• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low tech 30 liter

Oszkár

Kertész szaki
Sziasztok!

Egy Low-Tech akváriumot szeretnék építeni, CO2 nélkül.

Ami a kérdés:
Milyen talaj, milyen növények, milyen világítás legyen, hogy biztosan jól működjön? Nyugodtan ajánljatok többet :)

Ami adott: 30 liter nanocube, Tetra EX 600 plus: 2L Matrix-al, Eheim skimmerrel kiegészítve. Garnélák.
 
Ha fellépsz a tropica oldalára, és megkeresed a növényeket, ami zöld színnel van jelölve, azokból szinte minden. És ha már tropica, lehet a talaj is az. :)
 
Köszönöm, a tropicát megtaláltam.

A greenaquában lehet valahogy CO2 nélküli növényeket keresni? Mert találtam olyat, hogy alacsony igényű növények, de azt megnyomva nem csak az alacsony igényűek jelennek meg, hanem minden féle.
 
Köszönöm, a tropicát megtaláltam.

A greenaquában lehet valahogy CO2 nélküli növényeket keresni? Mert találtam olyat, hogy alacsony igényű növények, de azt megnyomva nem csak az alacsony igényűek jelennek meg, hanem minden féle.
Én mindig úgy keresek, hogy összevetem a tropica és dennerle adatbázisát a GA kínálatával. Ez azért is ideális, mert imitt-amott vannak plusz infók a növényekről (pl. tropica videók). Én ezt a kutató munkát kifejezetten élvezem.
 
Géza most már Te is kedvet kaphatnál egy napló indításhoz ahol bemutathatnál (nem így 🖕 😅) egy két régi és jelenlegi akváriumodat! Pl erről is írhatnál! 😉
Nemaz, :) csak untam már, hogy ez a napló mindig foglalja a helyet a nyitólapon, és nincs rajta semmi. :) :)
De tudom, mivel tartozom a fórumnak, csak a lustaságom kéne alábbhaggyon kicsit, ráadásul mostanára ígértem
Mary-nek is egy 240-es indítást, amivel finoman szólva is kissé egyhelyben toporgok. :) :)
 
Teszek fel egy képet (régebbi) Low-tech akvámról, talán Oszkár is kedvet kap. :)View attachment 150251
Régi szép idők...
Lehet, hogy most kitiltanak a "növényes fórumról", de nekem nagyon tetszik. 👍
Amikor újra kezdtem, ugyan csak Vallisneriával indítottam. Sajnos a GA-ban nem volt annyi, amennyit szerettem volna (mert már csomagolták másnak), de pár hónap után rájöttem, hogy nem is kellett volna több. Gyönyörűen benötte az akvát.
 
Régi szép idők...
Lehet, hogy most kitiltanak a "növényes fórumról", de nekem nagyon tetszik. 👍
Amikor újra kezdtem, ugyan csak Vallisneriával indítottam. Sajnos a GA-ban nem volt annyi, amennyit szerettem volna (mert már csomagolták másnak), de pár hónap után rájöttem, hogy nem is kellett volna több. Gyönyörűen benötte az akvát.
Köszi szépen. :)
Már miért tiltanának ki, :) ez egy szép akvárium, dúsnövényes- búvóhelyes, jobbra még izgalmasan kulisszás is, :)
tiszta a vize és algamentes, ami elvárható tőle, azt tudja.
Az Akvarista, szemmel is jól láthatóan :) nem vállalta túl magát, mondhatni biztosra ment, de azt böcsülettel' teljesítette. :) :)
 
Géza, ne hanyagold el kérlek a "naplódat". :D hogy áll most? kíváncsian várjuk a fejleményeket :)
A "hosszú" akva, vagy a 240-es? Mer' az utóbbi sajnos sehogy. Az üveg megvan már, 30 éve. :) :)
A halas, akinél csináltattam, sajnos már nincs meg, a Corvin Áruház melletti Somogyi Béla utcában volt a bolt.
Egy kép, kárpótlásul: Eheim külsőszűrő az ötvenes évekből. Az nyilván csak véletlen, hogy "kissé" ADA- szerű. :) :)
 

Attachments

  • 1624563413656.jpeg
    1624563413656.jpeg
    303.7 KB · Megtekintések: 25
A "hosszú" akva, vagy a 240-es? Mer' az utóbbi sajnos sehogy. Az üveg megvan már, 30 éve. :) :)
A halas, akinél csináltattam, sajnos már nincs meg, a Corvin Áruház melletti Somogyi Béla utcában volt a bolt.
Egy kép, kárpótlásul: Eheim külsőszűrő az ötvenes évekből. Az nyilván csak véletlen, hogy "kissé" ADA- szerű. :) :)
Azt a boltot én is ismertem. Jó kis minimalista, retró hely volt. Ott láttam először élóben leopárd dániót :)
A naplódat én is kíváncsian várom, ha rászánod magad :)
 
A "hosszú" akva, vagy a 240-es? Mer' az utóbbi sajnos sehogy. Az üveg megvan már, 30 éve. :) :)
A halas, akinél csináltattam, sajnos már nincs meg, a Corvin Áruház melletti Somogyi Béla utcában volt a bolt.
Egy kép, kárpótlásul: Eheim külsőszűrő az ötvenes évekből. Az nyilván csak véletlen, hogy "kissé" ADA- szerű. :) :)
Ja, meg beiratkoztam vezetni. :) :) :)1624564475595.png
 
Back
Oldal tetejére