segítséget
 
Nekem a saggitaria subulata egészen szépen befutja a low tech aksimat. Esetleg azzal kísérletezhetnél. Bár lassú mint a lajhár :LOL:
 
Köszi.
Még a lassúsággal nem is lenne gond,nekem annyi a gondom, hogy elég szélesek és nagyok a levelei. Inkább pravulára vagy glossora gondoltam, nem tudom azok mennyire bírják.
 
Nekem a saggitaria subulata egészen szépen befutja a low tech aksimat. Esetleg azzal kísérletezhetnél. Bár lassú mint a lajhár :LOL:
Szia Köszönöm az ötletet. Korábban olvastam az ajánlásod. Be ültettem és nagyon tetszik ez a kis növény . Lehet , hogy nálam a kezdeti lendület nagy de 1 hét alatt meg duplázódott. :D
 
  • Like
Reactions: kac
Sziasztok, low 30x30 asba keresek uszo novenyt. Melyik az ami meretben illik ilyen kis akvahoz? Elore is koszi

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Pistia Stratiotes szerintem mehet, illetve a Ceratopteris Thalictroides is jól megvan úszó formában, csak ő nagyra nő, de ha csak a kisebb töveket hagyod meg, működhet. Bár én most szenvedek vele, akkorára nőtt.:D
 
Pistia Stratiotes szerintem mehet, illetve a Ceratopteris Thalictroides is jól megvan úszó formában, csak ő nagyra nő, de ha csak a kisebb töveket hagyod meg, működhet. Bár én most szenvedek vele, akkorára nőtt.:D
Nem lesz nagy a pistia ilyen kicsi akvaba? Persze nem bekalencset keresek csak valami aprobbat.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ugyan nálam nem régóta van (kb. 1 hónapja), de 20L-be teljesen arányosnak érzem. :) Már azt várom, hogy benője a felszínt. Szépen sokasodik. :)
 
Ugyan nálam nem régóta van (kb. 1 hónapja), de 20L-be teljesen arányosnak érzem. :) Már azt várom, hogy benője a felszínt. Szépen sokasodik. :)
Koszonom, ha nem erkezik mas javaslat holnap meg is rendelem.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Koszonom, ha nem erkezik mas javaslat holnap meg is rendelem.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Inkább a Limnobium laevigatum nevű növényt ajánlanám, tehát a békatutajt. Kb 5 cm-re nő, kezelhető, arányos egy nanoba.
 
Inkább a Limnobium laevigatum nevű növényt ajánlanám, tehát a békatutajt. Kb 5 cm-re nő, kezelhető, arányos egy nanoba.
Mar megrendeltem a pitiat, ha nagy lesz ide lecserelem majd, koszonom az infot!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére