1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Low maintenance, növényes

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: DávidHorváth, téma nyitása: Máj 11, 2018.

1. DávidHorváth
    Épp nem fórumozik ...

DávidHorváth Kertész szaki

Tag:
    Dec 14, 2017
    Kedvelik:
    216
    Hely:
    Biatorbágy
    Sziasztok!

Édesanyám jelenlegi nagyon lepukkant akváriuma helyett szeretnék egy vadi új scapet összedobni. A méret adott, a bútor marad. Mivel eléggé új vagyok ebben a hobbiban, szeretnék segítséget kérni, ötleteket a megvalósításhoz.
    A szűrő egy Tetra 800 plus, amit már a régi akvárium aláraktam, a világítás egy Chihiros 601 A plus szériás.
    akvárium méret: 75x25x40cm.
    CO2 nem lesz.

Ami fontos lenne, hogy keveset keljen törődni vele és könnyen takarítható legyen. A heti vízcserét édesanyám vállalja, de nekem max havi 1x fér bele egy alaposabb karbantartás.
    Az első ötlet egy olyasmi szétszedhető berendezés volt mint a buceland. Anyukám viszont szeretne talajba is ültetett növényeket. Valami dzsungeles, növényes scape kell majd.
    A gondomat az okozza, hogy nagyon pici a mélység a hosszhoz és magassághoz képest. Mennyire érdemes emelni a talajt? Vagy inkább a növények helyes megválasztásával ügyeskedjek?

Csatolok képet a régiről.

Köszönök minden ötletet!

Üdv,

Dávid
    825f101fd7bb8efddc53cbf2c9ea4aac.

2. Gyukker
    Épp nem fórumozik ...

Gyukker Főkertész

Tag:
    Okt 27, 2017
    Kedvelik:
    510
    Hely:
    Gyula
    Szia David!
    Nekem sincs nagyobb tapasztalatom, de ez alapjan en Microsorum, Crypto, Anubias, Bacopa-t ajanlanek, gyepnek Mc-t. Tapasztalataim szerint nem gyors novekedesu, kis igenyu novenyek, amibol szep kis dzsumbujt lehet nevelni nehany honap alatt.

DávidHorváth kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése