• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

A macro tápanyagok közül, ha sok hal van, akkor nitráttal és foszfáttal valóban elláthatják az akváriumot, de Káliumot nem tárgyáznak be a vízbe, márpedig arra is szükség van. Saját tapasztalat 200 literes akvárium túltápozásánál 40-es nitrát szint, 2-es foszfát szintén leálltam a macro adagolással. Egy hét múlva nagyjából ugyanezek a szintek voltak, elkezdtem mono Kálium tápot adagolni, 2 hét múlva 10-es nitrát és 0.8-as foszfát szint volt és jóval erőteljesebb növényi növekedés.
Ez hasznos infó, köszönöm!! De ha jól tudom, a planter tartalmaz K-t. De akkor ezek szerint nem elegendőt?
 
Most látom, három petés garnéla is van a sessiliflora sűrűben. Csak a növendékeket nem látom. Lehet a neonok pusztítják?? Hétvégén szűrő pucolás, kíváncsi vagyok ott mennyit találok...
Ja, ma láttam egy növendéket is ;) gyorsan el is tűnt...
 
Abban tudsz segíteni, mennyi az ideális K szint?
Elvileg akkor ideális, ha egálban van a nitrát szinttel. Saját példámra visszatérve easylife káliumot adagoltam a 200 literes akváriumba, a gyári ajánlás 17 ml/hét lett volna(nettó 170 liter van kb) de csak napi 1 ml-t adtam ami ennek még a fele se. Kálium tesztem is van de őszinte leszek azt sose tudtam értelmezni :D
 
Alga fronton annyi változás van, hogy a fonal egész jól visszaszorult, helyette jött ilyen zöld finom szőr...
Megpróbálom a macro tápozás nélkül is 25-30as nitrát szintet lentebb vinni vízcserével, a világítás pedig 75%-ra csökkentve.
Hátha...
 
Egyenlőre semmi változás, az úszó növények iszonyatosan szaporodnak. Néha felb*sz, amikor a gyökere beleakad a rotalába, és úgy kell leműteni.
Viszont egy két hét, és összeáll a rendszer, nyitom a gázt 😎🤩
A világítást egyből húzzam vissza 100%-ra? Bubiszám indulónak 2/sec?
 
Egyenlőre semmi változás, az úszó növények iszonyatosan szaporodnak. Néha felb*sz, amikor a gyökere beleakad a rotalába, és úgy kell leműteni.
Viszont egy két hét, és összeáll a rendszer, nyitom a gázt 😎🤩
A világítást egyből húzzam vissza 100%-ra? Bubiszám indulónak 2/sec?
A vilagitast majd high-nak megfeleloen allitsd be, nincs szukseg atmenetre. Nem tudom milyen szamlalod van, de igy nem lehet meghatarozni hany bubira lesz szukseged. Fugg mivel oldod be, milyen szamlalod van... pl egy belso difi tobb bubit igenyel mint egy kulso reaktor az ugyan olyan co2 szint eleresehez.
Tovabba ugyan annyi co2 tobb bubiszamot mutat egy uveg szamlalon, mint egy muanyag "gagyin". De ez ugyis csak szamarvezeto. A dc, vagy ph-kh teszt megutatja a valosagot, es annak megfeleloen todod allitani a bubiszamot.
A tapozast viszont jocsan meg kell emelned a low uzemhez kepest
 
A vilagitast majd high-nak megfeleloen allitsd be, nincs szukseg atmenetre. Nem tudom milyen szamlalod van, de igy nem lehet meghatarozni hany bubira lesz szukseged. Fugg mivel oldod be, milyen szamlalod van... pl egy belso difi tobb bubit igenyel mint egy kulso reaktor az ugyan olyan co2 szint eleresehez.
Tovabba ugyan annyi co2 tobb bubiszamot mutat egy uveg szamlalon, mint egy muanyag "gagyin". De ez ugyis csak szamarvezeto. A dc, vagy ph-kh teszt megutatja a valosagot, es annak megfeleloen todod allitani a bubiszamot.
A tapozast viszont jocsan meg kell emelned a low uzemhez kepest
Egyenlőre csak 42 lumen/liter fény van, majd kell még egy csík LED. Ehhez gondolom nem kell a 30ppm CO2.
Táppal nem lesz gond...ha kell, locsolom bele 😁
 
A CO2 indítása előtt érdemes csinálni egy blackoutot? Van egy kis zöld alga a növényeken....az extra tápanyag miatt nem fog bedurranni az alga?

Köszi a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére