• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Low maintenance, növényes

DávidHorváth

Főkertész
Sziasztok!

Édesanyám jelenlegi nagyon lepukkant akváriuma helyett szeretnék egy vadi új scapet összedobni. A méret adott, a bútor marad. Mivel eléggé új vagyok ebben a hobbiban, szeretnék segítséget kérni, ötleteket a megvalósításhoz.
A szűrő egy Tetra 800 plus, amit már a régi akvárium aláraktam, a világítás egy Chihiros 601 A plus szériás.
akvárium méret: 75x25x40cm.
CO2 nem lesz.

Ami fontos lenne, hogy keveset keljen törődni vele és könnyen takarítható legyen. A heti vízcserét édesanyám vállalja, de nekem max havi 1x fér bele egy alaposabb karbantartás.
Az első ötlet egy olyasmi szétszedhető berendezés volt mint a buceland. Anyukám viszont szeretne talajba is ültetett növényeket. Valami dzsungeles, növényes scape kell majd.
A gondomat az okozza, hogy nagyon pici a mélység a hosszhoz és magassághoz képest. Mennyire érdemes emelni a talajt? Vagy inkább a növények helyes megválasztásával ügyeskedjek?


Csatolok képet a régiről.

Köszönök minden ötletet!

Üdv,

Dávid
825f101fd7bb8efddc53cbf2c9ea4aac.jpg
 
Sziasztok!

Édesanyám jelenlegi nagyon lepukkant akváriuma helyett szeretnék egy vadi új scapet összedobni. A méret adott, a bútor marad. Mivel eléggé új vagyok ebben a hobbiban, szeretnék segítséget kérni, ötleteket a megvalósításhoz.
A szűrő egy Tetra 800 plus, amit már a régi akvárium aláraktam, a világítás egy Chihiros 601 A plus szériás.
akvárium méret: 75x25x40cm.
CO2 nem lesz.

Ami fontos lenne, hogy keveset keljen törődni vele és könnyen takarítható legyen. A heti vízcserét édesanyám vállalja, de nekem max havi 1x fér bele egy alaposabb karbantartás.
Az első ötlet egy olyasmi szétszedhető berendezés volt mint a buceland. Anyukám viszont szeretne talajba is ültetett növényeket. Valami dzsungeles, növényes scape kell majd.
A gondomat az okozza, hogy nagyon pici a mélység a hosszhoz és magassághoz képest. Mennyire érdemes emelni a talajt? Vagy inkább a növények helyes megválasztásával ügyeskedjek?


Csatolok képet a régiről.

Köszönök minden ötletet!

Üdv,

Dávid
View attachment 55049
Szia David!
Nekem sincs nagyobb tapasztalatom, de ez alapjan en Microsorum, Crypto, Anubias, Bacopa-t ajanlanek, gyepnek Mc-t. Tapasztalataim szerint nem gyors novekedesu, kis igenyu novenyek, amibol szep kis dzsumbujt lehet nevelni nehany honap alatt.
 
Szombaton megtörtént a berendezés. Vegyesek az érzelmeim, anyukámnak tetszik, nekem is bejött amikor csináltam, növényesítve és feltöltve is tetszett, de most a fotókon visszanézve egyáltalán nem jön át. Majd meglátom mi lesz belőle, ha már megnőttek a növények. A koncepció egyszerű elrendezés volt, egybefonodó red moorokat képzeltem el, olyasmi névvel hogy pl Pillars of Eden. Majd valami leomló növény kerülhet rá később.
Köszönet a növényekért @Luigi13 - nak és @Szépe Kálmán - nak! Otthonról is került néhány bele.

Növények:
Eleocharis parvula
Bacopa australis
Ludwigia palustris super red
Rotala indica
Rotala wallichii
Rotala bonsai
Weeping moss
Bucephalandra sp. Red
Anubias petite nana
Hemianthus micranthemoides
Hydrocotyle tripartita

A rotalakban nem vagyok biztos, ha esetleg a képek alapján azonosíthatóak és tévedtem, szóljatok kérlek!

Amazonia Light 9 liter
Tropica Substrate 2,5 liter

Red moor és néhány kisebb dragon kő.

