• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low Budget Co2 rendszer

Sziasztok!
Összeállítottam végre a Co2 rendszerem ,de a csövem állandóan eldurran, pedig erre a célra vettem a csövet. (teszem hozzá kínából)
Köszönöm a segítségeket előre is!
Üdv.: Krisztián

Képekben :

DSCF3587_1024x768_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szia!

Azért durran el a csöved, mert amit a palackra szereltél az nem reduktor, csak úgy árulják az ebaj-on. De valójában csak egy nagynyomásra való csap amivel nagyon finoman állítható a kijövő gáz mennyisége. Viszont amikor elzárod mágnesszeleppel, akkor szép lassan növeksszik a nyomás a kettő között akár több 10 bárra is. Én is megszívtam ugyan-ezt a kört már. Olyat kell venni amihez oda van írva hogy working pressure gauge.
 
Szia!

Azért durran el a csöved, mert amit a palackra szereltél az nem reduktor, csak úgy árulják az ebaj-on. De valójában csak egy nagynyomásra való csap amivel nagyon finoman állítható a kijövő gáz mennyisége. Viszont amikor elzárod mágnesszeleppel, akkor szép lassan növeksszik a nyomás a kettő között akár több 10 bárra is. Én is megszívtam ugyan-ezt a kört már. Olyat kell venni amihez oda van írva hogy working pressure gauge.

Hát akkor a tanuló pénz befizetve.
Még jó , hogy (csak) egy ötösbe került.
Köszönöm a hasznos infót.
 
Sziasztok!Visszaolvastam a topicban,és láttam hogy valaki a Micromatic reduktor felől érdeklődött!Nos én most vettem egyet ,eddig egy régit használtam ,de mindig eleresztett a gáz:mad:,ugyhogy kellett egy újat nézzek.Szerintem tökéletesen üzemel,sőt én tűszelep nélkül használom ,mert tök finoman be lehet állitani,és a leállása is egy gyorscsatis megoldás,ugyhogy rém egyszerű használni.Mutatok egy képet róla,ha valakinek kellene ,priviben jelezze.És az ára is nagyon kedvező volt!
DSC02640_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!
Az alábbi névre keresztelt reduktort találtam a neten az óccó kategóriában: EASY AQUA Co2 Plant Aquarium Simple Regulator Manometer
Van ezzel kapcsolatban esetleg valakinek tapasztalata? Egyáltalán ez egy reduktor szerintetek? Az ára elég baráti, még ha egy mágnesszelepet is kell vennem mellé, akkor is megérné. Feltéve, ha normálisan működne... :)
Előre is köszi, ha a válaszokat! :)
 
Sziasztok!
Az alábbi névre keresztelt reduktort találtam a neten az óccó kategóriában: EASY AQUA Co2 Plant Aquarium Simple Regulator Manometer
Van ezzel kapcsolatban esetleg valakinek tapasztalata? Egyáltalán ez egy reduktor szerintetek? Az ára elég baráti, még ha egy mágnesszelepet is kell vennem mellé, akkor is megérné. Feltéve, ha normálisan működne... :)
Előre is köszi, ha a válaszokat! :)
Szia!
Írd be ismert "aukciós portálunkra":),hogy Micro-Matic reduktor,én ilyent vettem,de ez szerintem százszor jobb mint az általad nézett.Ez is uj volt ,gari ugyan nincs rá,de klafán üzemel és ez sem volt drága:p.Belinkelném neked ,de ugysem szabad:mad::LOL:
 
Ha jót akarsz magadnak akkor nem veszel ilyet. A GA is forgalmaz ettől a gyártótól cuccokat de ezt a "valamit" nem.
Rendben, köszönöm szépen! :)
Gondoltam, hogy nem ez lesz az, amit én keresek. Akkor marad a mágnesszeleppel egybeépített reduktor, ami 3x ennyibe kerül, de legalább jól szuperál. Hát így többet kell spórolnom és már nem is low budgetnek tűnik. :( Remélem, idén még összejöhet.
Bár ezzel a micro matic dologgal még futok egy kört!
Még egyszer köszi a segítségeteket!
 
Rendben, köszönöm szépen! :)
Gondoltam, hogy nem ez lesz az, amit én keresek. Akkor marad a mágnesszeleppel egybeépített reduktor, ami 3x ennyibe kerül, de legalább jól szuperál. Hát így többet kell spórolnom és már nem is low budgetnek tűnik. :( Remélem, idén még összejöhet.
Bár ezzel a micro matic dologgal még futok egy kört!
Még egyszer köszi a segítségeteket!
Én micro maticot használok mágnes szelep nélkül ,másra nem volt keret.Nekem eddig nagyon jól teljesít ,semmi gondom vele.
Ha kevés az eklézsia akkor jó és olcsó megoldás lehet.
 
