• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Low-tech 64l, sziklás

Kis szünet után helyzetjelentés.

Múlt hétvégéig, azaz az akvárium 4 hetes koráig 2 naponta ment a vízcsere. Sajnos a 4. héten el kellett utaznom, úh. feleségem csinálta a cseréket. Az algaevőket nem akartam beengedni, amíg nem érek vissza, ezért maradt meg a 2 napos cserélgetés.

A 4. hét végére megjelent a barna alga. Ez az volt, amit először penésznek néztem a szikla falán, és párszor le is kapartam fogkefével. Aztán megjelent a talajon is, meg az MC-n is, meg a szűrő cső belső felületén is. Olyan fehéresnek tűnt, de amikor a csőből kipucoltam ilyen csőtisztító kefével, akkor lett egyértelmű a barna szín, ahogy összetoltam. Szóval azt gondolom ez az alga kellett legyen. Múlt hét szombaton (azaz 4 héttel az indulás után) beengedtem 4 db. oto-t. Ez elég izgi volt, a gyerekekkel hoztuk haza, és kíváncsian vártam hány napig fogják bírni. Megcsináltam a 6 órás vízhezszoktatós procedúrát és beengedtük őket. Először kettő elég passzív volt, alig volt színük és órákig csak pihegtek a talaj közelében. Aztán végül ezek is felélénkültek és kb. 2 nap alatt felzabálták az összes algát. Mostanra szép sötétszürke lett mind, és nagyon lelkesen kajálnak mindent, amit tudnak. Nagyon cukik :)

A 2 napos vízcserét azért is toltam sokáig, mert továbbra is mindig besárgult a víz. A boltban rádumáltak egy Seachem Purigen aktív szenes cuccra, hogy ez majd kiszedi a színt. Betettem a szűrőbe (amiben a felső vatta is tök barna volt az algától, úh. kicseréltem egy újra), és azóta tényleg megszűnt a sárgaság, tök szép a víz. Magic :)

Szóval átálltam hetes vízcserére, azóta ma este toltam az elsőt.

Egyedüli gondom, hogy a víz tetején van az a nyálka, amit folyton papírtörlővel szedek le. Az az érzésem, hogy egyre több képződik, most már naponta pucolom. Gondolkodom egy skimmeres befolyó beszerzésén. Megköszönném, ha valaki segítene, hogyan lehetne megelőzni a réteg kialakulását. Külön elektromos skimmer szűrőt nem szeretnék vásárolni, mert nem tetszik.
 
A tápozás: napi 3ml carbo, 2-2ml micro/macro.

Képek:
73084
Ilyen az egész, eléggé beindult minden. Ahol kiszedtem az MC-t a kövek előtt, ott még kopár, gondolkodom mit tegyek oda, vagy hagyjam visszanőni az MC-t.

Hátulra bedobtam egy vasfát, mert az állítólag jó az otoknak. Azt tervezem, hogy majd teszek rá weeping mohát.

A tripartita dzsungel és a moha nagyon túlnőtte magát, a hétvégén tervezek egy az eddigieknél komolyabb nyírást.

Közeli kép az MC-ről és a hirsutáról (és 3 otoról):
73086
Elég szépen alakulnak szerintem:)

A fű:
73087
Erre vagyok a legbüszkébb, mert azt mondták, hogy lowtechben max stagnálni fog. Hát ez szerintem minden, csak nem stagnálás. :)

Fölülről meg ilyen:
73088
Az MC bal oldalánál látszik még a rohadás, amit az alga csinált, de úgy tűnik az algaevők óta ez megállt.
 
Nagyon szép, meg nem mondanám, hogy co2 nélkül működik.
Ilyet használok, nekem sem tetszenek az elektromos skimmer-ek:
73090

Sokakkal ellentétben, meg vagyok vele elégedve :) (jól van beállítva nem levegősödik a szűrő). Itthon nem láttam sehol, a kínai is megfelelő.
 
Nagyon szép, meg nem mondanám, hogy co2 nélkül működik.
Ilyet használok, nekem sem tetszenek az elektromos skimmer-ek:
View attachment 73090

Sokakkal ellentétben, meg vagyok vele elégedve :) (jól van beállítva nem levegősödik a szűrő). Itthon nem láttam sehol, a kínai is megfelelő.
Köszi. Én is ilyeneket néztem. Van olyan is, aminek az alsó része üveg és csak a felső mozgó része akril. Olyanról nem tudsz esetleg, ami teljesen üveg?
 
Szerintem ezt nem lehet üvegből legyártani, legalábbis emberi áron nem és törne a pereme, mint a ropi. Két féle is van nekem, egyik olcsó kínai, másik drágább Evolution Aqua féle. Mindben ugyanazok az elemek vannak műanyagból.
 
Szerintem ezt nem lehet üvegből legyártani, legalábbis emberi áron nem és törne a pereme, mint a ropi. Két féle is van nekem, egyik olcsó kínai, másik drágább Evolution Aqua féle. Mindben ugyanazok az elemek vannak műanyagból.
 
Szerintem ezt nem lehet üvegből legyártani, legalábbis emberi áron nem és törne a pereme, mint a ropi. Két féle is van nekem, egyik olcsó kínai, másik drágább Evolution Aqua féle. Mindben ugyanazok az elemek vannak műanyagból.

Lehetni talán épp lehetne, csak épp nem funkcionálna. Ha az úszó rész üveg lenne, nem úszna, lesüllyedne, ha meg fixen egybe lenne, nem alkalmazkodna az aktuális vízszinthez - párolgás.
 
Lehetni talán épp lehetne, csak épp nem funkcionálna. Ha az úszó rész üveg lenne, nem úszna, lesüllyedne, ha meg fixen egybe lenne, nem alkalmazkodna az aktuális vízszinthez - párolgás.
Nem azért úszik, a gallérja alatti légbuborék tartja fent.
 
@xunil Szia! Mi a helyzet az akváriummal?
Hihetetlen hogy ez lowtech, szerintem co2 vel se tudnék ilyen szép gyepet csinálni! :D

Valószínűleg ebbe az akváriumba is bekerül a CO2 valahogy, pl eleocharis nem fog 0.5 mg/l CO2-vel (egyensúlyi koncentráció) sokáig szépen elleni. Lehet, hogy a "friss" talajból kerül bele CO2, vagy például a kétnapos vízcserével (csapvízben nagyon sok CO2 lehet) ), és a carbo is ott van.

Ki tudja hogyan, de valahogy a vízoszlopba bejut elég CO2, akár elég trükkös, nem nyilvánvaló láncolaton keresztül.
 
Valószínűleg ebbe az akváriumba is bekerül a CO2 valahogy, pl eleocharis nem fog 0.5 mg/l CO2-vel (egyensúlyi koncentráció) sokáig szépen elleni. Lehet, hogy a "friss" talajból kerül bele CO2, vagy például a kétnapos vízcserével (csapvízben nagyon sok CO2 lehet) ), és a carbo is ott van.

Ki tudja hogyan, de valahogy a vízoszlopba bejut elég CO2, akár elég trükkös, nem nyilvánvaló láncolaton keresztül.
Köszönöm a válaszod :D
 
Back
Oldal tetejére