A háttér opál fólia "ragasztásához" Clint használtam, jó sokat. Jobban is sikerült, mint a pici kocka esetében, de így se tökéletes, másnapra apró foltok jelentek meg. Ti honnét szerzitek be a fóliát és milyet?

Néhány kép :570c8f1e24f848af0de1ee465ab61208.jpg6e5c15f63c178e4a537eb9520b34f161.jpg6e3ef645c1836c815c1a983a35a264c6.jpg334d737eb1c3995be89e3288f170174f.jpgb4a035cd891ea364142ad0a302d8ebd8.jpg
 
Szerintem jó lesz ez, csak várni kell, hogy kiderüljön, az új helyen melyik növényből milyen maximumot lehet kihozni.
Számomra az az egy, a fák között árválkodó kő a többeiekhez kívánozik. Vagy csak ideiglenesen, lesúlyzás miatt van ott?
 
Szerintem jó lesz ez, csak várni kell, hogy kiderüljön, az új helyen melyik növényből milyen maximumot lehet kihozni.
Számomra az az egy, a fák között árválkodó kő a többeiekhez kívánozik. Vagy csak ideiglenesen, lesúlyzás miatt van ott?
Két kő csak sulyozas miatt van ott.
 
Szépen nőnek a növények, kezd egész szépen kinézni. A Hydrocotyle jól érzi magát emersen is. Némi buce elolvadt, de nem vészes. Sajnos nem sok időm volt ápolni a kezdeti időszakban és anyukám se tudta az összes utasítást végrehajtani. Elképesztő mennyiségű barna alga keletkezett. Van szép számmal zöldpont is és talán szakáll.
Három hét után bekerült 8 oto, 6 cory, +6 vörös neon és 20 kölyök amano.
Luigiéktól lízingeltem 5 black mollyt. Na ők aztán tényleg dolgoznak, barna alga már szinte nincs is.
A szakáll kapja a hígított excelt.
Sajnos van némi csigusz, uh bekerült egy helena (a többit nem találtam meg).
Lassan a red sakura szaporulatom is ide fog költözni.
Üvegeket megrendeltük Kínából, majd egyszer talán meg is érkeznek, addig marad a csúnya Tetra.
Egyelőre ennyi!
Szép napot! d7b297e6b64812eadfa2f1f9b31c7147.jpg49e724fc81984baf92f6371a9d137d8e.jpg40f78a5b8a44989626a59eec147dffa5.jpg16b5dbdade9ad51ee00fbffe892ba54a.jpg0496b76a18383e85cf82d0f3d1b07a6c.jpg96472f4ee22967cba96c0de1831f746d.jpg
 
Régen jelentkeztem már itt is. De régen is jártam ennél az akváriumnál. Kb másfél hónapja nem is láttam, szóval meglepett hogy mennyit változott.
Kész dzsungel fogadott, úgy tűnik szeretik a növények a Chihiros fényét. Édesanyám a maga módján ápolta is, de a héten muszáj lesz egy nagytakarítást végeznem. A stemek és a tripartita mindent benőtt. Ennek örülök is, de sajnos valami undorító zöld nyálka is megjelent nagy számban. Mi lehet ez? Túl sok fény vagy a túl sok táp az oka? Mitévő legyek? Gondoltam egy black-outra is.
A red moor teljesen fekete lett, de ez lekaparható róla [emoji848], és valami apró fehér szálak is megjelentek rajta... [emoji849]
Állatkák többsége jól van. Neonok szépek, színesek, a baby amanok hatalmasak lettek (de hogy a fele nincs meg a csapatnak... vagy nagyon jól elbújtak), coryk vígan úsznak, az otok viszont megfogyatkoztak. Csiga sajnos akad, így került be ma egy új Helena. Hamarosan a saját szaporulatból hozok red sakurákat, de addigra a mollyknak menniük kell.
Az üvegek sajnos még nem jöttek meg, de legalább a skimmer bekerült.