Én micro maticot használok mágnes szelep nélkül ,másra nem volt keret.Nekem eddig nagyon jól teljesít ,semmi gondom vele.
Ha kevés az eklézsia akkor jó és olcsó megoldás lehet.
Az a baj, hogy nem igen találok ilyet sehol. Se magyar, se külföldi oldalon. Nézegettem mágnesszelepeket, nem vészes az áruk, még úgy is simán megérné.
Csak nem találok ilyet sehol.
 
Olcsó húsnak híg a leve, szokták mondani! Na majd kiderül! :?

A szett összetevői:

1- Co2 Palack (Naffco NC2 (Maxima CKM2) széndioxiddal oltó):

-8.000,. HUF

IMG_20111108_210816.jpg

IMG_20111108_204557.jpg


2- MicroMatic Premium Co2 regulator:

-5.000,. HUF

IMG_20111118_093822.jpg

IMG_20111118_093926.jpg

IMG_20111118_093840.jpg

IMG_20111118_093832.jpg


3- Rhinox-2000 Co2 Diffi:

-4.000,. HUF

4- Rhinox Co2 visszafolyásgátló szelep:

-1.000,. HUF

5- Co2 cső (5m):

-1.200,. HUF

Összesen:

-19.200,. HUF

Ehhez még plusz költségként egy kis Nip/Tuck a Co-palackra, időrendi sorrendben:

60-as csiszolópapír, 2 réteg fehér korrózió gátló alapozó, 180-as csiszolópapír, 3 réteg Prisma Color RAL 9010-es fényes fehér akrillakk spray, és 2 réteg színtelen fényes akrillakk spray.

Ha ezeket meg kell venni, akkor számolhatunk a szépészeti beavatkozásra még kb. 5000,. Forintot, szerencsére ezek mondhatni készleten vannak itthon, uh. Effektív ez nekem nem került költségbe. (de ha került volna, akkor is megcsináltam volna, mert szúrta a szememet a piros Co palack)

Tesztelés indul, komplett rendszerről tapasztalatok/képek később!

Üdv.
Helloo

Szerinted poroltos palackot is be lehet állitani??
Csak mert az volna kéznél . Vettem külön reduktort, összehozható??
 
Frissen elkészült nagyon olcsó nagynyomású CO2 rendszerem.
Ha van rá érdeklődés, csinálunk "Hogyan készült" videót is.

<iframe width="420" height="315" src="Super Low Budget DIY CO2 High Presure System - YouTube" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

infúzió szerelék 120
élesztő 100
cukor 50
szódabikarbóna 5
cső 150
csap 150
zselatin 100
ragasztórúd 70
visszacsapó 70
tapadó korongok 40
Total 855
 
Frissen elkészült nagyon olcsó nagynyomású CO2 rendszerem.
Ha van rá érdeklődés, csinálunk "Hogyan készült" videót is.

<iframe width="420" height="315" src="Super Low Budget DIY CO2 High Presure System - YouTube" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

infúzió szerelék 120
élesztő 100
cukor 50
szódabikarbóna 5
cső 150
csap 150
zselatin 100
ragasztórúd 70
visszacsapó 70
tapadó korongok 40
Total 855
Ez mitől lenne nagynyomású?
 
Ez mitől lenne nagynyomású?

Nyilván definíció kérdése. De a diffúzor működtetéséhez azért kell némi nyomás. Én a határt a labirintus diffúzor és a kerámia működtetéséhez szükséges nyomás között húznám meg.
De ha nagyon szigorú akarsz lenni nyilván ez nem igazi CO2 palackhoz mérhető nagy nyomás.
 
Sziasztok,

Vettem az aukciós link moderálva-en egy reduktor/mágnesszelep kombót, de kb. 2 év után megadta magát a másnegszelep. Nem nyit ki, melegszik és iszonyatosan hangosan sivít. Szerintetek lehet ezzel bármit kezdeni, vagy kuka?

Köszi,
Fmts
 
Te még egész jól jártál, nekem egy nap (8 óra) működés után többet nem zárt a szelep. Szerintem kuka, ezek elég kompakt cuccok, nem nagyon lehet úgy megbontani, hogy utána még működjön.
 
Hát ez nem jó hír. Bár pont most tervezem csökkenteni az akksik számát, így nem kell újat vennem.
 
Hölgyeim és Uraim,

Visszatértem. Sajnos egyéb okokból fakadóan sokáig nem foglalkoztam a kedvenc hobbimmal. De lassan lassan újra összeállítok egy vagy több akváriumot.
A Low budget szett megvan, teszteltem újra, hibátlan ... tényleg. Palackot most töltettem, és egyben cseréltem is a szelepét "tekerős"-re. Jelenleg már csak a reduktor cseréjén gondolkozok, mert mágnesszelep nélkül használhatatlan, felügyelhetetlen. Maga a reduktor ( micromatic ) teszi a dolgát egyébként, 4 kemény ezresért nem volt rossz kezdésnek.
Tartaléknak megtartom :)

Reduktort mágnesszeleppel együtt megrendeltem, és Co2Art termékre esett a választásom. Nemsokára érkezik,és véleményezem.

Üdv.

Flash
 
Back
Oldal tetejére