• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low tech a könyvtárban

Szerény személyem szerint, ebből ilyen helyen kihoztad a maximumot, közösségi munkában önfeláldozással. Nagy gratula a szorgosságért! Egy könyvtárban már szerintem ez is kiváló. Bár a talajszűrő nem tudom feltétlen muszáj hogy benne legyen?
 
Köszönöm.
Megmondom őszintén nem gondoltam, hogy ennyire be fog állni benne az egyensúly. A külső szűrő is hihetetlen mód gyenge ide és maga a talajszűrő sem lenne elég ezzel a pumpával így ez most egy eléggé alulszűrt medence. El tudnám takarni egy öntapadós fóliával a fehár csíkot lehet meg is csinálom, hogy ne legyen annyira zavaró.
 
A fekete háttér tényleg elég előnyös, szépen kiemeli az akváriumban lévő tartalmat. Ez kiválóan megfigyelhető a nemrég elkezdett naplómban is. Manadó aljzatot vettem a sajátomba, itt látom viszont mennyire vöröses. Már magam is kíváncsi vagyok hogy is fog kinézni a tervem alapján a vöröses kaviccsal kombinálva. Szóval a fekete háttér szép, várom a képet róla ha megvan. ;)
 
Sziasztok! :)
A mostani állapotról készült képek valamiért nem jelenítődnek meg az előző hozzászólásomnál, így most újra beteszem ide őket. Bízom benne, hogy most már látszódni fognak.
Karbantartás előtt:
Cjd_opNBRediIUUZVcmrEPHDVn9_Y0UJY8mEgdaDHv8NyFd6xJZeMdf3zYdvKLA-SNXBtXMhPx9G-wdpkoT0_4rgoYAUv4LL7Wy_Zrl_YF8q51LoSlqTJ3t-9syG1srkkaOAhk77w3zzqJAUoJJw-zh12_KU4iavcTGj_n6jKqTXYdbz5W6p459WWIIyuzErMYmMvN394mapWmTtnWbs2kjkZFD9-MMJv7p8FD4JAL44wQWhBlyIjexzeJ9H4P-Zp0DrNfdmpKtpfXvADyKouNymrw33r9jK71D_FmuBBQAq468fiCGgycFFTsNUnJfPGU1mjYYnNvKqEf0wzjI3XCxpyW-0jlztp-VwF0DkRdm1TFcBtCO_naJFVRwNY8IJLz6gB5kVpCUiPEFEbJpHfjst_QwFodRGtd7qW7T6uqqwEm3VnQ-41ZxtABXHz68Fs0O6tUvdWOTO5JzKaGMzl1oYEVDVmCCjwo8ly-7A4hZG7OIaMnfRGsMttoo8BQl8H-E4N9bhwHfK94cs0o157Nse6tbYpdh0zHcNjQCPJg4=w1210-h907-no

és után:
7hhVLOAo4D9zwe_hkJ3CJ7eYBo7QrAi2Alvnk0feZlb24VR-Ig3cl5tVpOVcyPVqyklK2bluepJfB30sEiNJlD-6RUhq_oNZD4nF2PLRYd9rUqI50uexBfgV674QxyTCmqiFJnuluTSMm3XrS6z3zdW-Hu85gpdTV-b8Sp-bFfYu7uVmmyj5G6mLlH46bTa7YpKvOg8xOc8LrezzURJmfjNJvVoZwK9Nnv0ffS284sk5Ry1j_C67U2hoxXjhD3cgk-lJEPWsDU7-_0iQjnfCaWO9ssjB9ZUrmARupwLx0Irj8Rt50RJmUiDsysb6BNs4vxn42-Xqxq3SIUUQ9AMdGd_-r4xY1o7Qtx5m9sA9F_1mI-ycG2YxMqWDzdlqnzcFh0CGimSCRo_keUSLEE-Dp4YegcyzZVSxX5K6Wh9-ZhdGzefLMgfLpRwV513wqR_3cYewA4wmlrBc3l7A-rymmapApgkw0gpNxixvpfDzXlqmTFiYDtWblZTdOvod7sCrHIQz8_uoOtZ56Dj4XoK0Oq9wC0WKbKsbaB1NcqrrXcY=w1210-h907-no

Valamint a guppik nagyon elszaporodtak ezért szeretnék megválni egy részüktől. Ha érdekelnek, írj privátban és megbeszéljük a többit. ;)
 
Sziasztok! :)
Ez az akvárium egy sikertörténet lett azt hiszem. A manado aljzat remekül működik szűrőként. A pumpában cserélnem kellett légszűrőanyagot-vattakorongból vágtam bele és olyan lett, mint új korában. A cseh emelő pedig remekül teszi a dolgát. A halak jól érzik magukat a guppik ontják a gyerekeket...februárban ismét lesz vagy 20 db amiktől szeretnék megválni.
Az anubias füzérek algamentesek hála az égnek. A vallisneria pedig összefüggő hátteret alkot most már és nagyon tetszik így.
Köszi, hogy benéztél...13-án megyek fel vizsgázni és akkor hozok majd képeket is. ;)
 
Sziasztok! [emoji3]
Nincsenek jó híreim a medencéről...nagyon megviselte a nyár.
Éppen az újraindításán töröm a fejem.
Miket kellene venni hozzá stb.

