• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low tech 48 literben

Köszönöm a segítséget - kitolom a világítási időt, aztán meglátjuk:)
A kis belső szűrőt bent hagyom - az akvárium csak 25 cm mély, és a dekor gyakorlatilag a teljes mélységet kitölti, hátul csak kb 1 cm hely van az üveg és a fa előtt, a frontüvegnél meg koppig van az egyik ág. Már mindenféle elhelyezést (ki- és beömlő) próbáltam, de annyit fog az áramláson a dekor, hogy nem forog körbe a víz az akiban. Úgyhogy választhattam, hol legyen pangó rész... Még így a legjobb, de a jobb oldalon a kis belső nélkül így sem lenne áramlás. Nem alegszebb, de ez volt itthon.
Esetleg az égésszerű tünetekre van tippetek? Ez is lehet fényhiány?
 
Nálam a leg low tech-ebb akinál (kb 70 literes) a világítás 7 óra, táp kb a duplája a tiednek, talán picit több, EC kb ugyanannyi, mint a táp (napi 1-1 ml mic/mac + 2 ml EC, de heti 1-2 nap a sok rohanás miatt mindig kimarad), dzsumbuj az nagyon nagy, vízforgatás kb 1-2x-es lehet, a dzsumbuj miatt áramlás az akva kb felétől szerintem elhanyagolható, alga nincs:
16243766059_6167266840_b.jpg

Szerintem is emeld meg a világítást 7 óra környékére és óvatosan emelhetsz talán a tápon is, de nagyon kis lépésekkel.
 
Nálam a leg low tech-ebb akinál (kb 70 literes) a világítás 7 óra, táp kb a duplája a tiednek, talán picit több, EC kb ugyanannyi, mint a táp (napi 1-1 ml mic/mac + 2 ml EC, de heti 1-2 nap a sok rohanás miatt mindig kimarad), dzsumbuj az nagyon nagy, vízforgatás kb 1-2x-es lehet, a dzsumbuj miatt áramlás az akva kb felétől szerintem elhanyagolható, alga nincs:
16243766059_6167266840_b.jpg

Szerintem is emeld meg a világítást 7 óra környékére és óvatosan emelhetsz talán a tápon is, de nagyon kis lépésekkel.
Köszönöm:) Világítást emelem, óvatosan követem a tápozással
 
jó rég nem írtam már ide, azóta történt egy kis átrendezés, nyírás, stb. A lényeg: megfogadtam a tanácsokat, kivettem a belső szűrőt, áthelyeztem a külső szűrő szívóágát. Kivettem a fekete hátteret is. A hydrot átültettem a bal oldalra, és a helyére próbaképpen ültettem monte carlot. Kicsit féltem tőle, de (számomra) meglepően jól elvan. Nem egy sprinter, de elvan, szép lassan dúsul. Sőt! Még bubizik is.Nem a legjobb képek, de egyelőre ezekre van kapacitás:)
DSC_0365.JPG

DSC_0426.JPG
 
A cryptocoryne petchii továbbra sem akar magához térni, azt hittem, a többi cryptohoz hasonlóan majdnem minden mindegy neki... Lehet, hogy át kéne ültetnem, mert csak sorvadozik. Próbáltam egy totált lőni az akváriumról (most hogy nézem, lehet, hogy a fekete háttér sokat dobott rajta):
DSC_0424.JPG

MÉg annyi, hogy végre a red cherryk szépen szaporodnak. Tudom, hogy elvben majdnem mindenhol elvannak, nálam ennek ellenére az amazonia előtti időkig inkább csak döglődtek. Most a vizem kb. 8 nk a csapvizes 15 helyett, ennyire vitte le a talaj. Tudom, hogy a redeknek a 15 sem probléma elvben, de hát ez van. ennek örömére beszerztem néhány babulti greent is, ha sikerül őket lekapnom, posztolom. Jópofák ezek a garnélák, el kéne kezdeni lágyvizezni egy másik akiban, és akkor jöhetnének a crs-ek. Sziasztok!
 
Back
Oldal tetejére