Szép napot! 491003f01f9535557a9972cde838df25.jpgd64abf478d63bc84c6e93587f3c1b26b.jpgefc85e8599cb2ffd76e92acf42bf6ec2.jpg7d83575d06fab63e8212190fb7118f96.jpgeff6134c30eec8c348b5fe0a160d0eb1.jpg6e5c9df2cf1b5b08a722c37180a94b21.jpgbb0eba4b8c613fb698bf4e25a5d60ae4.jpg
 
Röviden tanácskoztam Édesanyámmal hogyan is adagolja a tapokat. Sajnos mindenből nagyon keveset adott, félreértette az adagolást, 1-1 mlt adott micmac-ból hetente... Én is csak heti 1x mondtam, de 1 ml/20 l. Most abban maradtunk, hogy ad ma 1,5 ml /20 l mindkettőből. Itt elég lenne a heti adagolás, vagy inkább sűrűbben kellene? Meddig menjen az emelt adag?
Köszönöm a segítséget!
Itt szerintem komplett makro hiány van, adjál külön szerintem féladagot mint a hightech-be szoktak.
A ludwigian és a hydrocotyle-én látszik a legjobban.
 
Röviden tanácskoztam Édesanyámmal hogyan is adagolja a tapokat. Sajnos mindenből nagyon keveset adott, félreértette az adagolást, 1-1 mlt adott micmac-ból hetente... Én is csak heti 1x mondtam, de 1 ml/20 l. Most abban maradtunk, hogy ad ma 1,5 ml /20 l mindkettőből. Itt elég lenne a heti adagolás, vagy inkább sűrűbben kellene? Meddig menjen az emelt adag?
Köszönöm a segítséget!
GA: "Bár az alacsony megvilágítású akváriumokban a javasolt adagok fele sem okoz algásodást, mégis az adagolás betartását javasoljuk. A növénytáp-fölösleg soha nem okoz algásodást. A hiány viszont minden esetben.
A javasolt adagolási mennyiség felénél kevesebb tápanyag adagolását NEM JAVASOLJUK."
Itt nézd meg a táblázatot a vízcserék miatt: macro-novenytap
Ha heti 50%-os vízcseréd megvan, akkor a feléd add a javasolt mennyiségnek, tehát naponta 1ml/40 liter (heti 13 ml), de ha 2 hetente van vízcsere akkor 1ml/80 liter naponta, vagyis kb. 7 ml hetente!!!
Szerintem 2 naponta adogljon Édesanyád, ha megoldható.
 
Hetente van vízcsere, de szeret spórolni így előfordul, hogy csak 30%. Akkor 2 naponta adagoljuk majd és 4 ml-t? Ha 1ml/40l/nap, akkor x2 mert csak 2 naponta és x2 a méret miatt. Remélem jól gondolkodtam.

GA: "Bár az alacsony megvilágítású akváriumokban a javasolt adagok fele sem okoz algásodást, mégis az adagolás betartását javasoljuk. A növénytáp-fölösleg soha nem okoz algásodást. A hiány viszont minden esetben.
A javasolt adagolási mennyiség felénél kevesebb tápanyag adagolását NEM JAVASOLJUK."
Itt nézd meg a táblázatot a vízcserék miatt: macro-novenytap
Ha heti 50%-os vízcseréd megvan, akkor a feléd add a javasolt mennyiségnek, tehát naponta 1ml/40 liter (heti 13 ml), de ha 2 hetente van vízcsere akkor 1ml/80 liter naponta, vagyis kb. 7 ml hetente!!!
Szerintem 2 naponta adogljon Édesanyád, ha megoldható.
 
Hetente van vízcsere, de szeret spórolni így előfordul, hogy csak 30%. Akkor 2 naponta adagoljuk majd és 4 ml-t? Ha 1ml/40l/nap, akkor x2 mert csak 2 naponta és x2 a méret miatt. Remélem jól gondolkodtam.
75 literes az akva akkor osszuk el vele az 50%os dozist ami 40l/1 ml. vagyis. 1.875 azt meg szorozzuk meg 7 nappal, az eredmény 13.125 ml.
Ennyit kell adnod hetente. Hogy ezt hogy osztod el az a te döntésed. Ha két naponta adagolsz akkor 3 ml 3szor és 4 ml egyszer. Vizcserekor dupla mennyiség.
 
Kb 1,5 hónapja takarítottam szűrőt és megnyírtam a növényeket. Engem is meglepett milyen lett azóta. Igen HM van elől, de másfél hónapja még csak a bal oldalon volt. A következő toppolást már anyukám fogja csinálni, valamint a HM-t is ritkítani fogja.
 
Back
Oldal tetejére