Ide is kiírom, hogy 15-20 db guppi ingyen vagy low tech növényekért cserébe elvihető.
Hygro. difformis, vallisneria, crypto fajok előnyben. [emoji2]

További szép napot kívánok nektek! [emoji3]
 
Van egy jókora adag valisneriám, amit ki kellene gyomláljak a nappaliban lévő akvámból. Kicsitől a 40+ cm-es méretig.
Ha gondolod, neked adom ajándékba;)
szerk: ugyan nem írtad, de meg tudom toldani egy induló adag najas guadalapensis-el is.
 
Van egy jókora adag valisneriám, amit ki kellene gyomláljak a nappaliban lévő akvámból. Kicsitől a 40+ cm-es méretig.
Ha gondolod, neked adom ajándékba;)
szerk: ugyan nem írtad, de meg tudom toldani egy induló adag najas guadalapensis-el is.

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a felajánlásodat, de sajnos van egy bökkenő.
Az akvárium Pesten van és nem tudom miként tudnám átvenni a vallisneriakat tőled. A Najas-t meghagyom valaki másnak mert ide nem gondoltam telepíteni ennyire finom levelű növényeket.
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a felajánlásodat, de sajnos van egy bökkenő.
Az akvárium Pesten van és nem tudom miként tudnám átvenni a vallisneriakat tőled. A Najas-t meghagyom valaki másnak mert ide nem gondoltam telepíteni ennyire finom levelű növényeket.
Ha akkor még nem késő, a 9.-ei akvakertész horgász dzsembori alkalmával el tudom vinni, de talán még a postával sincs gond.
 
Sziasztok! :)
Beindultak az események akvárium ügyben.
Ma megkaptam az újraindításhoz szükséges pénz egy részét a könyvtártól így ma bevásárlós napot tartottam és megvettem az új fénycsöveket a világításba és kilátogattam a szentélybe is, hogy vegyek gyökértápgolyókat és egyúttal hoztam Hygrophila difformis-t is az akváriumba.

Időhiánya miatt az itthoni akváriumom nem üzemel, ezért a növények és az állatok egy része majd felköltözik ide.

Ha akkor még nem késő, a 9.-ei akvakertész horgász dzsembori alkalmával el tudom vinni, de talán még a postával sincs gond.

A 9. tökéletes lesz szerintem...addigra pedig megbeszéljük, hogy pontosan hol is tudunk majd találkozni ezügyben.
 
Sziasztok! :)

A tegnapi és a mai nap folyamán sikerült újra életet lehelnem az akváriumba.

Rövid előtörténetként annyit, hogy nyáron nem tudtam ránézni a medencére és sulikezdésre rendesen bemulmosodott, aminek következtében erős algásodás vette kezdetét és valamiért a vallisnériák nagyon megsínylették ezt a folyamatot, megbarnultak, foszladozni kezdtek.
A talaj szűrő szerintem jól vizsgázott ezalatt a 1,5 év alatt és az elmúlt időszakban megszerzett tapasztalatok alapján próbáltam az újraindításnál kialakítani a dolgokat.

Hétfőn felhoztam az otthoni akváriumomból megmaradt növényeket is és így már sikerült, egy a számomra elfogadható scapet megépíteni, de lássuk csak sorjában, hogy mi is történt. Tegnap reggel azzal indítottam, hogy kiszedtem a növényeket az akváriumból egy vödörbe majd a technikát is ide pakoltam bele aztán feltöltöttem vízzel a vödröt.
Jöhetett a pecázás, ami egy jó órát elvett a délelőttömből-jelige: ingyen guppit a népnek-mert ennyi guppit én még nem láttam egy helyen, de tényleg nagyon nagyon sok van belőlük.

A lehalászás végeztével kiszedtem vödrökbe a manadot az akváriumból és aztán eltüntettem a nyomaimat mert kezdődtek a gyakorlataim, amikről már nem hiányozhattam.
Kettő gyakorlat között aztán kiöntöttem és kitöröltem a trutyit az akváriumból.
Délután négykor folytattam a munkát az aljzat átmosásával és csigaháztalanításával mert ledöglött a csigák nagy része...lehet, hogy az általuk okozott extra vízkeménység is szerepet játszhatott a növények állapotának romlásában.
Mosás után visszaszórtam a manadot és mire ezzel végeztem, maradt kb. 20 percem a könyvtár zárása előtt játszani a vasfákkal, hogy miként is teszem majd vissza őket. Szerencsére az első darab elhelyezése után a többi már adta magát.
Este hatkor aztán elhagytam a terepet és robogtam @gberecz kollégához, hogy elhozzak 2 db Bucephalandra "wavy leaf" növénykét tőle. Nagyon klassz kis növények és remélem jól fogják érezni magukat itt.

A mai(keddi) nap folyamán az első mozzanatom az volt, hogy az anubiasok nagy részét újra kötöztem mert ezek úgy gondolták, hogy nem kapaszkodnak tovább a vasfákba...ez kb olyan fél méternyi anubias füzért jelent. Valami ilyesmi:

20160927_072921.jpg

Persze az anubiasok mellett a bucec is felkerültek a helyükre.
Ezután következett az összes többi növényke beültetése.
-Hygropyila difformis
-Cryptocoryne wendtii green, brown stb.
-Vallisneria sp.
Szeretnék még pár növényfajt beszerezni, de egyelőre nem teljesen tudom, hogy még mit, hogyan és hová... :ROFLMAO:

A fauna nagy részét a guppi állomány teszi ki. Emellett 8 db neonhal egy páncélos harcsa és 3 amano garnéla úszik/matat az akváriumban.

Végül a technika...
Világítás: 18+24 watt/80l
Szűrés: cseh emelős talajszűrő, Eheim 300 l/h külső szűrő; belőle most kidobtam a perlont, hogy ne fogja le annyira a teljesítményét, hisz kvázi mechanikai szűrőként funkcionál a kerámia gyűrű és szivacs beltartalmával. Fér még bele kerámiagyűrű szóval azt még valószínűleg veszek valahonnan, hogy tele legyen.
Aljzat és táptalaj: JBL manado az általános aljzat, a táptalajt pedig JBL tápgolyók helyettesítik.
Fűtés: belső fűtő
CO2: nincs és nem is lesz ;)
Tápozás: Házilag kotyvasztom hozzá a macro tápokat és Ga microt fogok használni. Hetente egyszer tervezek tápozni...tavaly havonta tápoztam, de nem virágoztak az anubiasok és szerintem ez egyértelmű jele a táphiánynak.

Végül következzen még pár kép...
Innen indultunk tegnap:
20160922_104449.jpg

Aztán kirámoltam:
20160926_105142.jpg

és vissza:
20160926_174112.jpg

Lego:
20160927_062208.jpg

Feltöltés után:
20160927_104039.jpg

Feltöltés(hely- és időhiány miatt majdnem teljesen csapvízzel töltöttem fel a medencét. Annak érdekében, hogy ne legyen problémám a klórral, aszkorbinsavat kevertem a csapvízhez) után 6 órával:
20160927_162841.jpg

Kemény kettő nap volt, de azért élveztem és remélem, hogy úgy nő majd minden benne ahogyan elképzeltem. :)
Köszi, hogy benéztél és további szép estét kívánok neked! (y)
 
Szia @Pecás ! :)
Írtam üzenetet neked a Vallisneriákkal kapcsolatban csak lehet, hogy betelt a postaládád és ezért nem kaptad meg. Ha így van, kérlek ürítsd, hogy megbeszélhessük miként tudnánk találkozni ez ügyben.
Köszi. :)
Szép napot! ;)
 
Sziasztok! :)

Az elmúlt kicsit több mint egy hónapban minden rendben alakult az akváriummal.
Számottevő algásodást nem tapasztaltam, a szokásos low tech algák; ecset és staghorn azért itt ott fellelhetőek, de nem olyan vészes mennyiségben és a carbos kezelésnek hála mintha fogyatkozóban lennének. Az amanok és a guppik szépen lelegelték az anubiasokról a szmötyit-zöld pont alga volt a leveleken azt hiszem, így most már igazán szép látványt nyújt a kis medence...legalábbis nekem nagyon bejön. ;)

A guppikból elkerült pár darab új gazdához. Emellett a minden napos etetést is elhagytuk és most már kettő naponta kapnak a jószágok eleséget.
A növényeket hetente 2x szoktam tápozni, mindenki szépen növöget egyelőre. A múlt héten @Pecás kolléga Vallisnériái is bekerültek a számukra fenntartott helyre, így most már teljes a növényesítés...innentől már csak élvezem a változásokat, amiket a medence mutat a jövőben. Na jó azért nem...szeretném finomra hangolni a tápozást, hogy minél jobban nőjenek a gazok és hát örülnék, ha az anubiasok és a bucec is virágba borulnának idővel. :D

Hoztam néhány képet is nektek, de sajna csak a szokásos telefonos minőségben.

20161107_160207.jpg

20161107_160258.jpg

20161107_160334.jpg

Így látom, ha csak úgy ott ülök a könyvtár előterében és csak szimplán pihenek. (y)
20161107_160732.jpg

Köszi, hogy benéztél ide, gyere máskor is. :)
További szép estét kívánok neked! ;)
 

Attachments

  • 20161107_160642.jpg
    20161107_160642.jpg
    97.7 KB · Megtekintések: 6
Back
Oldal tetejére